Dobrý podvečer, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

43 autobusO takzvaném „dušičkovém“ víkendu, tedy v sobotu 2. a v neděli 3. listopadu, dojde k posílení městské hromadné dopravy v Prostějově, konkrétně linky číslo 1 mezi autobusovým nádražím a hřbitovem.

„Chceme Prostějovanům i mimoprostějovským návštěvníkům hřbitova nabídnout alternativní možnost dostat se na hlavní hřbitov v Brněnské ulici i jiným dopravním prostředkem než automobilem. Linka číslo jedna tak bude v obou směrech jezdit od ranních hodin až do dvacáté hodiny večerní. Posílení autobusové dopravy považujeme za důležité, v minulosti se to jednoznačně osvědčilo, a to i přesto, že u hřbitova přibylo parkovacích míst,“ uvedla náměstkyně prostějovského primátora Alena Rašková.
Během dušičkových dní se na hřbitově i v jeho okolí budou stejně jako vloni hojně pohybovat hlídky policie. „Strážníci dostali pokyn ke zvýšené preventivní činnosti, která se v loňském roce osvědčila. Dříve hlavně během Dušiček docházelo na hřbitově a na parkovištích před ním k častým krádežím věcí z vozidel, což se před rokem stalo snad v jednom jediném případě,“ řekl Miroslav Pišťák, primátor statutárního města Prostějov.   
Podrobný jízdní řád najdete na našich internetových stránkách www.vecernikpv.cz!

JÍZDNÍ ŘÁDY ZDE: pdf43_jizdni_rad.pdf

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-