Příjemnou noc, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 milicV polovině října Večerník informoval o komplikacích, které provázejí rekonstrukci Milíčovy ulice. Stavbaři v tu dobu museli zastavit veškeré práce, neboť po odkrytí podloží silnice se přišlo na to, že celý prostor je podmáčený. Nyní se problém vyřešil a radní stavební firmě přiklepli další peníze na úhradu vícenákladů.

„Podmáčený podklad se skutečně v této ulici neočekával, ovšem další rozbor půdy prokázal původ této komplikace. V podloží silnice v Milíčově ulici je totiž převážně jílovitá půda, která jen velmi těžko propouští vodu a ta se zase naopak z míst pod silnicí nedostává vypařováním ven. Právě proto po odstranění asfaltu a vrchní skrývky narazili dělníci na bahno, kvůli kterému nemohli pokračovat v další práci,“ vysvětlil důvod komplikací náměstek primátora Zdeněk Fišer, který je zodpovědný za stavební investice v Prostějově.

Nyní se ale v rekonstrukci komunikací i veřejné zeleně v této lokalitě pokračuje. Firma totiž dostane od města zaplaceny veškeré vícenáklady tak, aby rekonstrukce byla zdárně dokončena i přes uvedené problémy. „Původně vyprojektovaná rekonstrukce měla přijít městskou pokladnu na více než tři a půl milionu korun. Sanace podloží spojená s úpravou kanalizačních šachet

a vodovodních hydrantů však vyjde na neplánovaných 637 tisíc korun. Na dokončení akce v celém rozsahu je potřeba 285 tisíc korun. Zastupitelstvo nyní schválilo v této výši rozpočtové opatření. Prostředky budou do kapitoly rozvoje a investic přesunuty z rezervy rady města,“ prozradil Miroslav Pišťák, primátor statutárního města Prostějov.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments