Dobré odpoledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 03 PozemekProstějovští konšelé řeší v těchto dnech další tvrdý oříšek s někdejším prodejem lukrativního pozemku. Po stejných či podobných problémech se společnostmi v průmyslové zóně JAKO Modřanská potrubní, Galva či Železárny-Annahütte je nyní na tapetě prostějovská stavební společnost Remostav. Ta od města koupila v roce 2007 více než jeden hektar velkou parcelu u nemocnice za Plumlovskou ulicí. Nedodržela však podmínky smlouvy, že do pěti let tady postaví multifunkční lázeňský areál s kongresovým centrem. A tak teď chce město pozemek zpět!

Prostějovská firma Remostav navíc dluží podle smluvních podmínek městu bezmála tři miliony korun na penálech. Situaci se snaží zachránit alespoň tím, že nabídla magistrátu změnu původního záměru. Místo multifunkčního areálu s kongresovým sálem teď na pozemku hodlá stavět dům pro seniory. Vedení Remostavu však narazilo. „Rada města na své úterní schůzi nedoporučila zastupitelstvu schválit změnu podmínek prodeje pozemků společnosti Remostav spočívající v prodloužení lhůty pro výstavbu a ve změně objektu na uvedených pozemcích,“ pronesl kategorické stanovisko radních Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějov. Společnost Remostav odkoupila pozemky od města na základě kupní smlouvy ze dne 10. října 2007 s tím, že se zavázala realizovat do pěti let, tedy nejpozději do 10. října 2012, výstavbu multifunkčního lázeňského areálu s hotelem a kongresovým centrem. Převod byl realizovaný za kupní cenu ve výši třistapadesát korun za metr čtvereční pozemku, to je v celkové výši 3 801 700 korun. „S ohledem na to, že v předmětné lhůtě nebyla výstavba realizována, vyzvalo město Prostějov v únoru loňského roku kupujícího k zaplacení smluvní pokuty vyplývající z nedodržení podmínek smlouvy. Po řadě následujících komplikovaných jednání kupující přišel s návrhem na změnu využití pozemku s tím, že vzhledem ke změně ekonomické situace není možné z finančních důvodů realizovat záměr uvedený v kupní smlouvě, kdy zejména následný provoz takového zařízení by byl v dnešních podmínkách ztrátový. Pozemek hodlal využít k výstavbě domova pro seniory,“ přiblížil další vývoj jednání mezi magistrátem a Remostavem Jiří Pospíšil. Vedení města však eviduje další zájemce, kteří chtějí v Prostějově postavit zařízení s obdobným účelem. „Vzhledem k tomu, že vzrůstá počet seniorů, je ve veřejném zájmu vytvářet podmínky pro tento typ pobytových zařízení. Město vyslovuje jednoznačnou podporu výstavbě takového bytového komplexu v Prostějově, navíc ve velmi vhodné lokalitě. A právě proto, že evidujeme další zájemce, chceme, aby se předmětné pozemky vrátily do vlastnictví města. Ve vyhlášeném otevřeném záměru prodeje bude dána možnost ucházet se o tyto pozemky dalším potenciálním investorům. Přihlásit se může i Remostav, pokud dá všechny záležitosti s městem do pořádku,“ vysvětlil postup města Pospíšil s tím, že město bude trvat na vrácení pozemků od původního kupujícího do svého vlastnictví a pokračovat ve vymáhání dlužné smluvní pokuty za nerealizaci výstavby podle podmínek stanovených uzavřenou smlouvou. „Podobně jsme postupovali v případech nedodržení kupních smluv u pozemků v průmyslové zóně s firmami Modřanská potrubní, Galva či Železárny-Annahütte. Nevím, proč bychom teď s Remostavem měli jednat jinak,“ uzavřel toto téma první náměstek prostějovského primátora.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments