Příjemnou noc, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 03 PozemekProstějovští konšelé řeší v těchto dnech další tvrdý oříšek s někdejším prodejem lukrativního pozemku. Po stejných či podobných problémech se společnostmi v průmyslové zóně JAKO Modřanská potrubní, Galva či Železárny-Annahütte je nyní na tapetě prostějovská stavební společnost Remostav. Ta od města koupila v roce 2007 více než jeden hektar velkou parcelu u nemocnice za Plumlovskou ulicí. Nedodržela však podmínky smlouvy, že do pěti let tady postaví multifunkční lázeňský areál s kongresovým centrem. A tak teď chce město pozemek zpět!

Prostějovská firma Remostav navíc dluží podle smluvních podmínek městu bezmála tři miliony korun na penálech. Situaci se snaží zachránit alespoň tím, že nabídla magistrátu změnu původního záměru. Místo multifunkčního areálu s kongresovým sálem teď na pozemku hodlá stavět dům pro seniory. Vedení Remostavu však narazilo. „Rada města na své úterní schůzi nedoporučila zastupitelstvu schválit změnu podmínek prodeje pozemků společnosti Remostav spočívající v prodloužení lhůty pro výstavbu a ve změně objektu na uvedených pozemcích,“ pronesl kategorické stanovisko radních Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějov. Společnost Remostav odkoupila pozemky od města na základě kupní smlouvy ze dne 10. října 2007 s tím, že se zavázala realizovat do pěti let, tedy nejpozději do 10. října 2012, výstavbu multifunkčního lázeňského areálu s hotelem a kongresovým centrem. Převod byl realizovaný za kupní cenu ve výši třistapadesát korun za metr čtvereční pozemku, to je v celkové výši 3 801 700 korun. „S ohledem na to, že v předmětné lhůtě nebyla výstavba realizována, vyzvalo město Prostějov v únoru loňského roku kupujícího k zaplacení smluvní pokuty vyplývající z nedodržení podmínek smlouvy. Po řadě následujících komplikovaných jednání kupující přišel s návrhem na změnu využití pozemku s tím, že vzhledem ke změně ekonomické situace není možné z finančních důvodů realizovat záměr uvedený v kupní smlouvě, kdy zejména následný provoz takového zařízení by byl v dnešních podmínkách ztrátový. Pozemek hodlal využít k výstavbě domova pro seniory,“ přiblížil další vývoj jednání mezi magistrátem a Remostavem Jiří Pospíšil. Vedení města však eviduje další zájemce, kteří chtějí v Prostějově postavit zařízení s obdobným účelem. „Vzhledem k tomu, že vzrůstá počet seniorů, je ve veřejném zájmu vytvářet podmínky pro tento typ pobytových zařízení. Město vyslovuje jednoznačnou podporu výstavbě takového bytového komplexu v Prostějově, navíc ve velmi vhodné lokalitě. A právě proto, že evidujeme další zájemce, chceme, aby se předmětné pozemky vrátily do vlastnictví města. Ve vyhlášeném otevřeném záměru prodeje bude dána možnost ucházet se o tyto pozemky dalším potenciálním investorům. Přihlásit se může i Remostav, pokud dá všechny záležitosti s městem do pořádku,“ vysvětlil postup města Pospíšil s tím, že město bude trvat na vrácení pozemků od původního kupujícího do svého vlastnictví a pokračovat ve vymáhání dlužné smluvní pokuty za nerealizaci výstavby podle podmínek stanovených uzavřenou smlouvou. „Podobně jsme postupovali v případech nedodržení kupních smluv u pozemků v průmyslové zóně s firmami Modřanská potrubní, Galva či Železárny-Annahütte. Nevím, proč bychom teď s Remostavem měli jednat jinak,“ uzavřel toto téma první náměstek prostějovského primátora.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments