Dobrý večer, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 11 hyacintovaProstějovští radní předloží v úterý zastupitelům ke schválení názvy dvou nových ulic. Ty postupně vznikají v Krasicích díky výstavbě rodinných domků. Zdejší obyvatelé budou žít v ulicích, které budou „vonět“ květinami. „Je to pozitivně laděná záležitost, na které je vidět, že Prostějov se rozšiřuje a jsme tomu skutečně rádi. Před třemi lety jsme v této lokalitě a její těsné blízkosti schvalovali názvy čtyř nových ulic, nyní jsou na řadě další dvě. Jedná se o komunikace kolmo k Foersterově ulici v Krasicích,“ připomněl Miroslav Pišťák, primátor statutárního města Prostějov.

Pokud v úterý zastupitelé obě nová jména schválí, začnou okamžitě platit. „To je dobře, čekáme na to už nějaký týden. Zatím totiž nemůžeme mít své bydliště zapsáno jako trvalé, takže papírově bydlíme zatím na radnici,“ svěřila se Večerníku s úsměvem mladá maminka bydlící v ulici, která by už příští týden měla nést jméno Hyacintová.
07 11 tulipanova

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments