Dobré dopoledne, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

10 11 VrlovaProstějovští radní na svém úterním zasedání schválili a zveřejnili plán celoplošných oprav chodníků v našem městě na letošní rok. V rozpočtu města jsou na nové chodníky vyčleněny tři miliony korun. Další peníze mohou být na tyto akce investovány díky úsporám za zimní údržbu komunikací. „Seznam chodníků byl navržen s ohledem na jejich technický stav, na frekvenci jejich využití občany města a také k propojení již opravených úseků v jeden celek. Lokality byly také konzultovány s Odborem rozvoje a investic magistrátu a se správci inženýrských sítí, aby nedošlo k opravě chodníku v místě, kde je plánovaná investiční akce, případně výkopové práce,“ uvedl Jiří Pospíšil, první náměstek primátora Statutárního města Prostějov.

Zareagoval tak zároveň na četné stížnosti občanů na skutečnosti, že po výstavbě nového chodníku ho buď plynárny, vodárny nebo energetické závody znovu rozkopaly za účelem rekonstrukce inženýrských sítí. Plán počítá s komplexními opravami chodníků o celkové rozloze 3 330 metrů čtverečních s předpokládanou cenou 800 korun za metr. Předpokládaná celková cena je vyčíslena na 2 684 000 korun s desetiprocentní rezervou na případné nepředpokládané vícepráce. „Na průměrnou cenu osm stovek korun za metr čtvereční se podařilo srazit původní přibližně dvojnásobné ceny díky elektronickým aukcím, které jsem prosadil na začátku volebního období,“ podotkl Jiří Pospíšil a dodal, že na opravy chodníků jsou pro letošní rok ještě ušetřené peníze za zimní údržbu komunikací.

Kde se můžete těšit na nový chodník?

Plumlovská ulice - jižní strana od zadního vjezdu k restauraci Haná po Anenskou ulici včetně vchodů před blokem.
Vrlova ulice - jižní strana od Olomoucké ulice po Neumannovo náměstí.
Hloučelní ulice - obě strany.
Určická ulice - východní strana od Drozdovické ulice po Okružní ulici.
Studentská ulice - jižní strana od Jezdecké po Lidickou ulici
Sídliště Svornosti - před vchody do domů č. 9 a č. 11.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments