Dobré dopoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 11_aquaparkNejvětší prostějovské koupaliště v Krasické ulici vstupuje letos už do své osmé sezóny. A to přímo raketově! Přestože se s jeho otevřením pro veřejnost počítá až v polovině května, už teď je v aquaparku čilý ruch. Pracovní čety zde provádějí údržbu po zimě, která byla letos velmi mírná. Tím ale hůř pro základní očistu! „Skoro vůbec nemrzlo, takže mezi dlaždičkami vyrostl mech, který se jen velmi těžko odstraňuje. V jiných zimních obdobích vymrzl a nebylo s tím tolik dřiny,“ podotkl Večerníku zaměstnanec aquaparku podílející se na „jarních pracích“.

Loňská sezóna byla pro aquapark rekordně úspěšná co do počtu návštěvníků a tím samozřejmě i tržeb. Také letos panují optimistické předpoklady. Ovšem ještě před otevřením se nesmí nic podcenit. „V současné době probíhají zahradnické práce, údržba zeleně, čištění dlažby od mechů a plevele a samozřejmě probíhají přípravy na důkladné čištění bazénů. Tyto práce přijdou samozřejmě na řadu až jako poslední těsně před otevřením. Určitě naši zaměstnanci provedou i nátěry lehátek a dalšího mobiliáře,“ popsal Večerníku Vladimír Průša, jednatel Domovní správy v Prostějově, která aquapark
v Krasické ulici provozuje.

V posledních letech docházelo uvnitř areálu k masivnímu kácení letitých stromů, které návštěvníkům poskytovaly stín ve velmi parných dnech. Ty nahradila nově vysazená zeleň, jenž však bude potřebovat desítky let, než plně nahradí funkci pokácených stromů. „Letos se v aquaparku už nic kácet nebude! Stromy, jejichž stav vyhodnotili dendrologové jako nebezpečný, byly vykáceny a v nejbližších letech už nepředpokládáme něco podobného,“ konstatoval na toto téma Průša. Jak již bylo konstatováno, loňský rok byl pro naše největší koupaliště nadmíru úspěšný. Vykoupat se přišlo přes pětasedmdesát tisíc lidí a aquapark vykazoval na konci sezóny zisk bezmála půl milionu korun. „Tato skutečnost nám dovolila pustit se letos do mnohem rozsáhlejší údržby, než tomu bylo v předešlých letech. Přistoupili jsme tak k opravě čerpadel, která nám v budoucnu zajistí snížení spotřeby elektrické energie, proběhne výměna některých hracích prvků na dětském hřišti a ještě se dostane na rekonstrukci rozvodů a ohřevu teplé vody ve sprchách,“ jmenoval další práce financované z loňského zisku aquaparku šéf prostějovské Domovní správy.

Večerník už na začátku února letošního roku informoval o tom, že městem byla zaplacena poslední splátka za úvěr, který byl před lety čerpán na výstavbu koupaliště. „Uvedl bych jen na pravou míru informace ohledně oné poslední splátky. Ano, město sice z rozpočtu vyčlenilo necelých dvacet milionů korun na poslední splátku, ale úvěr není ještě definitivně splacen. Platby totiž probíhají čtvrtletně, tudíž aquapark bude definitivně naším majetkem až na konci tohoto kalendářního roku. Jinak ale návštěvník aquaparku vůbec nepozná, jestli majitelem koupaliště je MiProStav, banka nebo domovní správa. Už vlastně loňská sezóna proběhla kompletně v režii naší domovní správy. Pro nás jako správce se ale snížily výdaje, zejména co se týká administrativních záležitostí,“ uvedl Vladimír Průša.

A jak vidí šéf domovní správy letošní sezónu? Pochopitelně optimisticky. „Byl bych rád, kdyby byla stejně tak úspěšná jako ta loňská. Nezastírám však, že v některých okamžicích byly enormně vysoké denní návštěvy aquaparku na můj vkus až negativní. Jistě, co se týká tržeb, můžeme být za to rádi. Jenomže když se v jediném dni objeví na koupališti tři a půl tisíce lidí, přináší to mnoho problémů jak pro samotné návštěvníky, tak i pro provozovatele,“ míní závěrem Průša. Aby se i v letošním roce dostal prostějovský aquapark takzvaně do černých čísel, je zapotřebí návštěvy šedesáti tisíc lidí.


Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments