Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 11_jiraskovoO tom, že město se chce za každou cenu zbavit rozsáhlé nemovitosti na Jiráskově náměstí, si už před lety cvrlikali vrabci na střeše. Před dvěma lety Večerník zveřejnil spekulace o tom, podle nichž magistrát hodlá dokonce dům na rohu Blahoslavovy a Plumlovské ulice zbourat kvůli plánované výstavbě rondelu. Tyto plány ale byly odsunuty. Zatím město vyhlásilo záměr prodeje, přičemž nemovitost nabízí zájemcům doslova „za hubičku“...

„Mohu potvrdit, že rada města schválila záměr prodeje bytového domu na Jiráskově náměstí číslo čtyři, jehož součástí jsou i nebytové prostory. Tento objekt patří mezi několik nemovitostí, které město nabízí k prodeji, protože jejich rekonstrukce by se z dlouhodobého hlediska městu nevyplatila,“ zdůvodnil snahu magistrátu dům prodat Jiří Pospíšil, první náměstek primátora Statutárního města Prostějov.

Docela vyráží dech, že barák při tržní ceně dosahující možná až deseti milionů korun, chce město prodat za pouhý jeden milion! Proč tak levně? „To je nabídka, která přišla ze strany jednoho zájemce, ale již teď mám informaci, že do záměru se zřejmě přihlásí další zájemci, takže počítám s tím, že cena bude určitě zcela jiná. Uvidíme...,“ nechal si otevřená zadní vrátka Pospíšil s tím, že tržní cena domu není v tuto chvíli jednoznačná. „Tu vyhodnotíme na základě nabídek. Jiná je cena odhadní, která činí zhruba tři miliony korun. Dům ovšem bude potřebovat provést opravy v řádu dalších několika milionů korun,“ poznamenal první náměstek prostějovského primátora, který nepotvrdil, že by se nemovitost na okraji Jiráskova náměstí měla bourat z důvodu plánované stavby kruhové křižovatky. „S demolicí tohoto domu se zatím nepočítá,“ dodal.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments