Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

12 11 topolyAž z toho místní starousedlíky bolí oči! Ale co se dá dělat, pokrok nezadrží nikdo, tudíž bezpečné cyklostezce musí tu a tam musí ustoupit také letitá zeleň. Stejně tak je tomu v současné době i za železničním přejezdem v prostějovské ulici Pod Kosířem. Vedle silnice hned za kolejemi nechalo město pokácet letité topoly, které byly dominantou zdejší lokality. Místo nich tu ještě letos bude vybudována cyklostezka, jež v následujících letech povede až ke Sportcentru DDM v Olympijské ulici.

 

 


„Chápu občany a jejich lítost, že přišli o topoly, kolem kterých byli zvyklí procházet desítky let. Jenomže kromě toho, že zmíněný prostor potřebujeme pro cyklostezku, vyhodnotili dendrologové stav těchto stromů jako rizikový a doporučili jejich kácení. A když se nyní podíváte na vnitřek kmenů, je tam patrná hniloba. Hrozilo tak, že vysoké topoly by se v silném vichru mohly přelomit,“ objasnila záměr radních Ivana Hemerková, náměstkyně pri-mátora Statutárního města Prostějov. Jak ovšem záhy dodala, pokácené topoly budou v této lokalitě nahrazeny novou výsadbou zeleně.

Příprava další části cyklostezky a chodníku propojujících úsek od místního nádraží Martinákovou ulicí s ulicí Pod Kosířem pokračuje dalším výkupem pozemků. Město se dohodlo s vedením Českých drah na koupi právě části pozemku v ulici Pod Kosířem. České dráhy však první fázi jednání požadovaly odkup celého pozemku o výměře 6.598 metrů čtverečních za navrhovanou cenu 3,87 milionu korun s tím, že město musí navíc uhradit úpravy kolejového svršku, jež byly odhadovány na dalších zhruba čtvrt milionu korun. Prostějovští konšelé s tímto požadavkem ale nesouhlasili a v březnu 2012 celé jednání odložili s tím, že pověřili prvního náměstka primátora Statutárního města Prostějov Jiřího Pospíšila a radního Aloise Mačáka jednat s vedením akciové společnosti České dráhy o koupi pouze té části, kterou město potřebuje pro stavbu chodníku a cyklostezky.

„Dohodli jsme se na tom, že město odkoupí jen pruh pozemku vedle komunikace v ulici Pod Kosířem o šířce pěti metrů. Celková výměra je tak pouze 402 metrů čtverečních a požadovaná kupní cena činí dvěstědeset tisíc korun,“ prozradil médiím aktuální zprávu na tiskové konferenci po jednání rady Jiří Pospíšil.

Rada města tak na své schůzi minulý týden doporučila Zastupitelstvu schválit výkup předmětné části pozemku. „V současné době je zpracován geometrický plán komunikace pro pěší a cyklisty s napojením na stezku mezi ulicí Pod Kosířem a Za místním nádražím. Jejím vybudováním bude zvýšena bezpečnost dopravy v této lokalitě,“ zdůraznil Pospíšil.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments