Dobrý podvečer, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

12 11 topolyAž z toho místní starousedlíky bolí oči! Ale co se dá dělat, pokrok nezadrží nikdo, tudíž bezpečné cyklostezce musí tu a tam musí ustoupit také letitá zeleň. Stejně tak je tomu v současné době i za železničním přejezdem v prostějovské ulici Pod Kosířem. Vedle silnice hned za kolejemi nechalo město pokácet letité topoly, které byly dominantou zdejší lokality. Místo nich tu ještě letos bude vybudována cyklostezka, jež v následujících letech povede až ke Sportcentru DDM v Olympijské ulici.

 

 


„Chápu občany a jejich lítost, že přišli o topoly, kolem kterých byli zvyklí procházet desítky let. Jenomže kromě toho, že zmíněný prostor potřebujeme pro cyklostezku, vyhodnotili dendrologové stav těchto stromů jako rizikový a doporučili jejich kácení. A když se nyní podíváte na vnitřek kmenů, je tam patrná hniloba. Hrozilo tak, že vysoké topoly by se v silném vichru mohly přelomit,“ objasnila záměr radních Ivana Hemerková, náměstkyně pri-mátora Statutárního města Prostějov. Jak ovšem záhy dodala, pokácené topoly budou v této lokalitě nahrazeny novou výsadbou zeleně.

Příprava další části cyklostezky a chodníku propojujících úsek od místního nádraží Martinákovou ulicí s ulicí Pod Kosířem pokračuje dalším výkupem pozemků. Město se dohodlo s vedením Českých drah na koupi právě části pozemku v ulici Pod Kosířem. České dráhy však první fázi jednání požadovaly odkup celého pozemku o výměře 6.598 metrů čtverečních za navrhovanou cenu 3,87 milionu korun s tím, že město musí navíc uhradit úpravy kolejového svršku, jež byly odhadovány na dalších zhruba čtvrt milionu korun. Prostějovští konšelé s tímto požadavkem ale nesouhlasili a v březnu 2012 celé jednání odložili s tím, že pověřili prvního náměstka primátora Statutárního města Prostějov Jiřího Pospíšila a radního Aloise Mačáka jednat s vedením akciové společnosti České dráhy o koupi pouze té části, kterou město potřebuje pro stavbu chodníku a cyklostezky.

„Dohodli jsme se na tom, že město odkoupí jen pruh pozemku vedle komunikace v ulici Pod Kosířem o šířce pěti metrů. Celková výměra je tak pouze 402 metrů čtverečních a požadovaná kupní cena činí dvěstědeset tisíc korun,“ prozradil médiím aktuální zprávu na tiskové konferenci po jednání rady Jiří Pospíšil.

Rada města tak na své schůzi minulý týden doporučila Zastupitelstvu schválit výkup předmětné části pozemku. „V současné době je zpracován geometrický plán komunikace pro pěší a cyklisty s napojením na stezku mezi ulicí Pod Kosířem a Za místním nádražím. Jejím vybudováním bude zvýšena bezpečnost dopravy v této lokalitě,“ zdůraznil Pospíšil.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments