Příjemnou noc, dnes je úterý 2.6.2020
svátek slaví Jarmil,
zítra Tamara
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

12 11 topolyAž z toho místní starousedlíky bolí oči! Ale co se dá dělat, pokrok nezadrží nikdo, tudíž bezpečné cyklostezce musí tu a tam musí ustoupit také letitá zeleň. Stejně tak je tomu v současné době i za železničním přejezdem v prostějovské ulici Pod Kosířem. Vedle silnice hned za kolejemi nechalo město pokácet letité topoly, které byly dominantou zdejší lokality. Místo nich tu ještě letos bude vybudována cyklostezka, jež v následujících letech povede až ke Sportcentru DDM v Olympijské ulici.

 

 


„Chápu občany a jejich lítost, že přišli o topoly, kolem kterých byli zvyklí procházet desítky let. Jenomže kromě toho, že zmíněný prostor potřebujeme pro cyklostezku, vyhodnotili dendrologové stav těchto stromů jako rizikový a doporučili jejich kácení. A když se nyní podíváte na vnitřek kmenů, je tam patrná hniloba. Hrozilo tak, že vysoké topoly by se v silném vichru mohly přelomit,“ objasnila záměr radních Ivana Hemerková, náměstkyně pri-mátora Statutárního města Prostějov. Jak ovšem záhy dodala, pokácené topoly budou v této lokalitě nahrazeny novou výsadbou zeleně.

Příprava další části cyklostezky a chodníku propojujících úsek od místního nádraží Martinákovou ulicí s ulicí Pod Kosířem pokračuje dalším výkupem pozemků. Město se dohodlo s vedením Českých drah na koupi právě části pozemku v ulici Pod Kosířem. České dráhy však první fázi jednání požadovaly odkup celého pozemku o výměře 6.598 metrů čtverečních za navrhovanou cenu 3,87 milionu korun s tím, že město musí navíc uhradit úpravy kolejového svršku, jež byly odhadovány na dalších zhruba čtvrt milionu korun. Prostějovští konšelé s tímto požadavkem ale nesouhlasili a v březnu 2012 celé jednání odložili s tím, že pověřili prvního náměstka primátora Statutárního města Prostějov Jiřího Pospíšila a radního Aloise Mačáka jednat s vedením akciové společnosti České dráhy o koupi pouze té části, kterou město potřebuje pro stavbu chodníku a cyklostezky.

„Dohodli jsme se na tom, že město odkoupí jen pruh pozemku vedle komunikace v ulici Pod Kosířem o šířce pěti metrů. Celková výměra je tak pouze 402 metrů čtverečních a požadovaná kupní cena činí dvěstědeset tisíc korun,“ prozradil médiím aktuální zprávu na tiskové konferenci po jednání rady Jiří Pospíšil.

Rada města tak na své schůzi minulý týden doporučila Zastupitelstvu schválit výkup předmětné části pozemku. „V současné době je zpracován geometrický plán komunikace pro pěší a cyklisty s napojením na stezku mezi ulicí Pod Kosířem a Za místním nádražím. Jejím vybudováním bude zvýšena bezpečnost dopravy v této lokalitě,“ zdůraznil Pospíšil.

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Nosíte ještě roušku či jinou ochrannou pomůcku při pobytu venku?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nezapomněli na lidi.

Už nějaký čas jsou na světě první architektonické studie k tomu, jak co nejúčelněji zrekonstruovat celou jižní část centra města. Radní chtějí předmětnou záležitost prodiskutovat s občany, ale první veřejné projednávání padlo kvůli COVID-19. Konšelé se tedy sejdou za tímto účelem s Prostějovany už tuto středu v kulturáku.

Nečinnost úřadů.

Stražisko bylo v minulých dekádách známo jako jedno z nejoblíbenějších míst na Prostějovsku pro rekreaci a odpočinek. Leč centrum obce stále více hanobí kdysi oblíbená restaurace, dnes však nechvalně proslulá ubytovna, kde bydlí takzvaně nepřizpůsobiví spoluobčané. Problémy ve Stražisku, avšak kompetentní subjekty spí… Na co se čeká?

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

ALOIS MAČÁK starší

Legendární osobnost prostějovského hokeje, kopané a tenisu zemřela uplynulý pátek 29. května ve věku 80 let. Otce někdejšího náměstka ministra kultury či krajského hejtmana doprovodí rodina i veřejnost sportovního nestora na jeho poslední cestu tento pátek 5. června.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

15


Patnáct dní bude uzavřena Vrahovická ulice kvůli rekonstrukci železničního přejezdu. Aby se zvládl dopravní nápor, nechává magistrát od 8. června otevřít „myší díru“ a s tím také přerušit dokončení rekonstrukce křižovatky Tovární a Říční.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„NEPOMOHL JSEM JIM, PROTOŽE NESNÁŠÍM POHLED NA CIZÍ KREV“

Takto zvláštně zareagoval obviněný násilník Tomáš Čáp na výtku soudce Vrtěla, proč zraněným mužům nezavol sanitku…?

Total Comments