Příjemnou noc, dnes je pondělí 11.11.2019
svátek slaví Martin,
zítra Benedikt
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

13 11 Sokolova MiladaV polovině ledna tohoto roku Večerník informoval o blížícím se otevření pobočky Klokánku v Prostějově. Zařízení pro týrané děti získalo už významnou podporu magistrátu v podobě darování nemovitosti v Zahradní ulici. Stále je však zapotřebí to nejdůležitější - peníze na samotný provoz. Výrazná pomoc Fondu ohrožených dětí, který bude Klokánka provozovat, se blíží ze strany radní a předsedkyně kulturní komise Statutárního města Prostějov Milady Sokolové (na snímku).

Šéfka Okrašlovacího spolku se totiž rozhodla stát za pořádáním charitativního koncertu skupiny Hradišťan ve prospěch právě Fondu ohrožených dětí.  Více už Večerníku prozradila v exkluzivním interview pro pravidelnou rubriku této strany.

 Na veřejné finanční podpory je v městském rozpočtu pro letošní rok pamatováno částkou patnáct milionů korun. Jenomže hned o dvanáct z nich žádají prioritní sporty. Nemáte obavu, že na kulturní organizace zbudou takzvaně jen drobky?  Jak se vy osobně díváte na zřízení pobočky Klokánku v Prostějově?

„Jsem tomu velmi potěšena! Jako matka těžce nesu veškeré případy kojenců či batolat zabitých vlastními rodiči, týraných dětí či přivírání očí nad tím, že jeden z partnerů ratolestem ubližuje, přičemž druhý to tiše ´nechává být´... Děti mohou být v Klokánku umístěny i na základě vlastního přání a proti vůli rodičů, což je zcela jistě dobrým signálem.“

  Podle informací Večerníku byste se chtěla podílet finanční pomocí Klokánkovi prostřednictvím charitativního koncertu. Můžete prozradit, o jaký koncert půjde a další podrobnosti jeho konání?

„Tomáš Lázna, kolega z občanského sdružení Pomáháme tancem, přišel s nápadem uspořádání charitativního koncertu kapely Hradišťan. A já byla okamžitě pro! Vystoupení se podařilo domluvit a uskuteční se již letos v září v prostějovském Městském divadle. A proč koncert pro Klokánka? Koncem tohoto roku či začátkem roku příštího by se měla pobočka v Prostějově otvírat. Budova se musí pro účely Klokánku upravit a rekonstruovat, takže každá vybraná koruna pro tento účel bude více než vhodná...(úsměv)“

 Chápeme to správně, že celý výtěžek z tohoto koncertu půjde na účet Klokánku?

„Ano, rádi bychom výtěžek ze vstupného a též obnos, který bychom chtěli vybrat přímo na místě, předali Regině Šverdíkové, která ve Fondu ohrožených dětí v Prostějově pracuje. Jistě se obrátíme i na místní firmy, zda by pomohly s náklady na uskutečnění koncertu, aby byl výtěžek skutečně co největší.“

 Dá se tomuto zařízení pro týrané děti pomoci ze strany města ještě nějakým jiným způsobem?

„Magistrát již daroval v roce 2012 Fondu ohrožených dětí dům se zahradou v Zahradní ulici, kde dříve sídlila Česká školní inspekce. V radě města si uvědomujeme, že přibývá rodin v obtížné životní situaci, na kterou by neměly v žádném případě doplácet děti. A za to jsem velmi ráda.“

 Závěrem ještě dvě otázky odbočující od daného tématu. Je už znám definitivní program Prostějovského kulturního léta?

„Dá se říci, že program, který zajišťuje DUHA, má již svoji finálovou podobu. A myslím, že bude z čeho vybírat.“

 Co byste z něj doporučila Prostějovanům jako jednoznačnou jedničku?

„Skupinu, jejíž slova z jedné písně miluji a o nichž vím, že je jako akční člověk nejspíš nikdy nezrealizuji: půl dne noviny číst a pak cigáro, pohoda, klídek a leháro... Prostě přijedou Chinaski! Osobně se na ni moc těším.“

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Famózní Přeučil s Hruškovou.

Minulou středu uspořádal Večerník besedu pro seniory v Domově seniorů v Nerudově ulici. Popovídat si s nimi přišli pražští herci Jan Přeučil se svojí životní partnerkou Evou Hruškovou. Oba famózní umělci zodpovídali nejen množství dotazů, ale přidali i mnohé perličky z natáčení.


Nechala se okrádat expřítelem.

Se svým příběhem se Večerníku svěřila žena z Prostějova, která se vloni po patnáctiletém soužití rozešla se svým partnerem. Po jeho vystěhování se ale bezmála rok ztrácely z bytu peníze. Majitelka totiž nevyměnila zámek ve dveřích, čehož expartner využil a chodil si do bytu, jak chtěl...

Total Comments

Osobnost týdne

BOLESLAV POLÍVKA

44 polivkaZnámý herec a komik si ve čtvrtek „střihl“ na prknech Městského divadla v Prostějově roli Harpagona ve slavné komedii Lakomec. Představení v rámci divadelního festivalu Aplaus bylo dávno dopředu vyprodané.

Total Comments

Číslo týdne

 14

Aktuálně se v Prostějově nachází čtrnáct adresních míst, na kterých lze oficiálně provozovat hazardní hry. Přestože počet heren v Prostějově i nadále rok od roku klesá, radní přispěchali s novou vyhláškou. Ta by měla ještě více omezit hazard v našem městě.

Total Comments

Výrok týdne

„CO DNES ŘIDIČ UMÍ? SEDNE DO KABINY, ZATOČÍ KLÍČKEM A JEDE...“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments