Příjemnou noc, dnes je sobota 23.3.2019
svátek slaví Ivona,
zítra Gabriel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

17 sarkaUž od příštího roku se nejstarší prostějovské sídliště Šárka, které se začalo budovat už v padesátých letech minulého století, začne proměňovat k nepoznání. Vedení města už totiž disponuje studií generální rekonstrukce celého sídliště od Kauflandu až po Dolní ulici. Projekt za několik desítek milionů korun se bude realizovat v několika etapách, stejně jako v případě sídliště E. Beneše. A ta první by měla začít už na jaře roku 2015!

„Rekonstrukci sídliště Šárka už slibujeme delší dobu, zatím byla ale upřednostněna generální oprava sídliště Edvarda Beneše. Mělo to svoje opodstatnění, protože na Šárce dosud probíhá výměna hloubkové kanalizace. A právě na tuto novou kanalizaci je vzápětí navázána část nového projektu rekonstrukce sídliště včetně odvodňovacích prací celé lokality,“ zdůvodnil několikaletý odklad rekonstrukce nejstaršího panelového sídliště ve městě Zdeněk Fišer, náměstek primátora Statutárního města Prostějov.

Před dvěma týdny proběhl na magistrátu poslední pracovní výbor za účasti úředníků státní správy. Probíral se konečný návrh studie rekonstrukce, který by měl v brzké době projít územním rozhodnutím a stavebním povolením. „Určitě se během jediného roku nestihne zrekonstruovat celé sídliště najednou, ale budeme postupovat úplně stejně jako v případě sídliště E. Beneše, tedy na etapy. Pokud vše půjde podle plánu, výběrové řízení na dodavatele stavby by mělo být uzavřeno do konce tohoto roku tak, aby nové zastupitelstvo mohlo první finanční sumu vyčlenit z rozpočtu města pro rok 2015,“ nastínil nejbližší harmonogram Fišer.

Podle jeho slov se na Šárce změní hodně věcí takřka k nepoznání. „Totální proměnou projdou všechny prostory mezi jednotlivými bloky paneláků. Tam, kde doposud existuje jen pár míst pro osobní vozidla, vzniknou podlouhlá parkoviště s kolmým stáním. Dále se opraví příjezdové cesty k domům, mezi čtvrtým a pátým blokem ve směru od Kauflandu bude postaveno nové sportovní víceúčelové hřiště. Samozřejmě přibudou také dětská hřiště, která nahradí už absolutně nevyhovující dětské koutky z padesátých a šedesátých let minulého století,“ popsal hlavní aspekty rekonstrukce sídliště Šárka Zdeněk Fišer s tím, že v současné době není možné přesně odhadnout cenu za kompletní rekonstrukci celého sídliště. „To bych si skutečně netroufal, musí se ještě vytvořit podrobná projektová dokumentace a bude také záležet na úspěšnosti výběrového řízení. Řádově může jít o desítky milionů korun,“ uzavřel toto téma Zdeněk Fišer.

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments