Příjemnou noc, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

17 sarkaUž od příštího roku se nejstarší prostějovské sídliště Šárka, které se začalo budovat už v padesátých letech minulého století, začne proměňovat k nepoznání. Vedení města už totiž disponuje studií generální rekonstrukce celého sídliště od Kauflandu až po Dolní ulici. Projekt za několik desítek milionů korun se bude realizovat v několika etapách, stejně jako v případě sídliště E. Beneše. A ta první by měla začít už na jaře roku 2015!

„Rekonstrukci sídliště Šárka už slibujeme delší dobu, zatím byla ale upřednostněna generální oprava sídliště Edvarda Beneše. Mělo to svoje opodstatnění, protože na Šárce dosud probíhá výměna hloubkové kanalizace. A právě na tuto novou kanalizaci je vzápětí navázána část nového projektu rekonstrukce sídliště včetně odvodňovacích prací celé lokality,“ zdůvodnil několikaletý odklad rekonstrukce nejstaršího panelového sídliště ve městě Zdeněk Fišer, náměstek primátora Statutárního města Prostějov.

Před dvěma týdny proběhl na magistrátu poslední pracovní výbor za účasti úředníků státní správy. Probíral se konečný návrh studie rekonstrukce, který by měl v brzké době projít územním rozhodnutím a stavebním povolením. „Určitě se během jediného roku nestihne zrekonstruovat celé sídliště najednou, ale budeme postupovat úplně stejně jako v případě sídliště E. Beneše, tedy na etapy. Pokud vše půjde podle plánu, výběrové řízení na dodavatele stavby by mělo být uzavřeno do konce tohoto roku tak, aby nové zastupitelstvo mohlo první finanční sumu vyčlenit z rozpočtu města pro rok 2015,“ nastínil nejbližší harmonogram Fišer.

Podle jeho slov se na Šárce změní hodně věcí takřka k nepoznání. „Totální proměnou projdou všechny prostory mezi jednotlivými bloky paneláků. Tam, kde doposud existuje jen pár míst pro osobní vozidla, vzniknou podlouhlá parkoviště s kolmým stáním. Dále se opraví příjezdové cesty k domům, mezi čtvrtým a pátým blokem ve směru od Kauflandu bude postaveno nové sportovní víceúčelové hřiště. Samozřejmě přibudou také dětská hřiště, která nahradí už absolutně nevyhovující dětské koutky z padesátých a šedesátých let minulého století,“ popsal hlavní aspekty rekonstrukce sídliště Šárka Zdeněk Fišer s tím, že v současné době není možné přesně odhadnout cenu za kompletní rekonstrukci celého sídliště. „To bych si skutečně netroufal, musí se ještě vytvořit podrobná projektová dokumentace a bude také záležet na úspěšnosti výběrového řízení. Řádově může jít o desítky milionů korun,“ uzavřel toto téma Zdeněk Fišer.

Total Comments

  • KSČM
  • Noc Kostelů
  • Interforst
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Basic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments