Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 21.3.2019
svátek slaví Radek,
zítra Leona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 obrazyV posledních letech nakoupil prostějovský magistrát desítky uměleckých děl, v nichž hrály prim především obrazy rodáků. Jenomže problém tkví v tom, že se podobné artefakty hromadí a pomalu je není kam dávat. I z těchto důvodů radní zamítli nákup dalších kusů, přestože samotný primátor na ně zálusk měl!

„Rada města provedla velmi razantní zákrok při rozhodování o nákupu uměleckých děl. Zatímco i já jsem navrhoval pořídit do městské sbírky další tři historické obrazy, většina mých kolegů radních to zamítla. Přiznávám, že se tak stalo proti mé vůli,“ konstatoval pro Večerník Miroslav Pišťák, primátor Statutárního města Prostějov. „I já jsem holt někdy přehlasován...,“ pousmál se ale vzápětí na důkaz, že výsledek bere sportovně. Podle jeho dalších slov proběhla v radě města o tomto tématu velmi rozsáhlá diskuze. „Samozřejmě se diskutovalo i o tom, jak v nákupu uměleckých děl pokračovat dál v budoucnosti. Teď už to ale bude zřejmě záležitostí nového zastupitelstva. Mezi radními se objevovaly požadavky, aby se daleko více nakupovala díla současných autorů,“ přidal na vysvětlenou primátor.

Magistrátem koupená díla, a nejedná se pouze o obrazy, však provází ještě jeden problém. Údajně už je totiž pomalu není kam dávat! „Většina městem zakoupených obrazů je v současné době v depozitáři prostějovského muzea. Do budoucna budeme muset vymyslet nějakou stálou expozici,“ připustil první náměstek primátora Statutárního města Prostějov Jiří Pospíšil s tím, že již několik let se uvažuje o jejím zřízení ve volných prostorách prostějovského zámku, kde v současnosti probíhá rekonstrukce.

„Vznik městské galerie samozřejmě podporujeme, ale musíme v tomto smyslu postupovat ve spolupráci s Muzeem Prostějovska. Zatím bychom chtěli realizovat některé výstavy děl, která jsme v poslední době koupili. Do určité míry se pro stálou galerii skutečně nabízí zámek, ovšem zdejší prostory bychom raději využili i pro jiné aktivity. Diskuze tedy o tom probíhají intenzivně. Všechna umělecká díla ale nejsou uschována v depozitáři bez toho, že by byla volně přístupná návštěvníkům. Některé historické obrazy s velkou uměleckou hodnotou máme pověšeny v kancelářích členů rady města,“ uzavřel toto téma primátor Miroslav Pišťák.

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments