Příjemnou noc, dnes je sobota 20.7.2019
svátek slaví Ilja,
zítra Vítězslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 piano01Projekt s názvem „Piáno v ulicích“ se ujal už v mnoha českých a moravských městech. Delší čas se diskutovalo o tom, zda také v Prostějově najde své uplatnění. Měl své zastánce i odpůrce. A zvítězilo rozhodnutí, dát klavíristům šanci! Zastupitelé statutárního měs-ta tak před časem poskytli tomuto nápadu zelenou, jeho hlavní patronka Iva Polická dokonce obdržela kulturní grant a od minulého pátku už máme piáno na náměstí!


„Jsem ráda, že náš projekt získal příznivou odezvu u vedení města. Nebylo jednoduché přesvědčit okolí, že piáno volně přístupné lidem na veřejném místě a příležitost projevit vlastní umělecké sklony bude přínosné pro oživení náměstí. Jsem ale přesvědčena, že brzy se z něj stane velká a oblíbená atrakce,“ sdělila Večerníku v pátek po poledni Iva Polická.
Velkou podporu má tento projekt i u radní a předsedkyně kulturní komise města Milady Sokolové. „Mám samozřejmě velkou radost. Bylo velmi dobré, že paní Polická se obrátila na grantovou komisi v rámci projektu oživení prostějovského náměstí a finanční podporu získala. Teď jenom doufám, že lidé odhodí stud
a kdokoliv si na ten klavír zahraje,“ vzkázala všem Prostějovanům si Milada Sokolová.
Teď snad jen zbývá popřát, aby veřejně přístupný klavír někdo nezničil či snad nedejbože neukradl! „Já myslím, že se mu nic nestane. Přes noc ho přikryjeme plachtou, a když bude moc škaredé počasí, tak jej přestěhujeme do kavárny.
A že by ho někdo kradl? Vždyť je umístěn přímo pod kamerou městské policie,“ nenechala se vyvést z klidu Iva Polická.
21 piano_02

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments