Dobré odpoledne, dnes je neděle 24.3.2019
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 piano01Projekt s názvem „Piáno v ulicích“ se ujal už v mnoha českých a moravských městech. Delší čas se diskutovalo o tom, zda také v Prostějově najde své uplatnění. Měl své zastánce i odpůrce. A zvítězilo rozhodnutí, dát klavíristům šanci! Zastupitelé statutárního měs-ta tak před časem poskytli tomuto nápadu zelenou, jeho hlavní patronka Iva Polická dokonce obdržela kulturní grant a od minulého pátku už máme piáno na náměstí!


„Jsem ráda, že náš projekt získal příznivou odezvu u vedení města. Nebylo jednoduché přesvědčit okolí, že piáno volně přístupné lidem na veřejném místě a příležitost projevit vlastní umělecké sklony bude přínosné pro oživení náměstí. Jsem ale přesvědčena, že brzy se z něj stane velká a oblíbená atrakce,“ sdělila Večerníku v pátek po poledni Iva Polická.
Velkou podporu má tento projekt i u radní a předsedkyně kulturní komise města Milady Sokolové. „Mám samozřejmě velkou radost. Bylo velmi dobré, že paní Polická se obrátila na grantovou komisi v rámci projektu oživení prostějovského náměstí a finanční podporu získala. Teď jenom doufám, že lidé odhodí stud
a kdokoliv si na ten klavír zahraje,“ vzkázala všem Prostějovanům si Milada Sokolová.
Teď snad jen zbývá popřát, aby veřejně přístupný klavír někdo nezničil či snad nedejbože neukradl! „Já myslím, že se mu nic nestane. Přes noc ho přikryjeme plachtou, a když bude moc škaredé počasí, tak jej přestěhujeme do kavárny.
A že by ho někdo kradl? Vždyť je umístěn přímo pod kamerou městské policie,“ nenechala se vyvést z klidu Iva Polická.
21 piano_02

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments