Dobrý podvečer, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

25 barakNáměstí T. G. Masaryka 11, luxusní adresa památkově chráněného domu, ve kterém mají své kanceláře renomovaní prostějovští právníci a své sídlo také advokátní poradna. Chodba hned za vchodem do budovy ovšem zas až tak honosná není...

„Chápu, že v tomto domě se ledacos spravuje. Když se ale vstoupí dovnitř, vypadá to tam jako v maštali! Přízemí budovy, včetně nádherné historické klenby vypadá tak, jako by to zde patřilo bezdomovcům. Lidé se mě ptají, čí ten dům je. A já se před nimi vždycky taktně vytratím, abych nemusel lhát. Je mi trapné jim říkat, že nemovitost je městským majetkem a spravuje ho Domovní správa,“ prohlásil hodně kriticky na jednání zastupitelstva města v úterý 10. června Josef Augustin (KSČM).

Jak ale vzápětí vyšlo najevo, uvedený dům na náměstí prochází právě rekonstrukcí. „Za poslední čtyři roky jsme do této nemovitosti investovali tři miliony korun, přičemž na nájemném se vybrala částka čtyř milionů. Chodba, o které pan Augustin hovoří, je momentálně v rekonstrukci. Před dvěma měsíci jsme odtud odvezli celý portál a nyní řešíme s památkáři, zda ho opravit nebo vyrobit nový. Takže nyní to uvnitř domu skutečně vypadá jako obrovský a neopravený prostor. Slibuji ale, že do dvou nebo tří měsíců bude celá chodba opravena a v pořádku,“ ujistil všechny zastupitele Vladimír Průša, jednatel Domovní správy Prostějov.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments