Dobré odpoledne, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 barakNáměstí T. G. Masaryka 11, luxusní adresa památkově chráněného domu, ve kterém mají své kanceláře renomovaní prostějovští právníci a své sídlo také advokátní poradna. Chodba hned za vchodem do budovy ovšem zas až tak honosná není...

„Chápu, že v tomto domě se ledacos spravuje. Když se ale vstoupí dovnitř, vypadá to tam jako v maštali! Přízemí budovy, včetně nádherné historické klenby vypadá tak, jako by to zde patřilo bezdomovcům. Lidé se mě ptají, čí ten dům je. A já se před nimi vždycky taktně vytratím, abych nemusel lhát. Je mi trapné jim říkat, že nemovitost je městským majetkem a spravuje ho Domovní správa,“ prohlásil hodně kriticky na jednání zastupitelstva města v úterý 10. června Josef Augustin (KSČM).

Jak ale vzápětí vyšlo najevo, uvedený dům na náměstí prochází právě rekonstrukcí. „Za poslední čtyři roky jsme do této nemovitosti investovali tři miliony korun, přičemž na nájemném se vybrala částka čtyř milionů. Chodba, o které pan Augustin hovoří, je momentálně v rekonstrukci. Před dvěma měsíci jsme odtud odvezli celý portál a nyní řešíme s památkáři, zda ho opravit nebo vyrobit nový. Takže nyní to uvnitř domu skutečně vypadá jako obrovský a neopravený prostor. Slibuji ale, že do dvou nebo tří měsíců bude celá chodba opravena a v pořádku,“ ujistil všechny zastupitele Vladimír Průša, jednatel Domovní správy Prostějov.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments