Příjemnou noc, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 barakNáměstí T. G. Masaryka 11, luxusní adresa památkově chráněného domu, ve kterém mají své kanceláře renomovaní prostějovští právníci a své sídlo také advokátní poradna. Chodba hned za vchodem do budovy ovšem zas až tak honosná není...

„Chápu, že v tomto domě se ledacos spravuje. Když se ale vstoupí dovnitř, vypadá to tam jako v maštali! Přízemí budovy, včetně nádherné historické klenby vypadá tak, jako by to zde patřilo bezdomovcům. Lidé se mě ptají, čí ten dům je. A já se před nimi vždycky taktně vytratím, abych nemusel lhát. Je mi trapné jim říkat, že nemovitost je městským majetkem a spravuje ho Domovní správa,“ prohlásil hodně kriticky na jednání zastupitelstva města v úterý 10. června Josef Augustin (KSČM).

Jak ale vzápětí vyšlo najevo, uvedený dům na náměstí prochází právě rekonstrukcí. „Za poslední čtyři roky jsme do této nemovitosti investovali tři miliony korun, přičemž na nájemném se vybrala částka čtyř milionů. Chodba, o které pan Augustin hovoří, je momentálně v rekonstrukci. Před dvěma měsíci jsme odtud odvezli celý portál a nyní řešíme s památkáři, zda ho opravit nebo vyrobit nový. Takže nyní to uvnitř domu skutečně vypadá jako obrovský a neopravený prostor. Slibuji ale, že do dvou nebo tří měsíců bude celá chodba opravena a v pořádku,“ ujistil všechny zastupitele Vladimír Průša, jednatel Domovní správy Prostějov.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments