Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 barakNáměstí T. G. Masaryka 11, luxusní adresa památkově chráněného domu, ve kterém mají své kanceláře renomovaní prostějovští právníci a své sídlo také advokátní poradna. Chodba hned za vchodem do budovy ovšem zas až tak honosná není...

„Chápu, že v tomto domě se ledacos spravuje. Když se ale vstoupí dovnitř, vypadá to tam jako v maštali! Přízemí budovy, včetně nádherné historické klenby vypadá tak, jako by to zde patřilo bezdomovcům. Lidé se mě ptají, čí ten dům je. A já se před nimi vždycky taktně vytratím, abych nemusel lhát. Je mi trapné jim říkat, že nemovitost je městským majetkem a spravuje ho Domovní správa,“ prohlásil hodně kriticky na jednání zastupitelstva města v úterý 10. června Josef Augustin (KSČM).

Jak ale vzápětí vyšlo najevo, uvedený dům na náměstí prochází právě rekonstrukcí. „Za poslední čtyři roky jsme do této nemovitosti investovali tři miliony korun, přičemž na nájemném se vybrala částka čtyř milionů. Chodba, o které pan Augustin hovoří, je momentálně v rekonstrukci. Před dvěma měsíci jsme odtud odvezli celý portál a nyní řešíme s památkáři, zda ho opravit nebo vyrobit nový. Takže nyní to uvnitř domu skutečně vypadá jako obrovský a neopravený prostor. Slibuji ale, že do dvou nebo tří měsíců bude celá chodba opravena a v pořádku,“ ujistil všechny zastupitele Vladimír Průša, jednatel Domovní správy Prostějov.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments