Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

28 pospisilovaVečerník dlouhodobě sleduje nezáviděníhodnou situaci uvnitř Základní školy Dr. Horáka v Prostějově. V minulém čísle jsme přinesli zprávu o odvolání Ivana Pospíšila z funkce ředitele poté, co o tom rozhodla rada města po zjištění statisícových finančních nesrovnalostí v účetnictví školy. Jelikož Ivan Pospíšil musel školu opustit okamžitě, až do konce výběrového řízení na post ředitele či ředitelky povede tuto příspěvkovou organizaci statutární zástupkyně Jaromíra Pospíšilová (na snímku).

Na základě velkého čtenářského ohlasu požádal Večerník o několik slov k této záležitosti právě statutární zástupkyni ředitele školy Mgr. Jaromíru Pospíšilovou, která nám v úterý 1. července 2014 poskytla exkluzivní vyjádření. „Bylo již napsáno mnoho článků o pochybení ředitele Základní školy Dr. Horáka, který byl rozhodnutím zřizovatele ve středu pětadvacátého června odvolán ze své funkce. K těmto záležitostem se nyní nemohu vyjadřovat, neboť uvedená pochybení se mnou nebyla projednána, a já sama jsem dosud neměla možnost se s nimi podrobně seznámit,“ uvedla exkluzivně pro Večerník Jaromíra Pospíšilová
„Co ale mohu říci je to, že Mgr. Ivan Pospíšil se velmi zasloužil o zlepšení pracovního prostředí žáků i učitelů a vždy se dokázal postavit na stranu svých zaměstnanců. Tento názor vyjádřila i rada školy i zástupci odborové organizace. Dále chci zdůraznit, že výsledky školní inspekce z března letošního roku poukázaly na nadstandardní úroveň výuky na naší škole,“ konstatovala Pospíšilová. Jak vzápětí dodala, školu bude řídit zhruba měsíc. „Byla jsem pověřena dovést školu k předání novému řediteli či ředitelce k 1. srpnu tohoto roku. Věřím, že se vše ve spolupráci s příslušnými pracovníky Magistrátu města Prostějova podaří a s žáky, zvláště s prvňáčky, s rodiči i se všemi zaměstnanci uvítáme společně školní rok 2014/2015 v nově zrekonstruované škole,“ vyjádřila své přání Jaromíra Pospíšilová, statutární zástupkyně ředitele Základní školy Dr. Horáka v Prostějově.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments