Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 pospisilovaVečerník dlouhodobě sleduje nezáviděníhodnou situaci uvnitř Základní školy Dr. Horáka v Prostějově. V minulém čísle jsme přinesli zprávu o odvolání Ivana Pospíšila z funkce ředitele poté, co o tom rozhodla rada města po zjištění statisícových finančních nesrovnalostí v účetnictví školy. Jelikož Ivan Pospíšil musel školu opustit okamžitě, až do konce výběrového řízení na post ředitele či ředitelky povede tuto příspěvkovou organizaci statutární zástupkyně Jaromíra Pospíšilová (na snímku).

Na základě velkého čtenářského ohlasu požádal Večerník o několik slov k této záležitosti právě statutární zástupkyni ředitele školy Mgr. Jaromíru Pospíšilovou, která nám v úterý 1. července 2014 poskytla exkluzivní vyjádření. „Bylo již napsáno mnoho článků o pochybení ředitele Základní školy Dr. Horáka, který byl rozhodnutím zřizovatele ve středu pětadvacátého června odvolán ze své funkce. K těmto záležitostem se nyní nemohu vyjadřovat, neboť uvedená pochybení se mnou nebyla projednána, a já sama jsem dosud neměla možnost se s nimi podrobně seznámit,“ uvedla exkluzivně pro Večerník Jaromíra Pospíšilová
„Co ale mohu říci je to, že Mgr. Ivan Pospíšil se velmi zasloužil o zlepšení pracovního prostředí žáků i učitelů a vždy se dokázal postavit na stranu svých zaměstnanců. Tento názor vyjádřila i rada školy i zástupci odborové organizace. Dále chci zdůraznit, že výsledky školní inspekce z března letošního roku poukázaly na nadstandardní úroveň výuky na naší škole,“ konstatovala Pospíšilová. Jak vzápětí dodala, školu bude řídit zhruba měsíc. „Byla jsem pověřena dovést školu k předání novému řediteli či ředitelce k 1. srpnu tohoto roku. Věřím, že se vše ve spolupráci s příslušnými pracovníky Magistrátu města Prostějova podaří a s žáky, zvláště s prvňáčky, s rodiči i se všemi zaměstnanci uvítáme společně školní rok 2014/2015 v nově zrekonstruované škole,“ vyjádřila své přání Jaromíra Pospíšilová, statutární zástupkyně ředitele Základní školy Dr. Horáka v Prostějově.

Total Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments