Příjemnou noc, dnes je pondělí 19.11.2018
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

28 pospisilovaVečerník dlouhodobě sleduje nezáviděníhodnou situaci uvnitř Základní školy Dr. Horáka v Prostějově. V minulém čísle jsme přinesli zprávu o odvolání Ivana Pospíšila z funkce ředitele poté, co o tom rozhodla rada města po zjištění statisícových finančních nesrovnalostí v účetnictví školy. Jelikož Ivan Pospíšil musel školu opustit okamžitě, až do konce výběrového řízení na post ředitele či ředitelky povede tuto příspěvkovou organizaci statutární zástupkyně Jaromíra Pospíšilová (na snímku).

Na základě velkého čtenářského ohlasu požádal Večerník o několik slov k této záležitosti právě statutární zástupkyni ředitele školy Mgr. Jaromíru Pospíšilovou, která nám v úterý 1. července 2014 poskytla exkluzivní vyjádření. „Bylo již napsáno mnoho článků o pochybení ředitele Základní školy Dr. Horáka, který byl rozhodnutím zřizovatele ve středu pětadvacátého června odvolán ze své funkce. K těmto záležitostem se nyní nemohu vyjadřovat, neboť uvedená pochybení se mnou nebyla projednána, a já sama jsem dosud neměla možnost se s nimi podrobně seznámit,“ uvedla exkluzivně pro Večerník Jaromíra Pospíšilová
„Co ale mohu říci je to, že Mgr. Ivan Pospíšil se velmi zasloužil o zlepšení pracovního prostředí žáků i učitelů a vždy se dokázal postavit na stranu svých zaměstnanců. Tento názor vyjádřila i rada školy i zástupci odborové organizace. Dále chci zdůraznit, že výsledky školní inspekce z března letošního roku poukázaly na nadstandardní úroveň výuky na naší škole,“ konstatovala Pospíšilová. Jak vzápětí dodala, školu bude řídit zhruba měsíc. „Byla jsem pověřena dovést školu k předání novému řediteli či ředitelce k 1. srpnu tohoto roku. Věřím, že se vše ve spolupráci s příslušnými pracovníky Magistrátu města Prostějova podaří a s žáky, zvláště s prvňáčky, s rodiči i se všemi zaměstnanci uvítáme společně školní rok 2014/2015 v nově zrekonstruované škole,“ vyjádřila své přání Jaromíra Pospíšilová, statutární zástupkyně ředitele Základní školy Dr. Horáka v Prostějově.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments