Dobrý večer, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 pospisilovaVečerník dlouhodobě sleduje nezáviděníhodnou situaci uvnitř Základní školy Dr. Horáka v Prostějově. V minulém čísle jsme přinesli zprávu o odvolání Ivana Pospíšila z funkce ředitele poté, co o tom rozhodla rada města po zjištění statisícových finančních nesrovnalostí v účetnictví školy. Jelikož Ivan Pospíšil musel školu opustit okamžitě, až do konce výběrového řízení na post ředitele či ředitelky povede tuto příspěvkovou organizaci statutární zástupkyně Jaromíra Pospíšilová (na snímku).

Na základě velkého čtenářského ohlasu požádal Večerník o několik slov k této záležitosti právě statutární zástupkyni ředitele školy Mgr. Jaromíru Pospíšilovou, která nám v úterý 1. července 2014 poskytla exkluzivní vyjádření. „Bylo již napsáno mnoho článků o pochybení ředitele Základní školy Dr. Horáka, který byl rozhodnutím zřizovatele ve středu pětadvacátého června odvolán ze své funkce. K těmto záležitostem se nyní nemohu vyjadřovat, neboť uvedená pochybení se mnou nebyla projednána, a já sama jsem dosud neměla možnost se s nimi podrobně seznámit,“ uvedla exkluzivně pro Večerník Jaromíra Pospíšilová
„Co ale mohu říci je to, že Mgr. Ivan Pospíšil se velmi zasloužil o zlepšení pracovního prostředí žáků i učitelů a vždy se dokázal postavit na stranu svých zaměstnanců. Tento názor vyjádřila i rada školy i zástupci odborové organizace. Dále chci zdůraznit, že výsledky školní inspekce z března letošního roku poukázaly na nadstandardní úroveň výuky na naší škole,“ konstatovala Pospíšilová. Jak vzápětí dodala, školu bude řídit zhruba měsíc. „Byla jsem pověřena dovést školu k předání novému řediteli či ředitelce k 1. srpnu tohoto roku. Věřím, že se vše ve spolupráci s příslušnými pracovníky Magistrátu města Prostějova podaří a s žáky, zvláště s prvňáčky, s rodiči i se všemi zaměstnanci uvítáme společně školní rok 2014/2015 v nově zrekonstruované škole,“ vyjádřila své přání Jaromíra Pospíšilová, statutární zástupkyně ředitele Základní školy Dr. Horáka v Prostějově.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments