Dobrý podvečer, dnes je pátek 18.1.2019
svátek slaví Vladislav,
zítra Doubravka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

37 autobusNa tiskové konferenci po svém úterním jednání prostějovští radní s předstihem zveřejnili částku, která bude magistrátem proplacena společnosti FTL jako úhrada prokazatelné ztráty v městské hromadné dopravě pro příští rok 2015. Jak vyšlo najevo, radnice v tomto případě sáhne do kasy o něco hlouběji než tomu bylo v letošním roce. A půjde na první pohled o docela astronomickou částku přesahující devatenáct milionů korun!

Podle radních je ovšem zmíněné navýšení v souladu s dlouhodobě uzavřenou smlouvou o provozu MHD s uvedenou společností. Ztráta totiž bude vyšší z důvodu předpokládaného zvýšení spotřební daně za plyn a také proto, že FTL chystá navýšení počtu autobusových linek. „Prokazatelná ztráta v městské hromadné dopravě se vypočítává na základě zákona o veřejných službách, přičemž vyjadřuje rozdíl mezi náklady a zisky dopravce. Ztráta se zjišťuje odhadem předpokládaného vývoje finančních nákladů pro příští rok. Právě pro rok 2015 předpokládá Česká národní banka zvýšení inflace zhruba o dvě procenta a hlavně bude navýšena spotřební daň na zemní plyn. A jak všichni víme, v Prostějově máme všechny autobusy právě na plynový pohon. Navíc společnost FTL přistoupila na požadavek magistrátu a mnoha obyvatel města zvýšit počet autobusových linek. Například do průmyslové zóny v Kralickém háji, ale rovněž do Čechovic a Domamyslic. Jedna z linek navíc bude upravena tak, aby lidé i z okrajových částí města stihli divadelní představení konaná v sedm hodin večer, což v minulosti byla celkem potíž,“ vysvětlila veškeré novinky spojené se zajištěním městské hromadné dopravy pro příští rok Alena Rašková, náměstkyně primátora Statutárního města Prostějova.

V letošním roce doplácelo město na hromadnou dopravu celkem 18 902 000 korun, předpokládané výdaje na ten příští jsou 19 214 000 korun. „Jedná se tedy o navýšení o tři sta dvanáct tisíc korun, což je nárůst o 1,6 procenta. Zároveň si ale musíme uvědomit, že dochází k rozšíření počtu najetých kilometrů o patnáct tisíc kilometrů, celkový odhad počtu najetých kilometrů v městské hromadné dopravě pro rok 2015 je osm set tisíc kilometrů,“ vypočítala dále Rašková.

Městskou hromadnou dopravu v Prostějově provozuje společnost First Transport Lines, a to na základě rámcové smlouvy až do konce roku 2023 s konkretizovanými smluvními dodatky vždy na období příslušného kalendářního roku. Předmětem spolupráce je provozování patnácti linek městské hromadné dopravy, a to za úhradu prokazatelné ztráty, která jejich provozem vznikne. „Ve smlouvě je také jasně řečeno, že ztráta se může navyšovat pouze za předpokladu, že se zvýší ceny pohonných hmot nebo dojde k inflaci. A přesně tyto důvody nyní nastaly,“ doplnil Miroslav Pišťák, primátor Statutárního města Prostějova.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments