Dobrý podvečer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

38 zastavka orezUž třetím rokem od zprovoznění jižního kvadrantu v Prostějově stojí na tomto místě sautobusové zastávky jako sirotci, které nikdo nechce. Není divu, když hygienici již hned zpočátku vydali opatření, které zakázalo vjezd na jižní obchvat nákladním vozidlům, tedy i autobusům. Změní se to brzy? Podle představitelů radnice ano.

„Jsem o tom pevně přesvědčena. Už ve středu bude zahájena investiční akce, která propojí Anenskou ulici s Krasickou (čtěte na straně 15 dnešního vydání - pozn.red.) a samozřejmě také s jižním kvadrantem. Tím bude definitivně dokončena dostavba vnitřního obchvatu města, který začíná už vlastně v Kostelecké ulici přes severní obslužnou komunikaci, Plumlovskou, Anglickou a přes jižní kvadrant se napojuje na Brněnskou ulici. Věřím, že po dokončení tohoto propojení obdržíme potřebná povolení k tomu, aby po celé trase, tedy i po jižním kvadrantu, mohla jezdit i vozidla nad tři a půl tuny,“ sdělila Večerníku Alena Rašková, náměstkyně primátora Statutárního města Prostějov, která je na magistrátu zodpovědná za dopravu ve městě.

Optimistou je také její kolega Zdeněk Fišer. „Protihlukový test dopadl dobře, nákladní vozidla ani autobusy by neměly zhoršit životní prostředí místních obyvatel. Pokud povolení dostaneme, autobusové zastávky na jižním kvadrantu znovu obnovíme,“ uvedl Fišet, který je zodpovědný za stavební investice města.

Otázkou však zůstává, kdy se tak stane. Ty nejoptimističtější prognózy tvrdí, že by tomu mohlo být již na začátku příštího roku.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments