Příjemnou noc, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

38 zastavka orezUž třetím rokem od zprovoznění jižního kvadrantu v Prostějově stojí na tomto místě sautobusové zastávky jako sirotci, které nikdo nechce. Není divu, když hygienici již hned zpočátku vydali opatření, které zakázalo vjezd na jižní obchvat nákladním vozidlům, tedy i autobusům. Změní se to brzy? Podle představitelů radnice ano.

„Jsem o tom pevně přesvědčena. Už ve středu bude zahájena investiční akce, která propojí Anenskou ulici s Krasickou (čtěte na straně 15 dnešního vydání - pozn.red.) a samozřejmě také s jižním kvadrantem. Tím bude definitivně dokončena dostavba vnitřního obchvatu města, který začíná už vlastně v Kostelecké ulici přes severní obslužnou komunikaci, Plumlovskou, Anglickou a přes jižní kvadrant se napojuje na Brněnskou ulici. Věřím, že po dokončení tohoto propojení obdržíme potřebná povolení k tomu, aby po celé trase, tedy i po jižním kvadrantu, mohla jezdit i vozidla nad tři a půl tuny,“ sdělila Večerníku Alena Rašková, náměstkyně primátora Statutárního města Prostějov, která je na magistrátu zodpovědná za dopravu ve městě.

Optimistou je také její kolega Zdeněk Fišer. „Protihlukový test dopadl dobře, nákladní vozidla ani autobusy by neměly zhoršit životní prostředí místních obyvatel. Pokud povolení dostaneme, autobusové zastávky na jižním kvadrantu znovu obnovíme,“ uvedl Fišet, který je zodpovědný za stavební investice města.

Otázkou však zůstává, kdy se tak stane. Ty nejoptimističtější prognózy tvrdí, že by tomu mohlo být již na začátku příštího roku.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments