Dobré odpoledne, dnes je středa 21.11.2018
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

39 koupalisteHorečná diskuse na půdě zastupitelstva probíhala minulé úterý mimo jiné na téma výstavby multifunkční haly v místech, kde stálo oblíbené koupaliště za velodromem. Národní olympijské centrum pro tenis a volejbal, ale rovněž i společenské vyžití, se zcela nepochopitelně stalo trnem v oku některým opozičním zastupitelům, kteří si tak už  - snad v rámci populismu - berou na paškál i veškeré státem legálně schválené projekty. Navíc na prostějovské radní udeřili s názorem, že údajně zbytečnou halou nahradili avizovanou rekonstrukci koupaliště!

„Jestli někdo po Prostějově rozšiřuje informaci, že olympijské centrum má stát na místě, kde mělo být nové koupaliště, tak tento člověk nemluví pravdu. Osobně jsem byl na tiskové konferenci k této záležitosti 

a vím, že multifunkční hala do prostoru, kde by v případě přijetí dotace mohlo být okamžitě vybudováno koupaliště, nezasahuje! O něm bude ale rozhodovat až příští zastupitelstvo,“ pronesl rozhněvaný Miroslav Pišťák, primátor Statutárního města Prostějov. 

Slovo k této problematice dostal i jeden z prostějovských občanů, který se na kandidátce nového hnutí dere v blížících se komunálních volbách do zastupitelstva. „Dočetl jsem se v nejmenovaných novinách, že do výstavby olympijského centra město finančně vstupovat nebude, což ale podle mého názoru není pravda. Penězi do toho vstupujeme už tím, že jsme za pět milionů korun nechali asanovat staré koupaliště a uvolněný pozemek věnujeme zdarma společnosti, která novou multifunkční halu chce realizovat. A z koupaliště nebude nic,“ projevil svůj názor člověk, který málokdy, lépe řečeno skoro nikdy, neprojevil ani špetku radosti z nově budovaných zařízení 

v Prostějově, zvláště pro sport. 

„O výstavbě olympijského centra se teprve vyjednává na Ministerstvu školství, mládeže 

a tělovýchovy s tím, že materiál půjde do vlády. A pokud ho vláda schválí, Prostějov by byl jedním z pouhých šesti měst v České republice, kde něco podobného vznikne,“ poukázal na fakt, 

o který usilovala řada míst tuzemska, kde by si vzniku Národního olympijského centra vážili asi o trochu víc... „Znovu opakuji, a tentokrát už budu tvrdší, že nová multifunkční hala za velodromem nevezme místo novému koupališti. Kdo tvrdí opak, ten lže, a lháře nemám rád! 

A už vůbec není pravda, že město Prostějov do tohoto projektu už vstoupilo tím, že nechalo zbourat staré koupaliště s úmyslem uvolnit pozemek pro výstavbu nové sportovní haly. Jestli si toto opravdu někdo myslí, pak mi nezbývá nic jiného než bezmocně pokrčit rameny. Spíše jsem ale vždy spoléhal na soudnost určitých lidí. V souvislosti s plány na olympijské centrum se magistrát zatím ničím a nikomu nezavázal,“ konstatoval poměrně rázně primátor Miroslav Pišťák. 

 

Jeho stranický kolega a pobočník Zdeněk Fišer pak zopakoval. „Vybudování nového koupaliště je stále v plánu, projekt je hotov. Plavecký bazén bude jen oproti původním plánům otočen kolmo a blíže k hale zimního stadionu, aby bylo účelněji využito odpadního tepla za účelem vyhřívání vody. Výstavba tohoto areálu je skutečně jen otázkou dotací. Už dvakrát jsme o ně žádali, ale neúspěšně. Věřím, že by to mohlo vyjít už v příštím roce,“ podotkl áměstek primátora pro stavební investice.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments