Příjemnou noc, dnes je pátek 22.2.2019
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 koupalisteHorečná diskuse na půdě zastupitelstva probíhala minulé úterý mimo jiné na téma výstavby multifunkční haly v místech, kde stálo oblíbené koupaliště za velodromem. Národní olympijské centrum pro tenis a volejbal, ale rovněž i společenské vyžití, se zcela nepochopitelně stalo trnem v oku některým opozičním zastupitelům, kteří si tak už  - snad v rámci populismu - berou na paškál i veškeré státem legálně schválené projekty. Navíc na prostějovské radní udeřili s názorem, že údajně zbytečnou halou nahradili avizovanou rekonstrukci koupaliště!

„Jestli někdo po Prostějově rozšiřuje informaci, že olympijské centrum má stát na místě, kde mělo být nové koupaliště, tak tento člověk nemluví pravdu. Osobně jsem byl na tiskové konferenci k této záležitosti 

a vím, že multifunkční hala do prostoru, kde by v případě přijetí dotace mohlo být okamžitě vybudováno koupaliště, nezasahuje! O něm bude ale rozhodovat až příští zastupitelstvo,“ pronesl rozhněvaný Miroslav Pišťák, primátor Statutárního města Prostějov. 

Slovo k této problematice dostal i jeden z prostějovských občanů, který se na kandidátce nového hnutí dere v blížících se komunálních volbách do zastupitelstva. „Dočetl jsem se v nejmenovaných novinách, že do výstavby olympijského centra město finančně vstupovat nebude, což ale podle mého názoru není pravda. Penězi do toho vstupujeme už tím, že jsme za pět milionů korun nechali asanovat staré koupaliště a uvolněný pozemek věnujeme zdarma společnosti, která novou multifunkční halu chce realizovat. A z koupaliště nebude nic,“ projevil svůj názor člověk, který málokdy, lépe řečeno skoro nikdy, neprojevil ani špetku radosti z nově budovaných zařízení 

v Prostějově, zvláště pro sport. 

„O výstavbě olympijského centra se teprve vyjednává na Ministerstvu školství, mládeže 

a tělovýchovy s tím, že materiál půjde do vlády. A pokud ho vláda schválí, Prostějov by byl jedním z pouhých šesti měst v České republice, kde něco podobného vznikne,“ poukázal na fakt, 

o který usilovala řada míst tuzemska, kde by si vzniku Národního olympijského centra vážili asi o trochu víc... „Znovu opakuji, a tentokrát už budu tvrdší, že nová multifunkční hala za velodromem nevezme místo novému koupališti. Kdo tvrdí opak, ten lže, a lháře nemám rád! 

A už vůbec není pravda, že město Prostějov do tohoto projektu už vstoupilo tím, že nechalo zbourat staré koupaliště s úmyslem uvolnit pozemek pro výstavbu nové sportovní haly. Jestli si toto opravdu někdo myslí, pak mi nezbývá nic jiného než bezmocně pokrčit rameny. Spíše jsem ale vždy spoléhal na soudnost určitých lidí. V souvislosti s plány na olympijské centrum se magistrát zatím ničím a nikomu nezavázal,“ konstatoval poměrně rázně primátor Miroslav Pišťák. 

 

Jeho stranický kolega a pobočník Zdeněk Fišer pak zopakoval. „Vybudování nového koupaliště je stále v plánu, projekt je hotov. Plavecký bazén bude jen oproti původním plánům otočen kolmo a blíže k hale zimního stadionu, aby bylo účelněji využito odpadního tepla za účelem vyhřívání vody. Výstavba tohoto areálu je skutečně jen otázkou dotací. Už dvakrát jsme o ně žádali, ale neúspěšně. Věřím, že by to mohlo vyjít už v příštím roce,“ podotkl áměstek primátora pro stavební investice.

Total Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments