Příjemnou noc, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

39 koupalisteHorečná diskuse na půdě zastupitelstva probíhala minulé úterý mimo jiné na téma výstavby multifunkční haly v místech, kde stálo oblíbené koupaliště za velodromem. Národní olympijské centrum pro tenis a volejbal, ale rovněž i společenské vyžití, se zcela nepochopitelně stalo trnem v oku některým opozičním zastupitelům, kteří si tak už  - snad v rámci populismu - berou na paškál i veškeré státem legálně schválené projekty. Navíc na prostějovské radní udeřili s názorem, že údajně zbytečnou halou nahradili avizovanou rekonstrukci koupaliště!

„Jestli někdo po Prostějově rozšiřuje informaci, že olympijské centrum má stát na místě, kde mělo být nové koupaliště, tak tento člověk nemluví pravdu. Osobně jsem byl na tiskové konferenci k této záležitosti 

a vím, že multifunkční hala do prostoru, kde by v případě přijetí dotace mohlo být okamžitě vybudováno koupaliště, nezasahuje! O něm bude ale rozhodovat až příští zastupitelstvo,“ pronesl rozhněvaný Miroslav Pišťák, primátor Statutárního města Prostějov. 

Slovo k této problematice dostal i jeden z prostějovských občanů, který se na kandidátce nového hnutí dere v blížících se komunálních volbách do zastupitelstva. „Dočetl jsem se v nejmenovaných novinách, že do výstavby olympijského centra město finančně vstupovat nebude, což ale podle mého názoru není pravda. Penězi do toho vstupujeme už tím, že jsme za pět milionů korun nechali asanovat staré koupaliště a uvolněný pozemek věnujeme zdarma společnosti, která novou multifunkční halu chce realizovat. A z koupaliště nebude nic,“ projevil svůj názor člověk, který málokdy, lépe řečeno skoro nikdy, neprojevil ani špetku radosti z nově budovaných zařízení 

v Prostějově, zvláště pro sport. 

„O výstavbě olympijského centra se teprve vyjednává na Ministerstvu školství, mládeže 

a tělovýchovy s tím, že materiál půjde do vlády. A pokud ho vláda schválí, Prostějov by byl jedním z pouhých šesti měst v České republice, kde něco podobného vznikne,“ poukázal na fakt, 

o který usilovala řada míst tuzemska, kde by si vzniku Národního olympijského centra vážili asi o trochu víc... „Znovu opakuji, a tentokrát už budu tvrdší, že nová multifunkční hala za velodromem nevezme místo novému koupališti. Kdo tvrdí opak, ten lže, a lháře nemám rád! 

A už vůbec není pravda, že město Prostějov do tohoto projektu už vstoupilo tím, že nechalo zbourat staré koupaliště s úmyslem uvolnit pozemek pro výstavbu nové sportovní haly. Jestli si toto opravdu někdo myslí, pak mi nezbývá nic jiného než bezmocně pokrčit rameny. Spíše jsem ale vždy spoléhal na soudnost určitých lidí. V souvislosti s plány na olympijské centrum se magistrát zatím ničím a nikomu nezavázal,“ konstatoval poměrně rázně primátor Miroslav Pišťák. 

 

Jeho stranický kolega a pobočník Zdeněk Fišer pak zopakoval. „Vybudování nového koupaliště je stále v plánu, projekt je hotov. Plavecký bazén bude jen oproti původním plánům otočen kolmo a blíže k hale zimního stadionu, aby bylo účelněji využito odpadního tepla za účelem vyhřívání vody. Výstavba tohoto areálu je skutečně jen otázkou dotací. Už dvakrát jsme o ně žádali, ale neúspěšně. Věřím, že by to mohlo vyjít už v příštím roce,“ podotkl áměstek primátora pro stavební investice.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments