Příjemnou noc, dnes je pátek 22.2.2019
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 zastupitelstvo1Až čtyři dny před komunálními volbami mimořádně svolané zastupitelstvo schválilo hned tři ústupky vůči společnosti Manthellan, která v blízké budoucnosti hodlá přímo   centru Prostějova U Špalíčku vybudovat obří obchodní centrum. V úterý 7. října tentokrát už neuspěly žádosti opozičních zastupitelů o to, aby tak důležité body jednání byly odloženy a rozhodli o nich až nově zvolení komunální politici. Drtivou většinou hlasů pak dosluhující zastupitelé schválili pořízení druhé změny územního plánu, ukončení pořizování regulačního plánu a zároveň i zrušení územního plánu centra Prostějova. To vše na podněty společnosti Manthellan, která aktuálně hrozí až půlmiliardovou žalobou...

 „V předžalobní výzvě mě investor označil jako osobu, která zavinila zdržení realizace projektu výstavby obchodního centra. Jestliže nyní předkládám tyto tři body ke schválení, doufám, že mě nikdo nepodezříváte z toho, že nadržuji společnosti Manthellan a budu bojovat v její prospěch. Pravdou však je, že smlouvu o smlouvě budoucí soud nezrušil a za její neplnění nám teď hrozí sankce. Pokud změnu územního plánu neschválíme, hrozí všem zastupitelům, že po nich město bude požadovat náhradu škody,“ poznamenal směrem ke všem zastupitelům Zdeněk Fišer, náměstek primátora Statutárního města Prostějov.

Společnosti Manthellan vadí, že schválením nového Územního plánu města Prostějova jsou údajně poškozena její investorská práva. Například tím, že by pod obchodním centrem U Špalíčku nemohla postavit podzemní garáže. Navíc kritizuje magistrát, že zdržuje schválení regulačního plánu, bez kterého nelze stavět. „Ve zněních těchto materiálů připravených ke schválení není navrženo přímo vyhovět Manthellanu, ale je zde jasně stanoveno pouze prověřit veškeré požadavky tohoto investora na pořízení podzemních garáží. A pokud těmto požadavkům nevyhovíme, porušíme tím smlouvu o smlouvě budoucí, která je bohužel stále platná, a jak jsem již řekl, za neplatnou ji může prohlásit pouze soud,“ vysvětlil ještě Zdeněk Fišer. Zároveň dodal, že schválením pořízení druhé změny územního plánu město nijak nepoškodí ani neovlivní budoucí zastupitele. „Nyní bychom jen zadali objednávku na pořízení změny a teprve nové zastupitelstvo rozhodne, zda bude souhlasit se zadáním. Celý proces veřejných projednávání tak bude teprve na začátku,“ uklidnil i opoziční zastupitele Zdeněk Fišer.

„Dnes skutečně nerozhodneme o žádných změnách, které by v budoucnu byly nezvratné. Nově zvolené zastupitelstvo se pak samo určí, jak bude v problematice výstavby Galerie Prostějov pokračovat,“utvrdil prostějovský primátor Miroslav Pišťák.

Všechny tři body vyplývající z požadavků společnosti Manthellan byly nakonec poměrně drtivou většinou zastupitelů schváleny. Pro zrušení Územního plánu části centra města dokonce zvedlo ruku pětadvacet z jednatřiceti zúčastněných představitelů vrcholného orgánu města. 

Total Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments