Příjemnou noc, dnes je středa 5.8.2020
svátek slaví Kristián,
zítra Oldřiška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 zastupitelstvo1Až čtyři dny před komunálními volbami mimořádně svolané zastupitelstvo schválilo hned tři ústupky vůči společnosti Manthellan, která v blízké budoucnosti hodlá přímo   centru Prostějova U Špalíčku vybudovat obří obchodní centrum. V úterý 7. října tentokrát už neuspěly žádosti opozičních zastupitelů o to, aby tak důležité body jednání byly odloženy a rozhodli o nich až nově zvolení komunální politici. Drtivou většinou hlasů pak dosluhující zastupitelé schválili pořízení druhé změny územního plánu, ukončení pořizování regulačního plánu a zároveň i zrušení územního plánu centra Prostějova. To vše na podněty společnosti Manthellan, která aktuálně hrozí až půlmiliardovou žalobou...

 „V předžalobní výzvě mě investor označil jako osobu, která zavinila zdržení realizace projektu výstavby obchodního centra. Jestliže nyní předkládám tyto tři body ke schválení, doufám, že mě nikdo nepodezříváte z toho, že nadržuji společnosti Manthellan a budu bojovat v její prospěch. Pravdou však je, že smlouvu o smlouvě budoucí soud nezrušil a za její neplnění nám teď hrozí sankce. Pokud změnu územního plánu neschválíme, hrozí všem zastupitelům, že po nich město bude požadovat náhradu škody,“ poznamenal směrem ke všem zastupitelům Zdeněk Fišer, náměstek primátora Statutárního města Prostějov.

Společnosti Manthellan vadí, že schválením nového Územního plánu města Prostějova jsou údajně poškozena její investorská práva. Například tím, že by pod obchodním centrem U Špalíčku nemohla postavit podzemní garáže. Navíc kritizuje magistrát, že zdržuje schválení regulačního plánu, bez kterého nelze stavět. „Ve zněních těchto materiálů připravených ke schválení není navrženo přímo vyhovět Manthellanu, ale je zde jasně stanoveno pouze prověřit veškeré požadavky tohoto investora na pořízení podzemních garáží. A pokud těmto požadavkům nevyhovíme, porušíme tím smlouvu o smlouvě budoucí, která je bohužel stále platná, a jak jsem již řekl, za neplatnou ji může prohlásit pouze soud,“ vysvětlil ještě Zdeněk Fišer. Zároveň dodal, že schválením pořízení druhé změny územního plánu město nijak nepoškodí ani neovlivní budoucí zastupitele. „Nyní bychom jen zadali objednávku na pořízení změny a teprve nové zastupitelstvo rozhodne, zda bude souhlasit se zadáním. Celý proces veřejných projednávání tak bude teprve na začátku,“ uklidnil i opoziční zastupitele Zdeněk Fišer.

„Dnes skutečně nerozhodneme o žádných změnách, které by v budoucnu byly nezvratné. Nově zvolené zastupitelstvo se pak samo určí, jak bude v problematice výstavby Galerie Prostějov pokračovat,“utvrdil prostějovský primátor Miroslav Pišťák.

Všechny tři body vyplývající z požadavků společnosti Manthellan byly nakonec poměrně drtivou většinou zastupitelů schváleny. Pro zrušení Územního plánu části centra města dokonce zvedlo ruku pětadvacet z jednatřiceti zúčastněných představitelů vrcholného orgánu města. 

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-