Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 zastupitelstvo1Až čtyři dny před komunálními volbami mimořádně svolané zastupitelstvo schválilo hned tři ústupky vůči společnosti Manthellan, která v blízké budoucnosti hodlá přímo   centru Prostějova U Špalíčku vybudovat obří obchodní centrum. V úterý 7. října tentokrát už neuspěly žádosti opozičních zastupitelů o to, aby tak důležité body jednání byly odloženy a rozhodli o nich až nově zvolení komunální politici. Drtivou většinou hlasů pak dosluhující zastupitelé schválili pořízení druhé změny územního plánu, ukončení pořizování regulačního plánu a zároveň i zrušení územního plánu centra Prostějova. To vše na podněty společnosti Manthellan, která aktuálně hrozí až půlmiliardovou žalobou...

 „V předžalobní výzvě mě investor označil jako osobu, která zavinila zdržení realizace projektu výstavby obchodního centra. Jestliže nyní předkládám tyto tři body ke schválení, doufám, že mě nikdo nepodezříváte z toho, že nadržuji společnosti Manthellan a budu bojovat v její prospěch. Pravdou však je, že smlouvu o smlouvě budoucí soud nezrušil a za její neplnění nám teď hrozí sankce. Pokud změnu územního plánu neschválíme, hrozí všem zastupitelům, že po nich město bude požadovat náhradu škody,“ poznamenal směrem ke všem zastupitelům Zdeněk Fišer, náměstek primátora Statutárního města Prostějov.

Společnosti Manthellan vadí, že schválením nového Územního plánu města Prostějova jsou údajně poškozena její investorská práva. Například tím, že by pod obchodním centrem U Špalíčku nemohla postavit podzemní garáže. Navíc kritizuje magistrát, že zdržuje schválení regulačního plánu, bez kterého nelze stavět. „Ve zněních těchto materiálů připravených ke schválení není navrženo přímo vyhovět Manthellanu, ale je zde jasně stanoveno pouze prověřit veškeré požadavky tohoto investora na pořízení podzemních garáží. A pokud těmto požadavkům nevyhovíme, porušíme tím smlouvu o smlouvě budoucí, která je bohužel stále platná, a jak jsem již řekl, za neplatnou ji může prohlásit pouze soud,“ vysvětlil ještě Zdeněk Fišer. Zároveň dodal, že schválením pořízení druhé změny územního plánu město nijak nepoškodí ani neovlivní budoucí zastupitele. „Nyní bychom jen zadali objednávku na pořízení změny a teprve nové zastupitelstvo rozhodne, zda bude souhlasit se zadáním. Celý proces veřejných projednávání tak bude teprve na začátku,“ uklidnil i opoziční zastupitele Zdeněk Fišer.

„Dnes skutečně nerozhodneme o žádných změnách, které by v budoucnu byly nezvratné. Nově zvolené zastupitelstvo se pak samo určí, jak bude v problematice výstavby Galerie Prostějov pokračovat,“utvrdil prostějovský primátor Miroslav Pišťák.

Všechny tři body vyplývající z požadavků společnosti Manthellan byly nakonec poměrně drtivou většinou zastupitelů schváleny. Pro zrušení Územního plánu části centra města dokonce zvedlo ruku pětadvacet z jednatřiceti zúčastněných představitelů vrcholného orgánu města. 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments