Dobré odpoledne, dnes je středa 21.11.2018
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

41 zastupitelstvo1Až čtyři dny před komunálními volbami mimořádně svolané zastupitelstvo schválilo hned tři ústupky vůči společnosti Manthellan, která v blízké budoucnosti hodlá přímo   centru Prostějova U Špalíčku vybudovat obří obchodní centrum. V úterý 7. října tentokrát už neuspěly žádosti opozičních zastupitelů o to, aby tak důležité body jednání byly odloženy a rozhodli o nich až nově zvolení komunální politici. Drtivou většinou hlasů pak dosluhující zastupitelé schválili pořízení druhé změny územního plánu, ukončení pořizování regulačního plánu a zároveň i zrušení územního plánu centra Prostějova. To vše na podněty společnosti Manthellan, která aktuálně hrozí až půlmiliardovou žalobou...

 „V předžalobní výzvě mě investor označil jako osobu, která zavinila zdržení realizace projektu výstavby obchodního centra. Jestliže nyní předkládám tyto tři body ke schválení, doufám, že mě nikdo nepodezříváte z toho, že nadržuji společnosti Manthellan a budu bojovat v její prospěch. Pravdou však je, že smlouvu o smlouvě budoucí soud nezrušil a za její neplnění nám teď hrozí sankce. Pokud změnu územního plánu neschválíme, hrozí všem zastupitelům, že po nich město bude požadovat náhradu škody,“ poznamenal směrem ke všem zastupitelům Zdeněk Fišer, náměstek primátora Statutárního města Prostějov.

Společnosti Manthellan vadí, že schválením nového Územního plánu města Prostějova jsou údajně poškozena její investorská práva. Například tím, že by pod obchodním centrem U Špalíčku nemohla postavit podzemní garáže. Navíc kritizuje magistrát, že zdržuje schválení regulačního plánu, bez kterého nelze stavět. „Ve zněních těchto materiálů připravených ke schválení není navrženo přímo vyhovět Manthellanu, ale je zde jasně stanoveno pouze prověřit veškeré požadavky tohoto investora na pořízení podzemních garáží. A pokud těmto požadavkům nevyhovíme, porušíme tím smlouvu o smlouvě budoucí, která je bohužel stále platná, a jak jsem již řekl, za neplatnou ji může prohlásit pouze soud,“ vysvětlil ještě Zdeněk Fišer. Zároveň dodal, že schválením pořízení druhé změny územního plánu město nijak nepoškodí ani neovlivní budoucí zastupitele. „Nyní bychom jen zadali objednávku na pořízení změny a teprve nové zastupitelstvo rozhodne, zda bude souhlasit se zadáním. Celý proces veřejných projednávání tak bude teprve na začátku,“ uklidnil i opoziční zastupitele Zdeněk Fišer.

„Dnes skutečně nerozhodneme o žádných změnách, které by v budoucnu byly nezvratné. Nově zvolené zastupitelstvo se pak samo určí, jak bude v problematice výstavby Galerie Prostějov pokračovat,“utvrdil prostějovský primátor Miroslav Pišťák.

Všechny tři body vyplývající z požadavků společnosti Manthellan byly nakonec poměrně drtivou většinou zastupitelů schváleny. Pro zrušení Územního plánu části centra města dokonce zvedlo ruku pětadvacet z jednatřiceti zúčastněných představitelů vrcholného orgánu města. 

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments