Dobré dopoledne, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 majakovskehoPřed dvěma lety prostějovská radnice vytvořila projekt na výstavbu nové budovy pro druhý stupeň Základní školy Majakovského ve Vrahovicích. Nebylo to lehké rozhodnutí, jenomže město chtělo vyhovět požadavkům vrahovických občanů, kteří nechtěli ani slyšet o tom, že by druhý stupeň školy byl zrušen a jejich děti by musely jezdit za výukou do Prostějova. A zatímco nová učební budova se dnes již dokončuje, Večerník se dozvěděl, že celkové náklady se vyhoupnou na pořádný balík - 42 milionů korun!

Původně se předpokládalo, že by celkové investice na výstavbu nové školní budovy nemusely přesáhnut čtyřicetimilionovou hranici. Jenomže stará „okálová“ budova se musela zbourat a jak se záhy ukázalo, vzhledem k přemíře azbestu se při demolici muselo postupovat mnohem opatrněji a nákladněji. „Vůbec ten první předpoklad byl, že bychom starý ´teskobarák´ pouze rekonstruovali, to jsme ovšem vzhledem k množství azbestu vyloučili. Rozhodli jsme se pro demolici a na jeho místě dnes stojí už skoro hotová třípodlažní budova v moderním hávu, která je navíc bezbariérově spojena jak s tělocvičnou, tak s hlavní budovou základní školy. Termín celkového dokončení stavby je do konce tohoto roku, ale mám informaci, že zlínská stavební firma to stihne ještě dřív,“ uvedl pro Večerník Miroslav Pišťák, primátor statutárního města Prostějov. Podle jeho slov to pro vedení města nebylo příliš velké překvapení, že stavba se prodraží. „Žádný šok to pro nás nebyl, my jsme takovou informaci měli už delší dobu. Bylo jen dobře, že jsme se rozhodli pro demolici, protože kdybychom měli starou budovu rekonstruovat, tak kvůli zmíněnému azbestu a jeho odstranění bychom se bavili o daleko vyšší částce,“ vysvětlil první muž magistrátu.

Azbest ale podle primátora nebyl ten hlavní problém. „Nejdůležitější pro celkové rozhodnutí města byla diskuze, zda je nebo není ekonomické a rozumné vůbec Majakovského školu rekonstruovat. Původně se předpokládalo, že by tady zůstal pouze první stupeň základní školy a děti ze druhého stupně by dojížděly do Prostějova. To se však před lety setkalo s velkými protesty vrahovických občanů. A jelikož jsme Vrahovicím coby okrajové části Prostějova chtěli věnovat velkou pozornost a pomoci škole, která má výbornou pověst i výsledky, rozhodli jsme se k této investici. A pochopitelně také vyhovět místním občanům a najít potřebné finanční prostředky,“ uzavřel toto téma primátor města Miroslav Pišťák. „Nutno ale také říct, že na tuto investiční akci jsme obdrželi dotaci ve výši deseti milionů korun,“ dodal.

Od prvního dne nového roku 2013 by nově postavená budova pro druhý stupeň Základní školy Majakovského měla být plně k dispozici. Kromě moderních učeben v prvním a druhém patře bude mít v přízemí i vlastní jídelnu. Děti už tak nebudou muset chodit na obědy do vzdálené „hasičárny“!

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments