Dobrý podvečer, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 majakovskehoPřed dvěma lety prostějovská radnice vytvořila projekt na výstavbu nové budovy pro druhý stupeň Základní školy Majakovského ve Vrahovicích. Nebylo to lehké rozhodnutí, jenomže město chtělo vyhovět požadavkům vrahovických občanů, kteří nechtěli ani slyšet o tom, že by druhý stupeň školy byl zrušen a jejich děti by musely jezdit za výukou do Prostějova. A zatímco nová učební budova se dnes již dokončuje, Večerník se dozvěděl, že celkové náklady se vyhoupnou na pořádný balík - 42 milionů korun!

Původně se předpokládalo, že by celkové investice na výstavbu nové školní budovy nemusely přesáhnut čtyřicetimilionovou hranici. Jenomže stará „okálová“ budova se musela zbourat a jak se záhy ukázalo, vzhledem k přemíře azbestu se při demolici muselo postupovat mnohem opatrněji a nákladněji. „Vůbec ten první předpoklad byl, že bychom starý ´teskobarák´ pouze rekonstruovali, to jsme ovšem vzhledem k množství azbestu vyloučili. Rozhodli jsme se pro demolici a na jeho místě dnes stojí už skoro hotová třípodlažní budova v moderním hávu, která je navíc bezbariérově spojena jak s tělocvičnou, tak s hlavní budovou základní školy. Termín celkového dokončení stavby je do konce tohoto roku, ale mám informaci, že zlínská stavební firma to stihne ještě dřív,“ uvedl pro Večerník Miroslav Pišťák, primátor statutárního města Prostějov. Podle jeho slov to pro vedení města nebylo příliš velké překvapení, že stavba se prodraží. „Žádný šok to pro nás nebyl, my jsme takovou informaci měli už delší dobu. Bylo jen dobře, že jsme se rozhodli pro demolici, protože kdybychom měli starou budovu rekonstruovat, tak kvůli zmíněnému azbestu a jeho odstranění bychom se bavili o daleko vyšší částce,“ vysvětlil první muž magistrátu.

Azbest ale podle primátora nebyl ten hlavní problém. „Nejdůležitější pro celkové rozhodnutí města byla diskuze, zda je nebo není ekonomické a rozumné vůbec Majakovského školu rekonstruovat. Původně se předpokládalo, že by tady zůstal pouze první stupeň základní školy a děti ze druhého stupně by dojížděly do Prostějova. To se však před lety setkalo s velkými protesty vrahovických občanů. A jelikož jsme Vrahovicím coby okrajové části Prostějova chtěli věnovat velkou pozornost a pomoci škole, která má výbornou pověst i výsledky, rozhodli jsme se k této investici. A pochopitelně také vyhovět místním občanům a najít potřebné finanční prostředky,“ uzavřel toto téma primátor města Miroslav Pišťák. „Nutno ale také říct, že na tuto investiční akci jsme obdrželi dotaci ve výši deseti milionů korun,“ dodal.

Od prvního dne nového roku 2013 by nově postavená budova pro druhý stupeň Základní školy Majakovského měla být plně k dispozici. Kromě moderních učeben v prvním a druhém patře bude mít v přízemí i vlastní jídelnu. Děti už tak nebudou muset chodit na obědy do vzdálené „hasičárny“!

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments