Dobré odpoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 olomouckaNení to tak dávno, co se Olomouckou ulicí dalo jen stěží projít, natož pak projet vozidlem. Opravy chodníků si totiž vyžádaly své a všichni účastníci silničního provozu včetně chodců se tak museli vyrovnat s nemalými patáliemi. A od tohoto týdne by měl v Olomoucké ulici začít další maraton oprav!

Hned v pondělí 3. září se stroje a dělníci pustí do výměny starého vodovodního potrubí, přičemž tyto práce by měly vždy uzavřít určitý úsek levého jízdního pruhu ve směru od centra města. Následně budou pracovníci prostějovských Vodovodů a kanalizací (VaK) postupovat od Vojáčkova náměstí směrem k železničnímu přejezdu, kde má jejich počínání i skončit. Podle vyjádření vedení VaKu je na tyto práce vyměřen přibližně měsíc. Ani po jejich ukončení ale v jedné z klíčových oblastí nenastane klid, ba právě naopak. Navazovat totiž budou již avizované opravy povrchu silnice, které proběhnou v režii Olomouckého kraje. Odhaduje se, že všechny práce skončí nejdříve v polovině října.

Jako první se do akce pustí borci z VaKu, které následně vystřídají silničáři Olomouckého kraje... O tom více na vedlejším místě v rámci rozhovoru s náměstkem hejtmana Aloisem Mačákem.

 „Věříme, že v Olomoucké budeme do konce září hotovi. Musíme si však uvědomit, že budeme kopat v historické části města a nikdo neví, na co v zemi narazíme. Případné komplikace by mohly termín konce prací oddálit,” upozornil Miroslav Hanák, předseda představenstva VaKu. Nové vodovodní potrubí, které nahradí to z roku 1906, by mělo být v zemi asi koncem září.

Výměna potrubí protáhla chystané přípravy na opravu vozovky v Olomoucké ulici. Ty podle původního plánu měly probíhat už o prázdninách. „Pokud se dělá nová silnice, byl by nesmysl nechávat v zemi staré potrubí. Zanedlouho by se muselo vyměnit, kvůli čemuž by se musela opět rozkopat nová vozovka,“ vysvětlil důvod oddálení termínu zahájení oprav silnice v Olomoucké ulici Miroslav Hanák. Opravy silnice by pak měly následovat hned, jak bude nové vodovodní potrubí v zemi. 

Další uzavírka bude ve Sladkovského ulici

Kromě rozkopaného začátku Olomoucké ulice čekají od pondělí na řidiče komplikace i ve Sladkovského ulici. Půjde o úsek mezi křižovatkami s Havlíčkovou a právě Olomouckou... „Tento úsek bude zjednosměrněn. Průjezd zde bude umožněn pouze ve směru z Olomoucké do Sladkovského, opačný směr bude uzavřen a objížďka povede Havlíčkovou a Šafaříkovou,“ prozradil Jaroslav Pavlíček z odboru dopravy prostějovského magistrátu. Důvodem částečné uzavírky je oprava kanalizace.

Alois Mačák: „V polovině října by měly být silnice v novém“

Jak v dnešním vydání Večerníku informujeme, na výměnu vodovodního potrubí by měla navázat oprava povrchu silnice v Olomoucké ulici, jenž je v majetku Olomouckého kraje, který je i investorem stavby. Rekonstrukce bude probíhat od Vojáčkova náměstí až po most přes Hloučelu. Na předpokládaný průběh prací jsme se zeptali náměstka hejtmana Aloise Mačáka (na archivním snímku), který je za dopravu v kraji odpovědný. 

mikrofonBude se opravovat celá Olomoucká ulice?

„V Olomoucké ulici bude provedena oprava dvou autobusových zastávek, kanalizačních vpustí, frézování povrchu komunikace a položení nové obrusné vrstvy. Tato oprava bude provedena ve dvou úsecích, a to od pracovní spáry u Vojáčkova náměstí po předpokládanou novou úpravu železničního přejezdu. Druhý úsek je od předpokládaného konce úpravy za železničním přejezdem po pracovní spáru před mostem přes Hloučelu.“

mikrofonBude se silnice v Olomoucké ulici opravovat po etapách?

„Oprava nebude probíhat po etapách. Frézování a položení obrusné vrstvy bude prováděno v obou úsecích najednou, v předstihu budou prováděny ostatní práce pouze s částečným omezením provozu.“

mikrofonExistují už plány objížděk?

„Objízdné trasy mohou být projednávány, až bude znám přesný termín realizace.“

mikrofonA kdy se počítá s ukončením prací?

„Předpokládáme, že práce budou ukončeny do poloviny měsíce října. Na základě požadavku zástupců Vodovodů a kanalizací Prostějov, a.s. jsme museli dohodnout nový harmonogram realizace. Je mi líto, že se tato rekonstrukce nemohla uskutečnit v avizovaném termínu do konce měsíce srpna, kdy je přijatelnější provoz. Samotná rekonstrukce však má svoji posloupnost a bylo by nelogické něco opravit a potom opět rozkopat. Opět moc poprosím jak účastníky silničního provozu, tak i veřejnost o trpělivost a vstřícnost vzhledem k tomu, že tato komunikace je velmi dopravně vytížená.“

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments