Dobré dopoledne, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

38 nocni_nebezpeciAž polovina lidí v Prostějově si myslí, že je u nás bezpečněji než v jiných městech, opačného názoru je pouze každý desátý z nás. Rovněž spokojenost s prací prostějovských strážníků rok od roku roste. To všechno jsou určitě dobré zprávy, které vyplývají z výzkumu, jenž si nechal zpracovat prostějovský magistrát. Z jeho výsledků však lze vyčíst i méně optimistická fakta. Tím nejvarovnějším je skutečnost, že tři čtvrtiny dotázaných se necítí bezpečně chodit v noci po veřejných prostranstvích...

Studenti Střední školy podnikání a obchodu v Prostějově se na život ve městě dotazovali hned osmi stovek Prostějovanů. Ze závěrů výzkumu vyplývá, že oproti loňskému roku významně přibylo právě lidí, kteří se bojí v noci chodit po veřejných prostranstvích i po hlavních ulicích v Prostějově. Je jich takřka osm z deseti!

Čím to může být? „Tento zvýšený pocit nebezpečí může souviset s nočními výtržnostmi, jako je převracení popelnic, a dalším rušením nočního klidu,“ připouští určité penzum rizika šéf prostějovských strážníků Jan Nagy. „Těchto případů totiž přibývá. Jedná se o přestupky, které se snažíme řešit. Nedávno jsme například zaznamenali případ mladíka, který šplhal po soše Jiřího Wolkera. Takoví lidé sice nejsou bezprostředně nebezpeční, je však pochopitelné, že když kolem nich lidé prochází, necítí se právě bezpečně,“ reagoval dále pro Večerník na tato zjištění výzkumu Nagy.

38 grafNa druhou stranu s dobrou prací strážníků jsou lidé dle závěru výzkumu čím dál spokojenější. V době, kdy je spíše ve zvyku na vše kolem sebe nadávat, městské strážníky chválí více jak čtyři z pěti dotázaných. Z výzkumu pak vyplývá, že za poslední dva roky spokojenost občanů s prací městské policie vzrostla o celých osmnáct procent. Je to zřejmě proto, že okrskoví strážníci opravdu jsou stále v terénu a čím dál častěji bývají v ulicích města skutečně vidět. Svého okrskového strážníka zná třicet procent občanů města, osobně ho má v paměti (zatím) každý desátý Prostějovan.

Do kontaktu se strážníky pak přišla polovina oslovených. Ač strážníci často musí nějakou tu pokutu udělit, přesto tuto zkušenost hodnotí spíše pozitivně. Dobrá práce městské policie zřejmě může stát i za tím, že v případě veřejného pořádku převládá u občanů Prostějova spokojenost. Dokonce celá polovina oslovených si myslí, že je na tom Prostějov lépe než jiná města. Opačného názoru je jen každý desátý z nás.

10 - Každý desátý Prostějovan zná osobně svého strážníka

38 graf2Výzkumy spokojenosti občanů s místním společenstvím probíhají podle předepsané metodiky ve stopadesáti evropských městech.

Kompletní výsledek dotazníkového šetření naleznete na webové stránce magistrátu na adrese www.prostejov.eu.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments