Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

38 nocni_nebezpeciAž polovina lidí v Prostějově si myslí, že je u nás bezpečněji než v jiných městech, opačného názoru je pouze každý desátý z nás. Rovněž spokojenost s prací prostějovských strážníků rok od roku roste. To všechno jsou určitě dobré zprávy, které vyplývají z výzkumu, jenž si nechal zpracovat prostějovský magistrát. Z jeho výsledků však lze vyčíst i méně optimistická fakta. Tím nejvarovnějším je skutečnost, že tři čtvrtiny dotázaných se necítí bezpečně chodit v noci po veřejných prostranstvích...

Studenti Střední školy podnikání a obchodu v Prostějově se na život ve městě dotazovali hned osmi stovek Prostějovanů. Ze závěrů výzkumu vyplývá, že oproti loňskému roku významně přibylo právě lidí, kteří se bojí v noci chodit po veřejných prostranstvích i po hlavních ulicích v Prostějově. Je jich takřka osm z deseti!

Čím to může být? „Tento zvýšený pocit nebezpečí může souviset s nočními výtržnostmi, jako je převracení popelnic, a dalším rušením nočního klidu,“ připouští určité penzum rizika šéf prostějovských strážníků Jan Nagy. „Těchto případů totiž přibývá. Jedná se o přestupky, které se snažíme řešit. Nedávno jsme například zaznamenali případ mladíka, který šplhal po soše Jiřího Wolkera. Takoví lidé sice nejsou bezprostředně nebezpeční, je však pochopitelné, že když kolem nich lidé prochází, necítí se právě bezpečně,“ reagoval dále pro Večerník na tato zjištění výzkumu Nagy.

38 grafNa druhou stranu s dobrou prací strážníků jsou lidé dle závěru výzkumu čím dál spokojenější. V době, kdy je spíše ve zvyku na vše kolem sebe nadávat, městské strážníky chválí více jak čtyři z pěti dotázaných. Z výzkumu pak vyplývá, že za poslední dva roky spokojenost občanů s prací městské policie vzrostla o celých osmnáct procent. Je to zřejmě proto, že okrskoví strážníci opravdu jsou stále v terénu a čím dál častěji bývají v ulicích města skutečně vidět. Svého okrskového strážníka zná třicet procent občanů města, osobně ho má v paměti (zatím) každý desátý Prostějovan.

Do kontaktu se strážníky pak přišla polovina oslovených. Ač strážníci často musí nějakou tu pokutu udělit, přesto tuto zkušenost hodnotí spíše pozitivně. Dobrá práce městské policie zřejmě může stát i za tím, že v případě veřejného pořádku převládá u občanů Prostějova spokojenost. Dokonce celá polovina oslovených si myslí, že je na tom Prostějov lépe než jiná města. Opačného názoru je jen každý desátý z nás.

10 - Každý desátý Prostějovan zná osobně svého strážníka

38 graf2Výzkumy spokojenosti občanů s místním společenstvím probíhají podle předepsané metodiky ve stopadesáti evropských městech.

Kompletní výsledek dotazníkového šetření naleznete na webové stránce magistrátu na adrese www.prostejov.eu.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments