Příjemnou noc, dnes je úterý 25.9.2018
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Michal Kadlec

Ročně odchytí městská policie v průměru 140 psů. Letos bude možná situace o něco příznivější, protože od ledna do konce července bylo prozatím zaznamenáno „jen“ dvaašedesát případů, kdy lidé nahlásili toulavé psy v prostějovských ulicích. Podle šéfa strážníků je většina těchto odchycených zvířat vrácena zpět majitelům, kteří poté samozřejmě „vyfasují“ zaslouženou pokutu. Dohledat majitele zatoulaného pejska se daří hlavně díky povinným čipům nebo tetování. Stávají se však i nadále případy, kdy čtyřnohý přítel člověka musí putovat do útulku, protože se o něj nikdo nepřihlásí...

Post by: Michal Kadlec

Policisté vyšetřují kuriózní nehodu, kdy osmnáctiletá dívka se svým vozem narazila do domu poblíž Husova náměstí. Podle všeho ale za karambol může někdo úplně jiný. Neznámý...

Post by: Michal Kadlec

Šestatřicet minut po půlnoci minulé středy 19. září se hasiči dozvěděli o požáru domku v těsné blízkosti hlavního nádraží v Prostějově. Oficiálně má být tato polorozbořená ruina neobydlená, svědci však Večerníku potvrdili, že tam prakticky denně přespávají bezdomovci. Noční záchranná akce začala okamžitě. Na místě byli jako první policisté, kteří mají služebnu nedaleko, jen pár desítek metrů přes koleje.

Post by: Michal Kadlec

Je to bohužel tady, ale co jste čekali? Zapomeňme už na to, že si ráno během pár vteřin oblékneme šortky a tričko, vklouzneme do sandálů a jdeme jen tak nalehko do práce nebo do školy. Už tento týden se ani Prostějovu nevyhne výrazné ochlazení, kdy noční teploty klesnou až k šesti stupňům Celsia a denní vystoupí maximálně k patnácti až osmnácti stupňům. Podzim se už výrazně hlásí o slovo, takže vytáhněte ze skříní svetry!

Post by: Michal Kadlec

V úterý 25. září zasednou prostějovští konšelé ke svému poslednímu předvolebnímu jednání Rady statutárního města Prostějova. Po přijetí doporučení komise pro rozvoj města a podnikání a komise pro životní prostředí radní přejdou k jednání o přípravách oslav vzniku Československa. „Budeme se rovněž zabývat zásadami instalace letního a zimního mobiliáře pro kuřáky před restauračními provozovnami v Prostějově. Na řadu přijdou také témata ohledně zajištění provozu mobilního kluziště, jednat budeme o dodatečných dotacích do sociální oblasti, o úhradě nákladů na městskou hromadnou dopravu na rok 2019 a o mnoha dalších záležitostech města,“ nastínila Večerníku prostějovská primátorka Alena Rašková (ČSSD). A jelikož se blíží konec roku a vrcholí hned několik investičních akcí, bude se jednat rovněž o rozpočtových opatřeních. A pochopitelně nebude chybět i několik bodů v majetkoprávních otázkách.

Post by: Michal Kadlec

Tento motorkář měl prostě pech, a jeho spolujezdkyně ještě větší, když havaroval na dlážděné silnici mezi obcemi Bedihošť a Výšovice poté, co mu jeho stroj podklouzl na olejové skvrně. Ta se na komunikaci objevila po proražení olejové vany motoru poté, co osobní vozidlo najelo do výmolu...

Post by: Petr Kozák

Jeho jméno rezonuje nejen sportovní veřejností jednoznačně nejvíc. Jak již to u úspěšných osobností bývá, někteří jej uznávají, další respektují, ale najdou se i tací, u nichž převládne závist, kterou převtělí v pomluvy a snaží se škodit.

Post by: Michal Kadlec

VIDEO, FOTOGALERIE: Výbuch, který byl slyšet nejen v Prostějově, ale i v Určicích, Seloutkách či v Plumlově. Mostkovicemi v sobotu těsně po poledni otřásla exploze rodinného domu! V jeho sutinách pak zemřel mladý muž, podle všeho šlo o hasiče, který zde bydlel. Další dva zranění lidé byli převezeni do nemocnice.

Post by: Redakce

Populismus, zkreslování, kriminalizace a vytváření umělých kauz jsou strategií části prostějovské opozice. V politice existuje řada neznámých, pokud s nimi umí někdo nekorektně zacházet, může být úspěšný. V oblasti ekonomiky města jsou však parametry, jež nelze zpochybnit nebo manipulovat. Níže uvádím ty nejzásadnější.

Post by: Redakce

Kdopak by už teď myslel na Vánoce? Jenže na prostějovském magistrátu už vyhlásili „nábor“ na dárce, který by městu věnoval vánoční strom! „Preferujeme tak jako každým rokem smrk o výšce zhruba patnácti metrů.

Post by: Martin Zaoral

Skončily prázdniny a provoz v Prostějově pořádně zhoustl. Mnozí z „milujících“ rodičů chtějí před tímto hustým provozem chránit své školou povinné děti. Proto je každý den vozí autem, přičemž to často vypadá, že by nejraději zaparkovali přímo ve třídě. Nejde přitom pouze o předškoláky či prvňáčky, ale i o výrazně starší děti.

Post by: Redakce

Už před více než měsícem Večerník informoval o průběhu rekonstrukce vnitrobloku v Kostelecké ulici u panelových domů číslo 33 až 37. Jak bylo patrné i zdejším obyvatelům, rekonstrukční práce se zastavily z důvodu mělce položených inženýrských sítí. Na základě tohoto zjištěného faktu nebylo možné pokračovat v předem naplánovaném projektu, který se tak musel upravit. A změny si vynutily větší náklady.

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.