Dobré poledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Kadlec

Sokolovna v Čechovicích se začala stavět v roce 1938 a po téměř 81 letech opět září novotou. Celou dobu slouží jako tělovýchovné zařízení a dále pak pro kulturní a společenské akce v této části města Prostějova.

Post by: Michal Kadlec

Většinou to tak bývá, že je po přívalových deštích prostějovský magistrát zavalen stížnostmi obyvatel: voda zatopila silnici, chodníky, cyklostezky a kdo ví co jiného. Podobně tomu bylo i během června letošního roku, kdy město několikrát zasáhly bouřky a prudké lijáky. Například Ivana Janečková se ptala, jak je možné, že velká voda zaplavila chodník a cyklostezku v Okružní ulici. Zároveň ale uvádí fakta, nad kterými by se měli na radnici opravdu rychle zamyslet…

Post by: Martin Zaoral

Opravená hřbitovní zeď se stala předmětem sporu v Kralicích na Hané. Jeden z jejích občanů ji kritizoval. Mimo jiné upozorňoval na trhliny v omítce a údajné záměrné poškození chodníku ze strany stavební firmy.

Post by: Michal Kadlec

V pátek 12. července o půl třetí odpoledne došlo na cyklostezce v ulici Sádky v Prostějově k havárii jednašedesátiletého cyklisty. Muž vše sváděl na příruční tašku, která se mu zapletla do „špic“ kola. Za chvíli se ovšem prokázalo, že senior byl navíc úplně namol!

Post by: Martin Zaoral

A je to tady! Jak už Prostějovský Večerník informoval, od pondělí 15. července bude uzavřen most přes řeku Romži ve směru z Ptenského dvorku na Stražisko. Ten bude v průběhu týdne nahrazen provizorní lávkou.

Post by: Martin Zaoral

Dokážete si představit zastřešené Václavské náměstí? Něco podobného vyrůstá u Kostelce na Hané. Jasné obrysy tam již nabírá skleník na pěstování rajčat o rozloze 5,1 hektaru.

Post by: Michal Kadlec

V brzkých ranních hodinách v neděli 21. července zaměstnal hasiče požár nevelkého rozsahu v kuchyni rodinného domku v ulici Zádvoří v Konici. Skutečně se nejednalo o žádný velký oheň, o to horší a nemilé překvapení čekalo záchranáře uvnitř nemovitosti. Na zemi ležela popálená majitelka domu!

Post by: Michal Kadlec

Jarní zápisy do základních i mateřských škol v Prostějově proběhly nadmíru úspěšně. Problém, který je však viděn spíše optimisticky, je v tom, že do prvních tříd základních škol a hlavně do mateřinek se přihlásilo letos více dětí, než je současná kapacita. Proto není divu, že drtivá většina ředitelů či ředitelek požádala prostějovský magistrát o udělení výjimek na zvýšení počtu žáků v jednotlivých třídách. A radní na svém úterním zasedání veškeré žádosti vyřídili kladně a výjimky schválili.

Post by: Redakce

Nepovedená sebevražda za mřížemi a další soudní proces za neuvěřitelnou sérii zlodějen po celé Moravě. To vše nyní tíží nenapravitelného chmatáka Marka Trávníčka z Prostějova, který minulé úterý společně se svým kumpánem Danielem Jarošem znovu stanul před senátem Okresního soudu v Prostějově.

Post by: Michal Kadlec

 Hasiči v sobotu 13. července zachránili z vysílače osobu zasaženou elektrickým proudem. Z osmdesátimetrové výšky dostali zpět na zem kolem poledne zraněnou dívku hasiči-lezci.

Post by: Michal Kadlec

 Novinku chystá prostějovská Domovní správa pro obě koupaliště, která provozuje. Do chodu by měla být uvedena už v srpnu. „V současné době připravujeme možnost prodeje vstupenek přes internet. Věřím, že toho budou moci návštěvníci využít už v srpnu,“ uvedl jednatel Domovní správy Vladimír Průša.

Post by: Michal Kadlec

Ve středu 10. července o půl čtvrté odpoledne došlo na 19. kilometru dálnice D46 ve směru z Prostějova na Olomouc k dopravní nehodě osobního automobilu a motocyklu. Šofér škodovky za volantem usnul a zezadu pak narazil do motorkáře. Pro toho si vzápětí přiletěl vrtulník letecké záchranky a zraněného jej přepravil do nemocnice.

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.