Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Kadlec

 A pak se s takovým opilým magorem potkejte někde na silnici... „Slivovici večer, slivovici ráno, a když se něco nedaří, tak pomůže zase slivovice!“ Přesně touto větou komentoval mluvčí prostějovské policie František Kořínek událost z ranních hodin minulého pondělí. Na rondelu u motorestu U Kola v Dolní ulici v tu dobu zůstalo stát auto s proraženou pneumatikou. Když přijela policejní hlídka, za volantem seděl totálně opilý muž, z jehož úst byla silně cítit slivovice. Zajímavé je, že stříbrné vozidlo stálo na trávníku vedle rondelu pět dní a pět nocí. A dokonce se tam na dveřní klice objevil lísteček s jasným vzkazem KOUPÍM...

Post by: Michal Kadlec

 Jednou ze dvou nových ulic v Prostějově je ta na okraji Vrahovic. Obyvatelé nových rodinných domků navrhovali vedení magistrátu při hledání názvu různá pojmenování, ovšem nakonec se vyšlo z tradice.

Post by: Michal Kadlec

Po dalším týdnu velice negativních zpráv o chřipkové epidemii na Prostějovsku máme jednu příznivější. Epidemie sice trvá, stejně tak jako zákaz návštěv v prostějovské nemocnici, ovšem počet nemocných výrazně poklesl. „V pondělí jedenáctého února jsme vydali nové hlášení, z něhož vyplývá, že v Prostějově aktuálně registrujeme 1 537 nemocných chřipkou na 100 tisíc obyvatel. Je to o 354 případů méně než týden předtím,“ uvedla MUDr. Eva Kučerová, vedoucí epidemiologického oddělení prostějovské hygienické stanice.

Post by: Michal Kadlec

 Žena za volantem Fiatu minulé pondělí fatálně chybovala. Jakmile se svým vozidlem opustila dálnici u Olšan, nedala na následné křižovatce přednost a o neštěstí bylo postaráno. Srážka dvou aut vypadala opravdu hrozivě, jen lehké zranění však naštěstí utrpěl pouze řidič, který na bouračce nenesl žádnou vinu.

Post by: Michal Kadlec

 Zítra, tj. v úterý 19. února, začíná od 10:00 hodin v obřadní síni prostějovské radnice další jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějova. Zasedání je opět veřejnosti přístupné a občané Prostějova jej mohou navíc sledovat na webových stránkách města prostřednictvím přímého přenosu.

Post by: Michal Kadlec

Grázl jeden! Za bílého dne si uplynulý pátek v Netušilově ulici ostře vyšlápl na šedesátiletou paní dosud neznámý mladík. Jeho násilný čin však vyšel naprázdno, seniorka si kabelku, kterou jí štíhlý muž chtěl vytrhnout, ubránila. Žena po napadení upadla na zem a lehce se zranila. Policie pár minut po zločinu uvědomila média se žádostí o pomoc při pátrání...

Post by: Michal Kadlec

Už jsme na to upozornili v minulém vydání. Vedení prostějovského magistrátu vyčíslilo škody napáchané opilými vandaly během silvestrovských a novoročních oslav na přelomu roku na necelých 44 000 korun. Za posledních pět let je to nejnižší škoda, kterou město v tomto období plném bujarého veselí utrpělo. Ovšem i při nedávném řádění opilých „siláků“ došlo k výrazným a nepochopitelným újmám na odpadkových koších, kontejnerech na tříděný odpad a dalším městském mobiliáři. Radnici nahradí škodu pojišťovna. A pachatelé? Ti se podle velitele Městské policie Prostějov identifikují jen velice těžko...

Post by: Michal Kadlec

 Dříve v médiích hojně propíraná kauza Vidkun byla ze strany policie definitivně uzavřena. Propojení vlivného olomouckého podnikatele se špičkami krajské policie se dotklo i bývalého hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila. Policisté někdejšího prvního muže úřadu v této kauze obvinili z korupce a u soudu mu hrozí mnohaleté vězení.

Post by: Martin Zaoral

 Kolem nechvalně známé ubytovny v Olomoucké ulici bylo jednoho prázdninového dne loňského roku pořádně rušno. Rozruch způsobil přílet vrtulníku, který mířil pro zraněnou čtyřletou holčičku. Ta vypadla z okna ve třetím patře budovy, naštěstí bez větších následků. Případ vyšetřovali policisté, Večerník tak s odstupem času zajímalo, co se jim podařilo zjistit... 

Post by: Michal Kadlec


Mezi majitelem bývalého fotbalového hřiště ve Sportovní ulici Markem Pořízkou a vedením prostějovského magistrátu stále probíhají jednání o výměně za blíže nespecifikovanou nemovitost v Prostějově. Jak je již veřejnosti známo, radnice má eminentní zájem převzít pozemek se zdevastovaným hřištěm od soukromého podnikatele. Magistrát však odmítá zaplatit 20 milionů korun, ale slyšel by právě na deklarovanou výměnu...
V loňském roce Večerník informoval o nabídce Marka Pořízky. Ten za bývalé hřiště s atletickou škvárovou dráhou, které už přes deset let chátrá, požadoval dům na náměstí T. G. Masaryka, v němž se narodil básník Jiří Wolker. „Wolkrův dům je pro město hodně citlivá záležitost, a i když si dovedu představit ledacos, o jeho výměně za hřiště ve Sportovní vůbec nejednáme. A pokud si dobře vzpomínám, tak už v loňském roce jsme to řešili na zastupitelstvu a definitivně jsme společně tuto možnost odmítli. Dům je totiž památkově chráněný a nemůže být přeměněn v něco jiného, než je teď. Dokáži si jistě představit situaci, že by se objevil nějaký soukromý investor, který by rodný dům Jiřího Wolkera ještě více zvelebil a udržoval. To ale není případ situace, kdy bychom ho měli vyměnit za hřiště ve Sportovní ulici,“ poznamenal František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějov.
A pokročil vůbec magistrát v dalším vyjednávání s Markem Pořízkou? Sám František Jura totiž ještě před komunálními volbami deklaroval, že jeho cílem je vrátit do Sportovní ulice fotbalové hřiště a na něj mistrovské druholigové zápasy. „Hledáme teď další alternativy, o kterých bychom mohli s panem Pořízkou jednat. Tedy jiné budovy či další městské nemovitosti, za které bychom mohli stadion vyměnit. Naší snahou je opravdu hřiště směnit, ale jeho majiteli musíme samozřejmě nabídnout vhodnou alternativu, se kterou bude souhlasit. A akceptovat to musí i prostějovské zastupitelstvo,“ zareagoval primátor Jura s tím, že snahou je vyřídit celou transakci co nejdříve. „Maximálně do půl roku,“ upřesnil primátor.
Večerník se jej na úplný závěr tiskové konference rady města zeptal, zda při vyjednávání s Markem Pořízkou je ve hře pouze výměna hřiště za městskou nemovitost nebo zda se neobnoví jednání o možném prodeji. Tedy lidově řečeno za peníze. „Že bychom celou situaci řešili finančně, je až poslední varianta. Prioritou je pro nás výměna majetku,“ uvedl jasně František Jura.
Nejen on, ale i spousta prostějovských fotbalových fanoušků by si pochopitelně přála, aby se do Sportovní ulice vrcholový fotbal opět vrátil...
Post by: Nikola Filipenská

Město Plumlov obdrželo v roce 2018 dotaci z Programu na podporu cestovního ruchu a zahraničních vztahů v Olomouckém kraji. Podpora cestovního ruchu v turistických regionech Jeseník a Střední Morava ve výši 480 000 Kč byla využita na částečnou úhradu výdajů projektu ATC ŽRALOK Plumlov. Dotace byla použita na pořízení kontejnerové kuchyně v autokempu. Celkové finanční náklady projektu byly ve výši 981 999,31 Kč, z prostředků Města Plumlov bylo uhrazeno 501 999,31 Kč.

Post by: Redakce

V době, kdy píši tento příspěvek, je okolo nás masakr. Je to masakr chřipkový, který nás „překvapuje“ každý rok a který nás bude takto překvapovat i další následující roky, jelikož naše evropská civilizace je předimenzovaná sluníčkářstvím, korektností, genderem, ale je absolutně neodolná proti virulentním náletům běžných chorob. Dámy si tady jistě smlsnou, že nás muže „zabíjí“ i rýmečka, ale fakt nám bývá jednou za čas vážně blbě...

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...