Dobré poledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ostré výměny názorů z obou stran zveřejnil Večerník během října roku 2013. Radní doslova nemohli přijít na jméno dopravnímu inženýru Policie ČR Prostějov Michaelu Vafkovi, který magistrátu zatrhl plány na cyklostezku pro průjezd celými Vrahovicemi. Dokonce se nechal slyšet, že její vybudování místo stávajícího chodníku je hloupost. Do toho všeho ještě přibyla vyostřená schůzka radních a dopravního inženýra s vrahovickými občany, kteří jim vyčetli spoustu zbytečně mrtvých cyklistů...

„Pan Vafek nám k projektu vybudovat cyklostezku v rámci stávajícího chodníku, a to už od náměstí Padlých hrdinů až po kostel ve Vrahovicích, poslal zamítavé stanovisko. Přitom dopravní policie byla už jednou proti tomu, abychom cyklostezku vedli alespoň jako součást silniční komunikace. Postoj pana Vafka bereme jako ránu pod pás,“ nebrala si v říjnu roku 2013 servítek náměstkyně prostějovského primátora Alena Rašková, která je zodpovědná za dopravu v Prostějově. „Z postojů odborníků jsem naštván, a kolikrát se mi chce plakat,“ přidal na adresu policejního dopravního inženýra samotný primátor Miroslav Pišťák.

Pár dní nato se uskutečnila plánovaná schůzka prostějovských radních s občany Vrahovic, kam dorazil také Michael Vafek s šéfem prostějovské dopravní policie Vítězslavem Matyášem. Oba se snažili představitele radnice i samotné občany přesvědčit, že když cyklostezka, tak jedině jako komunikace pro cyklisty v rámci silnice. „Nám se ale mnohem bezpečnější jeví odklonit cyklisty úplně ze silnice. Vždyť stávající chodníky vedoucí od náměstí Padlých hrdinů až k našemu kostelu jsou dostatečně široké i pro cyklostezku,“ namítali Vrahovičtí, načež všichni přítomní radní, včetně vicehejtmana Olomouckého kraje Aloise Mačáka, přikyvovali hlavami. Leč bohužel, přes nesouhlasné stanovisko Dopravního inspektorátu Policie ČR Prostějov se prostě nedalo přejít... Magistrát se tak v samotném závěru roku 2013 rozhodl alespoň okamžitě opravit chodník od náměstí Padlých hrdinů po železniční přejezd ve Vrahovické ulici…

Uběhlo půldruhého roku a ostré hrany konfliktu mezi magistrátem a dopravní policií se obrousily. Uskutečnila se série jednání a došlo k prozatimnímu kompromisu! „S panem Vafkem bylo dohodnuto, že alespoň od náměstí Padlých hrdinů po železniční přejezd lze vybudovat cyklostezku v rámci chodníku. My zase vyslyšeli jeho argumenty, které požadovaly maximální zajištění bezpečnosti při nájezdu cyklistů na stezku právě v prostoru křižovatky na náměstí Padlých hrdinů. Je pravda, že pokud by zde zůstala klasická křižovatka, byli by cyklisté v nebezpečí. Proto se už pracuje na projektu výstavby rondelu, ze kterého bude možné plynule a hlavně bezpečně najet s kolem na cyklostezku,“ informovala aktuálně Večerník první náměstkyně primátora Alena Rašková.

Ve hvězdách ale stále zůstává pokračování cyklostezky dál do Vrahovic. „To je ještě běh na dlouhou trať,“ dodala první náměstkyně.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments