Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ostré výměny názorů z obou stran zveřejnil Večerník během října roku 2013. Radní doslova nemohli přijít na jméno dopravnímu inženýru Policie ČR Prostějov Michaelu Vafkovi, který magistrátu zatrhl plány na cyklostezku pro průjezd celými Vrahovicemi. Dokonce se nechal slyšet, že její vybudování místo stávajícího chodníku je hloupost. Do toho všeho ještě přibyla vyostřená schůzka radních a dopravního inženýra s vrahovickými občany, kteří jim vyčetli spoustu zbytečně mrtvých cyklistů...

„Pan Vafek nám k projektu vybudovat cyklostezku v rámci stávajícího chodníku, a to už od náměstí Padlých hrdinů až po kostel ve Vrahovicích, poslal zamítavé stanovisko. Přitom dopravní policie byla už jednou proti tomu, abychom cyklostezku vedli alespoň jako součást silniční komunikace. Postoj pana Vafka bereme jako ránu pod pás,“ nebrala si v říjnu roku 2013 servítek náměstkyně prostějovského primátora Alena Rašková, která je zodpovědná za dopravu v Prostějově. „Z postojů odborníků jsem naštván, a kolikrát se mi chce plakat,“ přidal na adresu policejního dopravního inženýra samotný primátor Miroslav Pišťák.

Pár dní nato se uskutečnila plánovaná schůzka prostějovských radních s občany Vrahovic, kam dorazil také Michael Vafek s šéfem prostějovské dopravní policie Vítězslavem Matyášem. Oba se snažili představitele radnice i samotné občany přesvědčit, že když cyklostezka, tak jedině jako komunikace pro cyklisty v rámci silnice. „Nám se ale mnohem bezpečnější jeví odklonit cyklisty úplně ze silnice. Vždyť stávající chodníky vedoucí od náměstí Padlých hrdinů až k našemu kostelu jsou dostatečně široké i pro cyklostezku,“ namítali Vrahovičtí, načež všichni přítomní radní, včetně vicehejtmana Olomouckého kraje Aloise Mačáka, přikyvovali hlavami. Leč bohužel, přes nesouhlasné stanovisko Dopravního inspektorátu Policie ČR Prostějov se prostě nedalo přejít... Magistrát se tak v samotném závěru roku 2013 rozhodl alespoň okamžitě opravit chodník od náměstí Padlých hrdinů po železniční přejezd ve Vrahovické ulici…

Uběhlo půldruhého roku a ostré hrany konfliktu mezi magistrátem a dopravní policií se obrousily. Uskutečnila se série jednání a došlo k prozatimnímu kompromisu! „S panem Vafkem bylo dohodnuto, že alespoň od náměstí Padlých hrdinů po železniční přejezd lze vybudovat cyklostezku v rámci chodníku. My zase vyslyšeli jeho argumenty, které požadovaly maximální zajištění bezpečnosti při nájezdu cyklistů na stezku právě v prostoru křižovatky na náměstí Padlých hrdinů. Je pravda, že pokud by zde zůstala klasická křižovatka, byli by cyklisté v nebezpečí. Proto se už pracuje na projektu výstavby rondelu, ze kterého bude možné plynule a hlavně bezpečně najet s kolem na cyklostezku,“ informovala aktuálně Večerník první náměstkyně primátora Alena Rašková.

Ve hvězdách ale stále zůstává pokračování cyklostezky dál do Vrahovic. „To je ještě běh na dlouhou trať,“ dodala první náměstkyně.

Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments