Dobré odpoledne, dnes je středa 22.5.2019
svátek slaví Emil,
zítra Vladimír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ostré výměny názorů z obou stran zveřejnil Večerník během října roku 2013. Radní doslova nemohli přijít na jméno dopravnímu inženýru Policie ČR Prostějov Michaelu Vafkovi, který magistrátu zatrhl plány na cyklostezku pro průjezd celými Vrahovicemi. Dokonce se nechal slyšet, že její vybudování místo stávajícího chodníku je hloupost. Do toho všeho ještě přibyla vyostřená schůzka radních a dopravního inženýra s vrahovickými občany, kteří jim vyčetli spoustu zbytečně mrtvých cyklistů...

„Pan Vafek nám k projektu vybudovat cyklostezku v rámci stávajícího chodníku, a to už od náměstí Padlých hrdinů až po kostel ve Vrahovicích, poslal zamítavé stanovisko. Přitom dopravní policie byla už jednou proti tomu, abychom cyklostezku vedli alespoň jako součást silniční komunikace. Postoj pana Vafka bereme jako ránu pod pás,“ nebrala si v říjnu roku 2013 servítek náměstkyně prostějovského primátora Alena Rašková, která je zodpovědná za dopravu v Prostějově. „Z postojů odborníků jsem naštván, a kolikrát se mi chce plakat,“ přidal na adresu policejního dopravního inženýra samotný primátor Miroslav Pišťák.

Pár dní nato se uskutečnila plánovaná schůzka prostějovských radních s občany Vrahovic, kam dorazil také Michael Vafek s šéfem prostějovské dopravní policie Vítězslavem Matyášem. Oba se snažili představitele radnice i samotné občany přesvědčit, že když cyklostezka, tak jedině jako komunikace pro cyklisty v rámci silnice. „Nám se ale mnohem bezpečnější jeví odklonit cyklisty úplně ze silnice. Vždyť stávající chodníky vedoucí od náměstí Padlých hrdinů až k našemu kostelu jsou dostatečně široké i pro cyklostezku,“ namítali Vrahovičtí, načež všichni přítomní radní, včetně vicehejtmana Olomouckého kraje Aloise Mačáka, přikyvovali hlavami. Leč bohužel, přes nesouhlasné stanovisko Dopravního inspektorátu Policie ČR Prostějov se prostě nedalo přejít... Magistrát se tak v samotném závěru roku 2013 rozhodl alespoň okamžitě opravit chodník od náměstí Padlých hrdinů po železniční přejezd ve Vrahovické ulici…

Uběhlo půldruhého roku a ostré hrany konfliktu mezi magistrátem a dopravní policií se obrousily. Uskutečnila se série jednání a došlo k prozatimnímu kompromisu! „S panem Vafkem bylo dohodnuto, že alespoň od náměstí Padlých hrdinů po železniční přejezd lze vybudovat cyklostezku v rámci chodníku. My zase vyslyšeli jeho argumenty, které požadovaly maximální zajištění bezpečnosti při nájezdu cyklistů na stezku právě v prostoru křižovatky na náměstí Padlých hrdinů. Je pravda, že pokud by zde zůstala klasická křižovatka, byli by cyklisté v nebezpečí. Proto se už pracuje na projektu výstavby rondelu, ze kterého bude možné plynule a hlavně bezpečně najet s kolem na cyklostezku,“ informovala aktuálně Večerník první náměstkyně primátora Alena Rašková.

Ve hvězdách ale stále zůstává pokračování cyklostezky dál do Vrahovic. „To je ještě běh na dlouhou trať,“ dodala první náměstkyně.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Muzejní noc
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Semo Smržice
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments