Příjemnou noc, dnes je úterý 2.6.2020
svátek slaví Jarmil,
zítra Tamara
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 pozarNeděle časně ráno a celé Smržice na nohou! Technická závada nebo cizí úmysl? Policisté i hasičští vyšetřovatelé nyní rozplétají tajemství, které vedlo k ničivému požáru domu v centru obce. Ten patří rodině Finkově, známým kolotočářům a cirkusákům. Luxusní dům lehl popelem, zůstaly jen poničené obvodové zdi. Škoda přesáhne pět milionů korun.

„V neděli 30. září, patnáct minut po čtvrté hodině ranní, nám byl nahlášen rozsáhlý požár rodinného domu v centru Smržic. Na místo společně s profesionální jednotkou z Prostějova vyrazily další tři jednotky z řad dobrovolných hasičů z Kostelce na Hané, Vrahovic a Smržic. Po příjezdu na místo se hasiči ihned dali do likvidace požáru novostavby rodinného domu a jeho přístaveb. Novostavba ale celkově podlehla ničivým plamenům,“ sdělil Večerníku na úvod Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. 

V době příjezdu hasičů už plameny pronikly do celého objektu, střecha budovy se zřítila do přízemních prostor a následně došlo k celkovému rozšíření na sousedící dvojgaráž a další menší přístavbu u rodinného domku. Intenzivní hoření a vysoké plameny také částečně poškodily fasádu a střechu přilehlého sousedního domu. „Za nasazení několika hasebních proudů se jednotkám podařilo požár lokalizovat během následující hodiny. Poté pokračovaly v ochlazování sousedních budov a rovněž důkladným průzkumem v troskách objektu hasiči vyloučili spekulace o možné přítomnosti osob uvnitř hořící budovy,“ uvedl dále Zdeněk Hošák. 

Večerník se v neděli vydal na místo neštěstí. Dozvěděli jsme se, že novostavba domu patří rodině Finkově, která provozuje cirkusové a kolotočářské atrakce. „Nechte mě být, co vám mám k tomu říct? Jsem z toho nešťastný. Nevím, proč barák shořel a nevědí to zatím ani hasiči. A jestli ho někdo zapálil? To bych taky rád věděl,“ pokrčil rameny majitel domu a člen rodiny Finkových. Lidé ze sousedství se nám ostýchali k požáru vůbec cokoliv říct. „Nic po mně nechtějte, tady se Finkových každý bojí,“ utíkal před námi muž, který vzápětí vešel do jednoho z vedlejších domů u čerstvého spáleniště. U něj se v kruhu nešťastné rodiny majitele objevil v jednu chvíli i Robert Fink, muž, který je v současnosti souzen společně s dalšími obviněnými za sérii krádeží aut ve známé kauze okolo gangu Jiřího Žouželky. „Mě se vůbec neptejte, mně ten barák nepatří,“ odmítl nás Robert Fink.

Po celou neděli probíhaly na místě požáru dohašovací práce, spáleniště pečlivě prohledávali hasičští vyšetřovatelé i příslušníci kriminální služby. „Je strašně brzy vynášet nějaké závěry o příčině požáru. Jsme teprve na začátku šetření,“ sdělil Večerníku přímo na místě jeden z policejních techniků.

Jasné je zatím pouze to, že škoda na majetku se bude pohybovat okolo pěti milionů korun. „Při požáru ani zásahu hasičů nedošlo k žádnému zranění,“ vyvrátil na závěr fámy o nálezu ohořelé mrtvoly v domě Zdeněk Hošák, mluvčí krajských hasičů.

Večerník pro Vás zjišťuje více podrobností.

40 pozar1 40 pozar2 40 pozar3
40 pozar4 40 pozar5 40 pozar6

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Nosíte ještě roušku či jinou ochrannou pomůcku při pobytu venku?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nezapomněli na lidi.

Už nějaký čas jsou na světě první architektonické studie k tomu, jak co nejúčelněji zrekonstruovat celou jižní část centra města. Radní chtějí předmětnou záležitost prodiskutovat s občany, ale první veřejné projednávání padlo kvůli COVID-19. Konšelé se tedy sejdou za tímto účelem s Prostějovany už tuto středu v kulturáku.

Nečinnost úřadů.

Stražisko bylo v minulých dekádách známo jako jedno z nejoblíbenějších míst na Prostějovsku pro rekreaci a odpočinek. Leč centrum obce stále více hanobí kdysi oblíbená restaurace, dnes však nechvalně proslulá ubytovna, kde bydlí takzvaně nepřizpůsobiví spoluobčané. Problémy ve Stražisku, avšak kompetentní subjekty spí… Na co se čeká?

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

ALOIS MAČÁK starší

Legendární osobnost prostějovského hokeje, kopané a tenisu zemřela uplynulý pátek 29. května ve věku 80 let. Otce někdejšího náměstka ministra kultury či krajského hejtmana doprovodí rodina i veřejnost sportovního nestora na jeho poslední cestu tento pátek 5. června.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

15


Patnáct dní bude uzavřena Vrahovická ulice kvůli rekonstrukci železničního přejezdu. Aby se zvládl dopravní nápor, nechává magistrát od 8. června otevřít „myší díru“ a s tím také přerušit dokončení rekonstrukce křižovatky Tovární a Říční.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„NEPOMOHL JSEM JIM, PROTOŽE NESNÁŠÍM POHLED NA CIZÍ KREV“

Takto zvláštně zareagoval obviněný násilník Tomáš Čáp na výtku soudce Vrtěla, proč zraněným mužům nezavol sanitku…?

Total Comments