Dobrý večer, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned první červnový den do toho policisté pořádně šlápli! V pondělí v době od pěti hodin ráno až do jedenácti hodin se uskutečnila na teritoriu Prostějovska celorepubliková dopravně bezpečnostní akce. Zúčastnilo se jí celkem sedmadvacet policistů dopravního inspektorátu i všech obvodních oddělení. Výsledkem, kromě uděleného množství blokových pokut, bylo také osm zjištěných podnapilých řidičů.

„Tento nezvykle vysoký počet se začal naplňovat již patnáct minut po začátku akce. Konkrétně v Plumlově, kde policisté u dvaačtyřicetiletého řidiče osobního vozidla Škoda Felicie orientační dechovou zkouškou naměřili hodnotu 1,57 promile alkoholu v dechu. Ve stejném čase byl zjištěn podnapilý řidič také ve Vrbátkách, tentokrát s hodnotou 0,4 promile alkoholu v dechu. Posledním podnapilým, zjištěným během této akce, byl těsně před desátou hodinou dopoledne v Nezamyslicích čtyřiapadesátiletý řidič osobního vozidla Ford, u kterého byla naměřena hodnota 0,68 promile alkoholu v dechu. Z osmi přistižených řidičů jsou dva podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jim v případě prokázání a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ informoval Večerník František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje. Jak dodal, ostatní hříšníci jsou podezřelí z přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, kdy tyto přestupky budou po zadokumentování zaslány k projednání příslušnému správnímu orgánu. Všem řidičům, u kterých byly dechové zkoušky na alkohol pozitivní, byla zakázána další jízda.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments