Dobré ráno, dnes je čtvrtek 9.4.2020
svátek slaví Dušan,
zítra Darja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

K zahájení výstavby Olympijského sportovního centra v Prostějově chybí poslední krok. Zrovna dnes, tj. v pondělí 8. června, by měli zastupitelé schválit založení spolku PROSTĚJOV OLYMPIJSKÝ, který bude právně schopen přijímat finance na vybudování a následný provoz haly. Již dříve dala projektu zelenou jak česká vláda, tak vedení Olomouckého kraje i městská rada. Zdánlivě jednoduchou záležitost výrazně komplikují někteří opoziční zastupitelé, kteří v zákulisí i na sociálních sítích výstavbu očerňují a označují celý projekt dokonce za podvod! Nejenže jakoby si neuvědomovali, že můžou Prostějov připravit o finanční podporu až ve výši 120 milionů korun, ale současně se i dostávají na tenkou hranici z pohledu zákona. Poslední výstřelky totiž šéfa marketingové společnosti TK PLUS, která za projektem stojí, Miroslava Černoška rozpálily až doběla!

„V zastupitelstvu jsou závistiví lidé z řad opozičních politiků. Pokud si někdo nepřeje, aby mohlo vyrůst zázemí pro děti, neměl by v zastupitelstvu vůbec být. Se svými lidmi proto osobně půjdu do boje a máme dost argumentů, abychom vše obhájili,“ říká před klíčovým jednáním odhodlaně Miroslav Černošek, který by měl ve spolku zastupovat nejen zájmy TK Prostějov, ale je i duší celého projektu. „Za svůj život jsem absolvoval dobrých tisíc tiskovek, ale tentokrát přiznám, že jsem mírně nervózní, neboť cítím obrovskou nespravedlnost, která se v těchto dnech děje... Když Prostějov uspěl ve velké konkurenci a stal se dokonce nosným projektem olympijských center, netušil jsem, kolik zloby, nepřátelství a negativních vášní to vyvolá v řadách prostějovského zastupitelstva.“ Na mysli má především kritiku stávající opozice v prostějovském zastupitelstvu, která už několikrát vyjádřila obavy o potřebnost, ale i serióznost této akce. Přes nesporné výhody má projekt nečekané odpůrce, kteří aktivitu tohoto typu dokonce přirovnávají ke kauzám nejožehavějšího typu. „Připomíná to druhý Manthellan či aquapark...,“ zaznívá z úst zástupců ANO 2011, TOP 09 a Změny pro Prostějov. „To je naprosto absurdní! Jen chtějí škodit a lidé by jejich konání pro všechny prospěšného záměru měli patřičně sledovat a ocenit při krajských volbách,“ posílá jasný vzkaz směrem k veřejnosti Miroslav Černošek. Poslední události od poloviny loňského roku považuje za výraz nepřátelství. „Jestliže se někdo postaví proti tomu, aby více jak sedm stovek dětí mohlo pravidelně sportovat a další stovky školou povinných halu využívat v rámci tělesné výchovy, pak je to Absurdistán! Proto bych rád využil příležitosti, aby se rodiče i prarodiče těchto dětí dívali na pondělní zastupitelstvo a pozorně se pak zamysleli, koho napříště podporovat, kdo skutečně hájí jejich, a ne své osobní zájmy. Raději dál nebudu pokračovat, protože bych se mohl nechat unést...“
Projekt Olympijské sportovní centrum Prostějov je jedním ze sedmi v České republice. Na Hané bude zaměřen na tenis a ženský volejbal. Kromě základních a středních škol budou novou halu využívat sportovní centra mládeže, reprezentační týmy tenistů a poslouží i pro kulturní akce. „K dnešnímu dni je projekt schválen Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, byl projednán na koaliční radě vlády a byla vytvořena pracovní skupina, jejímž garantem pro prostějovskou část je prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka,“ prozradil aktuální stav příprav Miroslav Černošek. „Prostějov má nedostatek vhodných sportovišť, což tato plánovaná hala s každodenním čtrnáctihodinovým provozem napomůže vyřešit. Doufám, že si to zastupitelé uvědomí. Hala bude sloužit prostějovské mládeži, navíc se vybuduje ze státních peněz. Město k tomu účelu dá pozemek a v rámci spolku Prostějov olympijský se bude podílet na provozu, který by měl ročně přijít zhruba na tři milióny korun. To přece není závratná částka, když se na ní podílejí tři subjekty,“ poznamenal Černošek. Jak dále prozradil, dopolední čas provozu haly bude vyhrazen základním a středním školám v Prostějově, které nemají dostatečné podmínky. „Odpoledne, podvečer a večer bude hala využívána sportující mládeží. V žádném případě se nejedná o halu pro Berdycha, Kvitovou či Šafářovou,“ tvrdí manažer s tím, že podmínky pro reprezentanty naplňují prostory NTC MORAVA v areálu prostějovského klubu. „Proto nevím, kam na to všichni ti kritici chodí... Existují jen mimořádné případy využitelnosti pro přípravy národních týmů na reprezentační utkání v tenise či volejbalu, což bude naplňovat olympijskou myšlenku těchto sportů.“
Vedle velodromu tak vyroste komplexní sportoviště s odpovídajícím zázemím. Pevná kapacita haly je plánována na šest set míst, v případě využití mobilních tribun bude moci přijít až dva a půl tisíce diváků. „Tato skutečnost nám umožní právě pořádání sportovních akcí, které se dříve musely uskutečnit v jiných městech. Umím si například představit, že Prostějov bude hostit i utkání tenisového Fed Cupu. V hale se budou moci pořádat i společenské akce nejen TK PLUS, ale i města a Olomouckého kraje. Pevně věřím, že v průběhu roku 2017 otevřeme halu nějakou špičkovou událostí,“ přislíbil s úsměvem Miroslav Černošek.
„Jsem znechucená ze lží, které jsou v poslední době do éteru vypouštěny. Záměrem magistrátu je pomoct prostějovské mládeži sportovat. Nic víc, nic míň,“ dala se shrnout slova náměstkyně primátora Ivany Hemerkové, která na tiskové konferenci zastupovala vedení Statutárního města Prostějova. „Politika je o kompromisu a tady o kompromis nejde, tady jde o pomluvu, která se nezakládá na pravdě,“ dodala rozlíceně.
Výstavba Olympijského sportovního centra se už stala terčem kritiky i těch některých zastupitelů, kteří se mylně domnívají, že sportovní víceúčelová hala bude za velodromem stát místo již dříve naplánovaného koupaliště. „To ale není pravda! Se stavbou plaveckého bazénu se i nadále v případě získání dotace počítá. Jen s tím malým rozdílem, že samotný bazén bude nasměrován kolmo a blíže k zimnímu stadionu,“ ujistila Ivana Hemerková.
Pokud zastupitelstvo dnes schválí založení spolku Prostějov olympijský, začne výstavba v roce 2016 a skončí o rok později. V prvním roce bude státní dotace činit 50 milionů korun, o rok později 50 až 70 milionů. „Rozhodne jedno hlasování. Pokud vše dobře dopadne, začne se po vyřešení přípravných záležitostí stavět v průběhu příští zimy,“ ujistil Černošek. Právě on má být jedním ze tří zástupců zakládajících členů spolku, do něhož vstupuje TK Prostějov, Olomoucký kraj reprezentovaný hejtmanem a statutární město Prostějov, které dosadí do představenstva primátora. „Domníváme se, že půjde o naprosto transparentní orgán. Co se týká dalších doplňujících otázek, nechal bych si některé argumenty a trumfy až do zasedání zastupitelstva, kde očekávám bitvu. A já chci být vítězem této bitvy!“
Jestliže by projekt zastupitelstvo dnes zamítlo, o olympijské centrum by Prostějov s největší pravděpodobností jednoduše přišel a stát by jej nechal postavit jinde...

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments