Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Magistrát připravuje protipovodňová opatření ve Vrahovicích, čímž chce vyřešit dlouhodobý problém s vyléváním Romže, která zaplavuje blízké zahrady a domy. Zástupci Spolku za staré Vrahovice se bojí, že může dojít ke zničení arboreta, jenž tu v uplynulých pěti letech ve svém volném čase pracně budovali a které po letech dřiny chtějí v polovině června slavnostně otevřít.

„Přijde mi to jako zlý sen. Dozvěděli jsme se, že se bude možná v rámci protipovodňových opatření rozšiřovat koryto Romže a tudíž dojde ke zničení části arboreta Vrahovice. Znamenalo by to, že spousta peněz, práce a volného času, které jsme v posledních letech obětovali, přijde vniveč. Přestože se jedná o zásah do pozemků, které užíváme, nikdo nás o tomto projektu přímo neinformoval a dozvídáme se to z druhé ruky. Budeme se snažit zjistit o tom více a proti tomuto záměru protestovat,“ vyjádřil se pro Večerník Tomáš Peka, předseda Spolku za staré Vrahovice. Nadšenci a místní patrioti začali
s pracemi na pozemcích, které si pronajali od města před více jak pěti lety. „Od začátku jsme věděli, že zeleň sázíme v záplavové zóně a tomu jsme přizpůsobili výběr stromů z Asie a Jižní Ameriky, které se se záplavami umí vypořádat. Navíc právě naše arboretum slouží jako svého druhu protipovodňové opatření, stromy vodu částečně zadrží a podmáčení jim nevadí,“ dodal Tomáš Peka podle něhož by pomohlo, kdyby se koryto Romže pravidelně čistilo tak, jak se tomu dělo v minulosti.
„Pokud město chce, aby nedocházelo k povodním, proč povoluje stavební parcely na bažinaté půdě v záplavových zónách? Nová výstavba v záplavových zónách ohrožuje současné obyvatele domů u potoka, protože se voda při záplavách nemá kam rozlévat. Kdyby se z pole, které bylo opakovaně celé pod vodou, udělal suchý poldr, bylo by to lepší řešení než rozšiřovat koryto, přičemž tak brát lidem jejich zahrady a nám kus arboreta,“ uzavřel Tomáš Peka.
Město upozorňuje, že projekt protipovodňových opatření je dosud ve fázi návrhu. Své námitky proti němu vrahovičtí patrioti i všichni ostatní budou moci vznést na veřejném projednání. „To se bude konat v úterý 9.devátého června od sedmnácti hodin v objektu ZŠ na ulici Majakovského ve Vrahovicích. Protipovodňová opatření se přitom nebudou týkat pouze Vrahovic, ale i Kostelce na Hané a dalších obcí,“ upřesnila Jana Gáborová, tisková mluvčí magistrátu Statutárního města Prostějova.

Total Comments

 • TK Plus
 • Pojd hrat hokej
 • Čechy pod Kosířem
 • Vernisáž
 • Moda Pv
 • sida
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments