Příjemnou noc, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak Večerník v minulosti již několikrát informoval, na konci roku 2016 končí dlouholetá smlouva na zajišťování komunálních služeb pro město se společností .A.S.A. Technické služby. Na radnici tudíž nyní probíhají horečné přípravy podmínek výběrového řízení. Je zřejmé, že o tuto zakázku bude určitě obrovský zájem a vše bude navíc bedlivě sledováno nejen opozicí. Jestliže totiž půjde až o desetiletý smluvní vztah, půjde o miliardový kšeft!

„Ano, přípravy veškerých podkladů a dokumentů jsou v plném proudu tak, abychom připravili kvalitní a naprosto neprůstřelné výběrové řízení. Co si budeme vykládat, soutěž o tak obrovskou zakázku jsme ještě nevyhlašovali,“ poznamenal Jiří Pospíšil, náměstek primátora Statutárního města Prostějova.

Rada města předminulý týden uložila speciální pracovní skupině zpracovat zadávací dokumentaci veřejné zakázky pro jedno řízení na jediného dodavatele veškerých komunálních služeb. „Po zralé úvaze jsme rozhodli, že konkurz bude vyhlášen na zajištění všech druhů komunálních služeb, tedy lidově řečeno v jednom balíku. Ano, mohli jsme například kosení trávy, svoz odpadu, čištění komunikací a další složky rozdělit a vysoutěžit zvlášť, jsme ale přesvědčeni, že dohromady je to pro město mnohem levnější. A navíc systém, podle kterého nám tyto služby doposud zajišťovala .A.S.A., se nám velice zamlouval,“ dodal na vysvětlenou Pospíšil.

Večerník se v této souvislosti zajímal, kolik v současnosti veškeré komunální služby stojí a na jakou dobu se bude ohledně jejích zajištění uzavírat smlouva s vítězem výběrového řízení... „Ročně město zaplatí částku okolo sto dvaceti milionů korun. Takže kdybychom opravdu chtěli uzavřít s někým smlouvu na deset let, jednalo by se o více než miliardovou zakázku. Zkušenosti z jiných měst však hovoří o tom, že daleko lepší je domlouvat se na kratší období. V komisi zastáváme názor, že smlouvu na zajištění komunálních služeb je ideální uzavřít na dobu mezi čtyřmi až osmi roky,“ nastínil záměry vedení magistrátu Jiří Pospíšil.

Radní hodlají vyhlásit výběrové řízení na tuto nadlimitní zakázku ještě do konce tohoto roku.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments