Příjemnou noc, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Přes čtyři sta tisíc korun uspořil magistrát díky elektronickým aukcím na celoplošných opravách chodníků. Díky tomu se tak bude opravovat i chodník na Sídlišti Svobody, se kterým se pro letošní rok vůbec nepočítalo.

„V rozpočtu města jsme měli pro letošní rok zařazenou na tyto účely částku ve výši tří milionů korun. Elektronické aukce však srazily předpokládanou cenu zakázky na 2 504 700 korun včetně DPH,“ informoval o dobré zprávě Jiří Pospíšil, náměstek primátora Statutárního města Prostějova.

Rada města se z tohoto důvodu rozhodla rozšířit původní zakázku na opravy o chodník na Sídlišti Svobody před blokem číslo 1. „Tento chodník bude navazovat na nově opravované chodníky v Jungmannově ulici a dále na investiční akci odboru rozvoje a investic při budování nové cyklostezky a chodníku na ulici B. Šmerala směrem k ulici Anenská. Opravou dojde k propojení jednotlivých stavebních akcí,“ vysvětlil Jiří Pospíšil s tím, že o opravu chodníku žádalo v roce 2013 také Bytové družstvo Sídliště svobody.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments