Příjemnou noc, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už osmý ročník zkušebního měření rychlosti vozidel uspořádali v sobotu strážníci Městské policie Prostějov ve spolupráci s krajským pracovištěm BESIP Olomouckého kraje. Strážníci měřili rychlost zájemcům tradičně na severní obslužné komunikaci a naměřené hodnoty porovnávali s údaji na tachometru.

Této ojedinělé zkoušky využilo během sobotního dopoledne celkem 172 řidičů, z toho čtyři motorkáři. Stejně jako v minulých letech si ve většině případů chtěli otestovat „padesátku“. Desítka řidičů měřený úsek projela vyšší rychlostí jak 70 kilometrů za hodinu, u osobního vozidla Škoda Rapid byla zaznamenaná nejvyšší naměřená rychlost 92 kilometrů za hodinu.

A jak řidiči dopadli? „Tachometr vesměs ukazoval všem o něco vyšší rychlost, než byla ta, kterou naměřil radar, což je v pořádku. Obecně totiž platí tříprocentní odchylka. Objevily se však i případy, kdy řidičům tachometr zaznamenal nižší rychlost, než bylo na radaru. Těchto řidičů bylo celkem čtrnáct a tak jsme jim doporučili navštívit autoservis,“ uvedla Jana Adámková z Městské policie Prostějov.

Během akce byly zaznamenány i případy, kdy tachometr v autě ukazoval šoférům o dost vyšší rychlost, než naměřil radar. „Jednalo se celkem o patnáct vozidel a nejvyšší odchylka činila 12 kilometrů za hodinu. To znamená, že zatímco tachometr ukazoval šedesát, radarem bylo změřeno pouze osmačtyřicet kilometrů v hodině,“ vysvětlila Jana Adámková.

Po absolvování trasy obdrželi všichni účastníci nejen lístek s naměřenou hodnotou, ale i malý dárek v podobě alkoholtestu a propagačních letáků BESIP.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments