Dobrý večer, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Snad nejznámější prostějovský bezdomovec si nedávno převzal obsílku se zlověstným modrým pruhem. V dopise z okresního státního zastupitelství stálo, že na něj byla podána obžaloba za přečin krádeže. Několikrát soudně trestanému recidivistovi tak hrozí další, až tříletý kriminál. „Já nic neudělal, ušili to na mě,“ tvrdí však Martin Janeček, který přišel do redakce Večerníku s tímto jasným vzkazem.

„Policajti chytili vloni nějakého Zbyňka, který vykrádal chaty v okolí Ptení a Stražiska. Já jsem toho člověka viděl pouze jednou v životě, nikdy jsem s ním neměl nic společného. A on mě prásknul, že jsem s ním ty chaty vykrádal já,“ popsal nám důvod svého aktuálního trestního stíhání Martin Janeček. „Je to celé komplot, nechápu, že mu policie uvěřila. Jasně, byl jsem několikrát ve vězení, nejsem žádnej beránek. Z posledního kriminálu jsem se vrátil před čtyřmi lety, od té doby jsem ale čistý a neukradl jsem nikomu ani tužku,“ říká důrazně chlapík, který svůj život tráví střídavě na ulici a v azylovém domě.

Jenomže obžaloba z pera státního zástupce Ivo Černíka je neúprosná. „Muž je obžalován z přečinu krádeže spáchaného ve spolupachatelství a přečin porušování domovní svobody,“ trvá si na svém státní zástupce v písemném prohlášení.

Večerník kontaktoval Policii České republiky s otázkou, jakým způsobem probíhalo loňské vyšetřování série vykradených chat v okolí Ptení a Stražiska, ve které měl hrát roli komplice právě Martin Janeček. „K případům konkrétních osob se nevyjadřujeme, navíc spis už je předán státnímu zastupitelství. Tudíž policie není oprávněna podávat k této události jakékoliv informace,“ odpověděla Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje.

Zda známý bezdomovec Martin Janeček vykrádal vloni chaty nebo ne, tak zřejmě rozhodne až soud...

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments