Příjemnou noc, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Koncem letošního února odjeli rodiče Dominika O. na hory. Tehdy ještě ne osmnáctiletý mladík nelenil a uspořádal doma pořádnou pařbu. V jejím průběhu však trojice na mol opilých kamarádů sedla do auta a jela navštívit slečnu do sousední vesnice. Přestože mohlo dojít k velkému neštěstí, nestalo se nic horšího než to, že cestou potkali policejní hlídku.  A od té doby se všichni tři mladíci začali zaplétat do svých lží... Minulé úterý bylo u prostějovského soudu zase živo a Večerník byl přitom!

Vůz s opilými mladíky chtěli policisté zastavit, ale oni ještě předtím stihli zajet na polní cestu. Policisté sice jeho osádku odchytili, za volantem už však nikoho nenašli. Podle tvrzení obou mužů zákona měl řídit Vlastimil H., který na místě nadýchal 2,4 promile alkoholu. „Auto projelo kolem nás, jsem z praxe zvyklý sledovat řidiče. Když jsme toho mladíka potkali na polní cestě, neměl jsem pochyby o tom, že právě on řídil,“ prohlásil u soudu zkušený policista Zdeněk Fryc.

Jenže obžalovaný Vlastimil H. si stál za tím, že on neřídil. Naopak k řízení pod vlivem alkoholu se přiznal někdo jiný. „Auto měl řídit Pavel, jelikož byl hodně opilý, tak jsem řídil já,“ řekl Dominik O., který ovšem v té době ještě vůbec neměl řidičák. Proč tento mladík takto zásadně změnil svoji výpověď? „Bál jsem se rodičů. Když jsem se jim přiznal, tak mi ovšem nevěřili,“ dodal Dominik O. Stejně skeptický byl k jeho výpovědi i soudce Petr Vrtěl. Dominik O. totiž na rozdíl od svých parťáků neměl osmnáct let a policisté mu také naměřili nejméně alkoholu.  „Uvědomujete si, že pokud chcete chránit kamaráda a křivě vypovídat, tak byste se dopustil trestného činu?“ upozornil jej soudce Petr Vrtěl. Odpovědí mu bylo mlčení...

Nicméně „novou“ verzi potvrdil i třetí z mladíků. „Bylo to moje auto. Měl jsem řídit, ale bál jsem se, že přijdu o řidičák, takže si klíče od auta vzal Dominik,“ vypověděl Pavel S., který jaksi zapomněl na fakt, že strach by měl mít spíše z toho, že při řízení v opilosti mohl někoho zabít. „Je smutné, že stejně jako vy přemýšlí většina lidí,“ povzdechl si Petr Vrtěl.

Rozsudek v této věci dosud nepadl, hlavní líčení bylo odročeno.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments