Příjemnou noc, dnes je úterý 2.6.2020
svátek slaví Jarmil,
zítra Tamara
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 hemerkovaTak to byl bleskurychlý zásah! Ve čtvrtek večer se celou radnicí rozezvučel alarm. To samozřejmě nemohlo uniknout strážníkům městské policie, kterým se v tom okamžiku na centrále rozsvítily snad všechny kontrolky. Okamžitě byla zahájena akce a rozkaz zněl jasně: zadržet pachatele, který se vloupal do budovy radnice!

Pokyn zasáhnout proti neznámému jedinci, který narušil elektronicky zabezpečený prostor radnice, dostala hlídka na náměstí. Jeden ze strážníků spatřil ve tmě siluetu ženy, jak vychází z radnice, nasedá do červené škodovky a ujíždí pryč. Okamžitě skočil před auto a bušením pěstí do kapoty donutil řidičku zastavit. K jeho překvapení poznal v ženě náměstkyni primátora statutárního města Prostějova Ivanu Hemerkovou! Tato zpráva samozřejmě nemohla uniknout Večerníku, který měl u celé situace svůj zdroj. „Pokud jste tuto informaci obdrželi, tak si dovedu představit, že někdo měl radost a očekával nějakou senzaci. Ve skutečnosti byla tato situace spíše úsměvná,“ reagovala na náš dotaz překvapeně náměstkyně primátora. Vzápětí nám popsala, k čemu vůbec došlo. „Ve čtvrtek jsem se v podvečer vracela z pracovní cesty a služební auto jsem zavezla na dvůr radnice. A protože na chodbách radnice se svítilo, vůbec mě nenapadlo, že budova je již zabezpečena. Klidně a nic netuše jsem si šla pro své věci do kanceláře. Radnici jsem uzamkla a nastartovala své auto s tím, že konečně odjíždím domů, neboť jsem byla nemocná a vzhledem k horečce jsem se již viděla v posteli. A vůbec jsem netušila, že moje cesta do kanceláře aktivovala alarm...,“ pokrčila rameny Ivana Hemerková.

Ještě víc ji překvapil okamžitý zásah policie. „Po rozjezdu jsem zaslechla bušení do kapoty. V prvním okamžiku jsem se hodně lekla, ale hned jsem zastavila, takže mě nikdo nutit nemusel. Když jsem se dozvěděla, že jsem narušila bezpečnostní systém, tak jsem se i se strážníkem městské policie vydala na obhlídku radnice. Po čtvrthodině jsme zjistili, že se v radnici nikdo nenachází. Světla nezhasli zaměstnanci firmy, která provádí stavební práce,“ vysvětlila celý kuriózní případ náměstkyně magistrátu.

„Jsem rád, že se nepotvrdilo nějaké vloupání či jiný trestný čin. Náš strážník se zachoval velmi dobře a razantně. Samozřejmě pak poznal paní náměstkyni, která celou záležitost okamžitě vysvětlila. Vše tedy můžeme brát s humorem, na druhé straně se prokázalo velmi dobré zabezpečení radnice,“ reagoval na případ Jan Nagy, velitel Městské policie v Prostějově.

S odstupem času bere událost s humorem i žena z radnice. „Já se tomu dnes směji, ale musím říci, že takto jsem si skutečně prověřila, i když nechtěně, ostražitost naší městské policie. Opravdu zareagovala okamžitě,“ sdělila Večerníku Ivana Hemerková.

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Nosíte ještě roušku či jinou ochrannou pomůcku při pobytu venku?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nezapomněli na lidi.

Už nějaký čas jsou na světě první architektonické studie k tomu, jak co nejúčelněji zrekonstruovat celou jižní část centra města. Radní chtějí předmětnou záležitost prodiskutovat s občany, ale první veřejné projednávání padlo kvůli COVID-19. Konšelé se tedy sejdou za tímto účelem s Prostějovany už tuto středu v kulturáku.

Nečinnost úřadů.

Stražisko bylo v minulých dekádách známo jako jedno z nejoblíbenějších míst na Prostějovsku pro rekreaci a odpočinek. Leč centrum obce stále více hanobí kdysi oblíbená restaurace, dnes však nechvalně proslulá ubytovna, kde bydlí takzvaně nepřizpůsobiví spoluobčané. Problémy ve Stražisku, avšak kompetentní subjekty spí… Na co se čeká?

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

ALOIS MAČÁK starší

Legendární osobnost prostějovského hokeje, kopané a tenisu zemřela uplynulý pátek 29. května ve věku 80 let. Otce někdejšího náměstka ministra kultury či krajského hejtmana doprovodí rodina i veřejnost sportovního nestora na jeho poslední cestu tento pátek 5. června.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

15


Patnáct dní bude uzavřena Vrahovická ulice kvůli rekonstrukci železničního přejezdu. Aby se zvládl dopravní nápor, nechává magistrát od 8. června otevřít „myší díru“ a s tím také přerušit dokončení rekonstrukce křižovatky Tovární a Říční.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„NEPOMOHL JSEM JIM, PROTOŽE NESNÁŠÍM POHLED NA CIZÍ KREV“

Takto zvláštně zareagoval obviněný násilník Tomáš Čáp na výtku soudce Vrtěla, proč zraněným mužům nezavol sanitku…?

Total Comments