Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.11.2019
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

PROSTĚJOV Po mnoha letech se minulý týden definitivně uzavřel případ, kdy byl bývalý generální ředitel Oděvního podniku František Tuhý viněn ze zpronevěry 26 milionů korun, které si nechal sám sobě vyplatit ze společného účtu, a přitom měl transakce zatajit před ostatními spolumajiteli firmy. Nyní je jasné, že Tuhý zůstane v této věci českou justicí nepotrestán!

Jedna z kauz Františka Tuhého se definitivně uzavřela. Několikaletá práce policistů, kteří provedli desítky výslechů, státních zástupců, jenž věc přivedli až k soudnímu stání a konečně i půl roku trvající série hlavních líčení u Krajského soudu v Brně, který někdejšího bosse OP odsoudil na pět let do vězení a zaplacení způsobené škody - tak to vše bylo naprosto zbytečné. Nejprve Vrchní soud v Olomouci začátkem letošního června vyhověl odvolání Františka Tuhého, přičemž ho zcela zbavil obžaloby.
Na to vše byla jediná odpověď... Státnímu zastupitelství, které žalobu připravovalo, zůstala pouze možnost podat dovolání k Nejvyššímu soud ČR. A této možnosti se nakonec rozhodlo nevyužít. „Nepodáme návrh na podání dovolání k Nejvyššímu soudu České republiky, jelikož jsme k tomu neshledali žádný důvod,“ tlumočil stanovisko Vrchního státního zastupitelství Olomouc Zdeněk Snášel.
František Tuhý si ke svému měsíčnímu platu ve výši dvou set tisíc korun a odměnám za funkci předsedy představenstva ve výši třicet tisíc korun nechal v průběhu let 2004 až 2007 na prémiích vyplatit šestadvacet milionů korun. Oděvní podnik Prostějov přitom už v době jeho působení bankám dlužil stamiliony korun, v roce 2010 pak přešel do insolvence s celkovým dluhem přes dvě miliardy korun.
Dlouholetý většinový vlastník podniku František Tuhý se po celou dobu hájil tím, že mu nikdy nikdo neřekl, že by dělal něco protizákonného, podnik za jeho „panování“ do poloviny roku 2008 byl v dobré ekonomické kondici a podobné milionové odměny jako on dostávali i ostatní členové představenstva OP.
V případě jeho druhé kauzy týkající se nevýhodných pronájmů podnikových prodejen, již bylo nařízeno neveřejné zasedání, které se uskuteční 6. srpna. Termín hlavního líčení dosud není znám.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments