Příjemnou noc, dnes je úterý 2.6.2020
svátek slaví Jarmil,
zítra Tamara
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 lukas_hyblTřináctiletý Lukáš Hýbl z Prostějova se podobá ostatním chlapcům svého věku. Rád hraje počítačové hry a někdy i zlobí. Bohužel, na rozdíl od ostatních dětí, musí bojovat s těžkými popáleninami na většině těla, které si přivodil před šesti lety a které jej velmi omezují v běžných denních aktivitách. NADACE AGEL se proto rozhodla přispět ke zlepšení kvality Lukášova života a darovala mu 50 tisíc korun. Lukáš tak bude moci jet společně se svou maminkou, která se o něj pečlivě stará, na podzimní ozdravný pobyt. Příspěvek rovněž umožní pořídit řadu dalších věcí, které chlapci usnadní každodenní život.

„Před šesti lety jsem si šel ven hrát s kamarády jako každý jiný den. Našli jsme kanystr, který vypadal jako kovová konev, ale byla   něm hořlavina. Kamarád škrtl sirkou, konev vybuchla a já jsem byl nejblíže,“ vzpomíná Lukáš na osudný den, při kterém si způsobil hluboké popáleniny na většině těla. Jako zázrakem se ho lékařům podařilo zachránit, chlapec však strávil v popáleninovém centru Fakultní nemocnice Ostrava celkově více než rok života a podstoupil několik náročných chirurgických zákroků, při kterých mu byla transplantována kůže. Popáleninové jizvy Lukášovi také zdeformovaly ruku, kterou nemohl po úrazu prakticky vůbec používat.

Většinu času s Lukášem v nemocnici trávila také jeho maminka Jana Hýblová, která se o syna stará ´na plný úvazek´. „Lukáše doprovázím také do školy, unaví se mnohem dříve než ostatní děti, ale velmi se snaží. A někdy dokonce i zlobí stejně jako jiné děti,“ sdělila Lukášova maminka Jana Hýblová, která se již velmi těší, že bude moci díky příspěvku NADACE AGEL strávit několik podzimních dnů s Lukášem v přírodě na ozdravném pobytu. Podzimní dny s jejich specifickým počasím jsou pro Lukáše ideálním obdobím pro dovolenou - kvůli popálené kůži si musí pečlivě hlídat, zda není příliš horko nebo naopak velký mráz - kůže by mu totiž mohla popraskat.

„Lukášovu maminku velmi obdivuji, že dokáže péči o nemocného syna tak výborně a stále s dobrou náladou zvládat. Řada lidí by se nedokázala s tak těžkým osudem vůbec vyrovnat. Doufám, že příspěvek NADACE AGEL Lukášovi zpříjemní a především zkvalitní současný život,“ řekla předsedkyně správní rady NADACE AGEL Ing. Iveta Ostruszková, MBA.

NADACE AGEL již rok pomáhá nejen handicapovaným občanům, ale také těžce nemocným pacientům, jejichž léčbu často vůbec nehradí zdravotní pojišťovny. Podílí se rovněž na pomoci lidem, ke kterým osud nebyl přívětivý a pomáhá řešit nejrůznější svízelné situace občanů, ale i složité podmínky některých organizací, jejichž posláním bývá zpravidla rovněž pomoc jiným lidem.

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Nosíte ještě roušku či jinou ochrannou pomůcku při pobytu venku?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nezapomněli na lidi.

Už nějaký čas jsou na světě první architektonické studie k tomu, jak co nejúčelněji zrekonstruovat celou jižní část centra města. Radní chtějí předmětnou záležitost prodiskutovat s občany, ale první veřejné projednávání padlo kvůli COVID-19. Konšelé se tedy sejdou za tímto účelem s Prostějovany už tuto středu v kulturáku.

Nečinnost úřadů.

Stražisko bylo v minulých dekádách známo jako jedno z nejoblíbenějších míst na Prostějovsku pro rekreaci a odpočinek. Leč centrum obce stále více hanobí kdysi oblíbená restaurace, dnes však nechvalně proslulá ubytovna, kde bydlí takzvaně nepřizpůsobiví spoluobčané. Problémy ve Stražisku, avšak kompetentní subjekty spí… Na co se čeká?

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

ALOIS MAČÁK starší

Legendární osobnost prostějovského hokeje, kopané a tenisu zemřela uplynulý pátek 29. května ve věku 80 let. Otce někdejšího náměstka ministra kultury či krajského hejtmana doprovodí rodina i veřejnost sportovního nestora na jeho poslední cestu tento pátek 5. června.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

15


Patnáct dní bude uzavřena Vrahovická ulice kvůli rekonstrukci železničního přejezdu. Aby se zvládl dopravní nápor, nechává magistrát od 8. června otevřít „myší díru“ a s tím také přerušit dokončení rekonstrukce křižovatky Tovární a Říční.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„NEPOMOHL JSEM JIM, PROTOŽE NESNÁŠÍM POHLED NA CIZÍ KREV“

Takto zvláštně zareagoval obviněný násilník Tomáš Čáp na výtku soudce Vrtěla, proč zraněným mužům nezavol sanitku…?

Total Comments