Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 9.7.2020
svátek slaví Drahoslava,
zítra Libuše a Amálie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Školní rok již sice začal před necelými dvěma týdny, ovšem na jednovském hřišti letní prázdniny pravidelně končí až druhou zářijovou sobotu. A jinak tomu nebylo ani letos, tamější dobrovolní hasiči opět představili pestrý program pro děti i dospělé.

Nadšení napříč věkovým spektrem si vysloužily ukázky rádiem řízených vrtulníků, trucků, bojové a stavební techniky v podání nadšenců z Blanska. Ty největší modely disponovaly více než metrovým rozpětím a získávaly velkou pozornost nejen dětí, ale i tatínků a dědečků. Vyhledání zraněné osoby i psí poslušnost předvedli členové záchranné kynologické brigády Jihomoravského kraje. V akci se ukázali celkem tři pejsci a čtyřletá fenka leonbergera nezapřela, že se mimo jiné věnuje i kanisterapii, tento sympatický mazlík si velice hověl mezi dětmi.
Jedna ukázka plynule navazovala na druhou, v podání červeného kříže to bylo namaskování zranění a následná ukázka první pomoci, protivanovští hasiči efektně předvedli, jak se má a nemá hasit rozpálený olej. Po celou dobu tu navíc byl stánek s chemickými pokusy a populární bylo tvarování balonků, tvorba bláznivých účesů i malování na obličej, nechyběly ani skákací hrady.
„Je to úplně parádní. Vyšlo počasí a děti si to užívají, nádhera. Ve vedlejší vesnici máme chatu, tak jsme přijeli, aby si děti ještě užily pěkné odpoledne. Dceři se jednoznačně nejvíc líbí pokusy, už chce kupovat domů zkumavky, že budeme spolu míchat. A hasiči byli také parádní, jak si poradili s rozpáleným olejem,“ nadchlo jednu z návštěvnic Jitku Křížkovou. Na přilehlém poli se pak zájemci mohli povozit na dvou krásných koních či poníkovi, nakrmit mohli několik koz, součástí zábavného odpoledne byla za doprovodu sluníčka i tombola o ceny. To vše pod vedením zkušeného moderátora Ládi Sovjeta Ruse.
„S přípravami jsme začali již v únoru a mohu s radostí říct, že se vše vydařilo. Je ale zvláštní, že je tu víc cizích návštěvníků než místních, to je bohužel takový folklór... Velice mě potěšilo, kolik hasičských sborů přijelo, mimo jiné i děti z Mostkovic. Také jsme mohli udělat radost našim dětem, které byly nedávno na soutěži v Laškově, tak jsme jim tu mohli oficiálně předat medaile,“ sdělil Večerníku za pořádající jednovské hasiče Miroslav Hofman společně s poděkováním všem vystupujícím, obci i jednotě Orel Suchdol.
Letos se jednalo o čtvrtý ročník akce, za rok tak přijde na řadu malé jubileum. „Ještě uvidíme, jestli ho uděláme samostatně, nebo ho spojíme s oslavami 111 let od založení sboru. Termín se nám ale osvědčil, na konci prázdnin se v každé obci něco koná, o týden později jsou pak veterány na Ecce Homo a vrtulníky na CIAF,“ podotkl závěrem.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-