Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Školní rok již sice začal před necelými dvěma týdny, ovšem na jednovském hřišti letní prázdniny pravidelně končí až druhou zářijovou sobotu. A jinak tomu nebylo ani letos, tamější dobrovolní hasiči opět představili pestrý program pro děti i dospělé.

Nadšení napříč věkovým spektrem si vysloužily ukázky rádiem řízených vrtulníků, trucků, bojové a stavební techniky v podání nadšenců z Blanska. Ty největší modely disponovaly více než metrovým rozpětím a získávaly velkou pozornost nejen dětí, ale i tatínků a dědečků. Vyhledání zraněné osoby i psí poslušnost předvedli členové záchranné kynologické brigády Jihomoravského kraje. V akci se ukázali celkem tři pejsci a čtyřletá fenka leonbergera nezapřela, že se mimo jiné věnuje i kanisterapii, tento sympatický mazlík si velice hověl mezi dětmi.
Jedna ukázka plynule navazovala na druhou, v podání červeného kříže to bylo namaskování zranění a následná ukázka první pomoci, protivanovští hasiči efektně předvedli, jak se má a nemá hasit rozpálený olej. Po celou dobu tu navíc byl stánek s chemickými pokusy a populární bylo tvarování balonků, tvorba bláznivých účesů i malování na obličej, nechyběly ani skákací hrady.
„Je to úplně parádní. Vyšlo počasí a děti si to užívají, nádhera. Ve vedlejší vesnici máme chatu, tak jsme přijeli, aby si děti ještě užily pěkné odpoledne. Dceři se jednoznačně nejvíc líbí pokusy, už chce kupovat domů zkumavky, že budeme spolu míchat. A hasiči byli také parádní, jak si poradili s rozpáleným olejem,“ nadchlo jednu z návštěvnic Jitku Křížkovou. Na přilehlém poli se pak zájemci mohli povozit na dvou krásných koních či poníkovi, nakrmit mohli několik koz, součástí zábavného odpoledne byla za doprovodu sluníčka i tombola o ceny. To vše pod vedením zkušeného moderátora Ládi Sovjeta Ruse.
„S přípravami jsme začali již v únoru a mohu s radostí říct, že se vše vydařilo. Je ale zvláštní, že je tu víc cizích návštěvníků než místních, to je bohužel takový folklór... Velice mě potěšilo, kolik hasičských sborů přijelo, mimo jiné i děti z Mostkovic. Také jsme mohli udělat radost našim dětem, které byly nedávno na soutěži v Laškově, tak jsme jim tu mohli oficiálně předat medaile,“ sdělil Večerníku za pořádající jednovské hasiče Miroslav Hofman společně s poděkováním všem vystupujícím, obci i jednotě Orel Suchdol.
Letos se jednalo o čtvrtý ročník akce, za rok tak přijde na řadu malé jubileum. „Ještě uvidíme, jestli ho uděláme samostatně, nebo ho spojíme s oslavami 111 let od založení sboru. Termín se nám ale osvědčil, na konci prázdnin se v každé obci něco koná, o týden později jsou pak veterány na Ecce Homo a vrtulníky na CIAF,“ podotkl závěrem.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments