Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Školní rok již sice začal před necelými dvěma týdny, ovšem na jednovském hřišti letní prázdniny pravidelně končí až druhou zářijovou sobotu. A jinak tomu nebylo ani letos, tamější dobrovolní hasiči opět představili pestrý program pro děti i dospělé.

Nadšení napříč věkovým spektrem si vysloužily ukázky rádiem řízených vrtulníků, trucků, bojové a stavební techniky v podání nadšenců z Blanska. Ty největší modely disponovaly více než metrovým rozpětím a získávaly velkou pozornost nejen dětí, ale i tatínků a dědečků. Vyhledání zraněné osoby i psí poslušnost předvedli členové záchranné kynologické brigády Jihomoravského kraje. V akci se ukázali celkem tři pejsci a čtyřletá fenka leonbergera nezapřela, že se mimo jiné věnuje i kanisterapii, tento sympatický mazlík si velice hověl mezi dětmi.
Jedna ukázka plynule navazovala na druhou, v podání červeného kříže to bylo namaskování zranění a následná ukázka první pomoci, protivanovští hasiči efektně předvedli, jak se má a nemá hasit rozpálený olej. Po celou dobu tu navíc byl stánek s chemickými pokusy a populární bylo tvarování balonků, tvorba bláznivých účesů i malování na obličej, nechyběly ani skákací hrady.
„Je to úplně parádní. Vyšlo počasí a děti si to užívají, nádhera. Ve vedlejší vesnici máme chatu, tak jsme přijeli, aby si děti ještě užily pěkné odpoledne. Dceři se jednoznačně nejvíc líbí pokusy, už chce kupovat domů zkumavky, že budeme spolu míchat. A hasiči byli také parádní, jak si poradili s rozpáleným olejem,“ nadchlo jednu z návštěvnic Jitku Křížkovou. Na přilehlém poli se pak zájemci mohli povozit na dvou krásných koních či poníkovi, nakrmit mohli několik koz, součástí zábavného odpoledne byla za doprovodu sluníčka i tombola o ceny. To vše pod vedením zkušeného moderátora Ládi Sovjeta Ruse.
„S přípravami jsme začali již v únoru a mohu s radostí říct, že se vše vydařilo. Je ale zvláštní, že je tu víc cizích návštěvníků než místních, to je bohužel takový folklór... Velice mě potěšilo, kolik hasičských sborů přijelo, mimo jiné i děti z Mostkovic. Také jsme mohli udělat radost našim dětem, které byly nedávno na soutěži v Laškově, tak jsme jim tu mohli oficiálně předat medaile,“ sdělil Večerníku za pořádající jednovské hasiče Miroslav Hofman společně s poděkováním všem vystupujícím, obci i jednotě Orel Suchdol.
Letos se jednalo o čtvrtý ročník akce, za rok tak přijde na řadu malé jubileum. „Ještě uvidíme, jestli ho uděláme samostatně, nebo ho spojíme s oslavami 111 let od založení sboru. Termín se nám ale osvědčil, na konci prázdnin se v každé obci něco koná, o týden později jsou pak veterány na Ecce Homo a vrtulníky na CIAF,“ podotkl závěrem.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments