Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zcela rozdílné a protichůdné názory i vyjádření zaznamenal Večerník poté, co jsme v minulém vydání informovali o propuštění z vazby psychicky narušené mladé ženy, která na začátku června letošního roku třikrát nožem bodla svoji bývalou spolužačku. Zatímco její právník Pavel Kvíčala považuje reportáž za pobuřující a tvrdí, že jeho klientka není okolí nebezpečná, obyvatelé domu v Anglické ulici, kde pomatená žena bydlí u svých rodičů, mají z její přítomnosti panickou hrůzu! Večerník se vydal v minulých dnech do pátrání, jak se věci mají...

„Jsem obhájcem dotyčné osoby, kterou označujete K. M., a vzhledem ke svojí povinnosti mlčenlivosti advokáta nemohu vše podrobně vylíčit, ale v každém případě je moje rozhořčení oprávněné, neboť jmenovaná se žádného pokusu o vraždu nedopustila, z takového trestného činu nebyla nikdy obviněna a nebyla propuštěna z léčebny, nýbrž z vazby. Protože není okolí nebezpečná, nelze ji přirovnávat k ženě, která ve Žďáru nad Sázavou usmrtila nožem studenta ve škole. Chci Večerník ubezpečit, a současně i ostatní čtenáře i spoluobčany, že nejsou v žádném případě mojí klientkou ohroženi na zdraví a životě. Klientka se podrobila psychologickému a psychiatrickému zkoumání a bylo konstatováno, že není okolí nebezpečná. Naproti tomu se sama rozhodla svoji psychiku léčit a upevnit, a to ne ambulantně, ale hospitalizací, takže se nebude nikde volně pohybovat,“ vyjímáme z písemného vyjádření Pavla Kvíčaly, které minulý čtvrtek poslal do redakce Večerníku.

Prostějovský právník zároveň upozorňuje na presumpci neviny své klientky.  „Dokud pravomocným odsuzujícím rozsudkem soudu není vina vyslovena, nelze na toho, proti němuž se vede trestní řízení, hledět jako by byl vinen. Lidsky je mi líto, že došlo k události, která zasáhla do integrity jiné osoby, ale zákony naší země musíme všichni ctít a dodržovat. Proto není možné označovat moji klientku názvy, které v reportáži používáte, není možné ji obviňovat z jednání, pro které nebyla odsouzena a které navíc nebylo ani řádně prokázáno,“ dodává právník Pavel Kvíčala. 

Jeho slova ale pobuřují obyvatele panelového domu v Anglické ulici v Prostějově, ve kterém nyní mladá žena propuštěná z vazby bydlí u svých rodičů. „Takové kecy, s prominutím, ať si ten advokát nechá od cesty! Bydlíme tady s bláznivou ženskou, která se jen tak vydala bodat nožem svoji kamarádku. Žijeme tady ve strachu, nevíme, jak může reagovat na potkání s kýmkoliv z nás,“ řekl Večerníku zhruba třicetiletý muž z paneláku v Anglické ulici. Své jméno odmítl prozradit, ostatně jako i další sousedé, se kterými jsme ještě v neděli odpoledne mluvili. „Je tady pozdvižení. Nejenom my z tohoto baráku, ale i lidé z vedlejších vchodů se po článku ve Večerníku chtěli zeptat rodičů té dívky, co s ní hodlají dělat a jaká chtějí učinit opatření, aby nikoho neohrožovala. Jenomže každý kdo zazvoní na jejich dveře, má smůlu - nikdo jim neotevře! A to i přesto, že určitě rodiče a jejich dcera doma jsou,“ prozradila nám žena z panelového domu. „To víte, že máme všichni strach, vždyť ta holka je blázen a má se někde léčit v uzavřené léčebně. Mám dvě malé dcery, které už samy chodí do školy. Teď je ale budu vodit sám, nechci riskovat, že je napadne ta šílená ženská,“ přidal další svůj názor mladý tatínek z Anglické ulice.

Večerník se rovněž pokoušel na rodiče K. M. dozvonit, ale samozřejmě marně. „Přitom se dívejte, mají tady před barákem auto, určitě jsou doma,“ podotkla seniorka, která s námi trpělivě čekala u hlavního vchodu do domu a rovněž chtěla s rodiči psychicky narušené ženy hovořit. Leč bohužel... 

Stále tak není jasné, jestli útočnice, která v červnu pobodala a těžce zranila svoji kamarádku a bývalou spolužačku, je doma s rodiči, nebo se sama nechala hospitalizovat v psychiatrické léčebně. Večerník bude celou kauzu pochopitelně i nadále sledovat.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments