Dobré ráno, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zcela rozdílné a protichůdné názory i vyjádření zaznamenal Večerník poté, co jsme v minulém vydání informovali o propuštění z vazby psychicky narušené mladé ženy, která na začátku června letošního roku třikrát nožem bodla svoji bývalou spolužačku. Zatímco její právník Pavel Kvíčala považuje reportáž za pobuřující a tvrdí, že jeho klientka není okolí nebezpečná, obyvatelé domu v Anglické ulici, kde pomatená žena bydlí u svých rodičů, mají z její přítomnosti panickou hrůzu! Večerník se vydal v minulých dnech do pátrání, jak se věci mají...

„Jsem obhájcem dotyčné osoby, kterou označujete K. M., a vzhledem ke svojí povinnosti mlčenlivosti advokáta nemohu vše podrobně vylíčit, ale v každém případě je moje rozhořčení oprávněné, neboť jmenovaná se žádného pokusu o vraždu nedopustila, z takového trestného činu nebyla nikdy obviněna a nebyla propuštěna z léčebny, nýbrž z vazby. Protože není okolí nebezpečná, nelze ji přirovnávat k ženě, která ve Žďáru nad Sázavou usmrtila nožem studenta ve škole. Chci Večerník ubezpečit, a současně i ostatní čtenáře i spoluobčany, že nejsou v žádném případě mojí klientkou ohroženi na zdraví a životě. Klientka se podrobila psychologickému a psychiatrickému zkoumání a bylo konstatováno, že není okolí nebezpečná. Naproti tomu se sama rozhodla svoji psychiku léčit a upevnit, a to ne ambulantně, ale hospitalizací, takže se nebude nikde volně pohybovat,“ vyjímáme z písemného vyjádření Pavla Kvíčaly, které minulý čtvrtek poslal do redakce Večerníku.

Prostějovský právník zároveň upozorňuje na presumpci neviny své klientky.  „Dokud pravomocným odsuzujícím rozsudkem soudu není vina vyslovena, nelze na toho, proti němuž se vede trestní řízení, hledět jako by byl vinen. Lidsky je mi líto, že došlo k události, která zasáhla do integrity jiné osoby, ale zákony naší země musíme všichni ctít a dodržovat. Proto není možné označovat moji klientku názvy, které v reportáži používáte, není možné ji obviňovat z jednání, pro které nebyla odsouzena a které navíc nebylo ani řádně prokázáno,“ dodává právník Pavel Kvíčala. 

Jeho slova ale pobuřují obyvatele panelového domu v Anglické ulici v Prostějově, ve kterém nyní mladá žena propuštěná z vazby bydlí u svých rodičů. „Takové kecy, s prominutím, ať si ten advokát nechá od cesty! Bydlíme tady s bláznivou ženskou, která se jen tak vydala bodat nožem svoji kamarádku. Žijeme tady ve strachu, nevíme, jak může reagovat na potkání s kýmkoliv z nás,“ řekl Večerníku zhruba třicetiletý muž z paneláku v Anglické ulici. Své jméno odmítl prozradit, ostatně jako i další sousedé, se kterými jsme ještě v neděli odpoledne mluvili. „Je tady pozdvižení. Nejenom my z tohoto baráku, ale i lidé z vedlejších vchodů se po článku ve Večerníku chtěli zeptat rodičů té dívky, co s ní hodlají dělat a jaká chtějí učinit opatření, aby nikoho neohrožovala. Jenomže každý kdo zazvoní na jejich dveře, má smůlu - nikdo jim neotevře! A to i přesto, že určitě rodiče a jejich dcera doma jsou,“ prozradila nám žena z panelového domu. „To víte, že máme všichni strach, vždyť ta holka je blázen a má se někde léčit v uzavřené léčebně. Mám dvě malé dcery, které už samy chodí do školy. Teď je ale budu vodit sám, nechci riskovat, že je napadne ta šílená ženská,“ přidal další svůj názor mladý tatínek z Anglické ulice.

Večerník se rovněž pokoušel na rodiče K. M. dozvonit, ale samozřejmě marně. „Přitom se dívejte, mají tady před barákem auto, určitě jsou doma,“ podotkla seniorka, která s námi trpělivě čekala u hlavního vchodu do domu a rovněž chtěla s rodiči psychicky narušené ženy hovořit. Leč bohužel... 

Stále tak není jasné, jestli útočnice, která v červnu pobodala a těžce zranila svoji kamarádku a bývalou spolužačku, je doma s rodiči, nebo se sama nechala hospitalizovat v psychiatrické léčebně. Večerník bude celou kauzu pochopitelně i nadále sledovat.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments