Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

42 pistakTomu se snad ani nechce věřit. Ale vězte, že je to tak. Primátor statutárního města Prostějova Miroslav Pišťák těsně před startem krajských a senátních voleb v exkluzivním rozhovoru pro Večerník potvrdil to, o čem si vrabci na věži radnice špitají už nějaký ten měsíc...

„Končím! Netvrdím, že to bude hned zítra, ale moje dny ve funkci se krátí. A to myslím smrtelně vážně,“ svěřil se nám v pátek třiasedmdesátiletý nestor prostějovské komunální politiky a víceméně tak stvrdil svá středeční slova z veřejné akce u příležitosti odhalení maleb na hradbách ve Školní ulici. Tam před zraky mnoha svědků utrousil, že jeho dny na radnici se pomalu, ale jistě krátí. „Některé věci mě prostě přestávají bavit...,“ osvětlil své rozhodnutí mnohoznačně.

Zatímco jeho spolustraníci z ČSSD i kolegové z koaliční ODS jsou poměrně v šoku, v politických kuloárech se okamžitě začalo hovořit o primátorově nástupci. Kdo by jím případně byl? Nejčastěji se skloňují jména Aleny Raškové a Pavla Holíka. Ale pozor, ve hře je i náměstek hejtmana Olomouckého kraje Alois Mačák! Ten by ale křeslo na kraji musel vyměnit za to primátorské...

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-