Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

42 rozicPo uprchlém Chorvatovi Vladu Rožičovi jakoby se slehla zem. Přitom po nebezpečném a mimořádně opatrném mafiánovi, kterého si policisté začátkem září nechali utéct, nyní pasou kriminalisté z různých koutů republiky. Není však vyloučeno, že Vlado Rožič, který se dříve volně pohyboval po Prostějově a okolí, zmizel v zahraničí. V regionu však stále žije řada lidí, kteří ho znali více než dobře. Získat od nich informace je však mimořádně těžké...

 

Kdy a zda vůbec se nebezpečného a velmi obezřetného Chorvata Vlada Rožiče podaří dopadnout, je stále ve hvězdách. Policisté stále netuší, kde se v tuto chvíli skrývá. Řada lidí, s nimiž se před nedávnem pravidelně stýkal, o něm údajně nic neví. Přesto se je Večerník pokusil zkontaktovat.

V rámci našeho pátrání se nám podařilo zjistit, že Vlado Rožič při krádežích aut spolupracoval s dvěma Petry Š. z Vrahovic. Ti měli mít dílnu v Čechách pod Kosířem, kde zřejmě rozebírali auta ukradená právě Vlado Rožičem. Nejžhavější stopa pak vede k Rožičově manželce, která se svým mužem sdílela společný byt v Krasické ulici. Podle policistů se už měli i sejít, tato schůzka byla přísně utajená a měla proběhnout v Olomouci.

Hned několik na sobě nezávislých lidí, kteří se s Vlado Rožičem v minulosti pravidelně stýkali, nás upozornilo na to, že hledaný býval častým hostem u jednoho obchodníka s auty sídlícího v Bedihošti. Podivovali se přitom, že právě jeho firma se dosud nedostala do centra zájmu policistů. „V posledních třech letech tam Vlado jezdil téměř každý den. Je to všechno jedna banda,“ prozradila Večerníku jedna z žen, které se pohybovaly v Rožičově bezprostřední blízkosti. Uvedeného obchodníka se nám podařilo zkontaktovat. „Měli byste psát úplně o ničem jiném a ne o nějakém Rožičovi, kterého vůbec neznám,“ reagoval na dotaz podnikatel a mobilní telefon okamžitě zavěsil.

Některé indicie napovídají, že kromě pátrání po Rožičovi brněnské kriminalisty zajímá i možné napojení Chorvata s přezdívkou „Jugoš” na některé policisty. Svědčí o tom i fakt, že sám Rožič se nikdy netajil tím, že právě vůči policistům se vždy choval s patřičnou štědrostí a že prý i oni sami jeho „dary“ rádi přijímali. Na druhou stranu jiní lidé tvrdí, že po Vladu Rožiči policisté dlouhodobě tvrdě šli a že právě kvůli jeho ostřílené profesionalitě a na první pohled vstřícnému vystupování pro ně bylo opravdu velkým problémem mu cokoliv prokázat.

Podaří se tedy někdy odhalit, jak to s působením velkého bosse Vlada Rožiče, který měl svého času spolupracovat například s Robertem Kovaříkem, bylo ve skutečnosti?

Situaci pro vás bude Večerník, který se kauze věnuje od samého počátku. i nadále sledovat. 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-