Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 pospisilSedm desítek zástupců občanských demokratů z celého okresu zvolilo v pondělí večer vedení ODS na Prostějovsku na další dva roky. Pozici v čele okresní organizace největší pravicové strany obhájil náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil. Jeho místopředsedy se stali vysokoškolský učitel a bývalý poradce exministra Pospíšila Petr Sokol z Prostějova a zastupitel z  Otaslavic Mojmír Sokol.

V oblastní radě, jak se v ODS okresní vedení jmenuje, zasednou ještě podnikatel Miloš Musil, IT koordinátor Tomáš Iránek, podnikatel Jiří Walla a student práv Marek Jančík (všichni z Prostějova), vysokoškolská docentka a bývalá europoslankyně Nina Škottová z Bedihoště, jednatel společnosti Vilém Novotný z Vranovic-Kelčic, nový krajský zastupitel Kamil Zápeca z Hrubčic a podnikatel Miloslav Dvorský z Konice.

Sněm se zabýval také výsledky voleb. "Výsledky nás samozřejmě netěší. Zaplatili jsme zejména za celostátní politiku," uvedl staronový předseda Jiří Pospíšil. "Určitou útěchou může být snad jen fakt, že prostějovská ODS nedopadla v krajském srovnání vůbec špatně a ve srovnání okresních výsledků skončila hned za Olomouckem. Potvrdilo se také, že kandidáti z Prostějovska získali podporu voličů, o čemž svědčí vysoký zisk preferenčních hlasů," okomentoval zisk prostějovských demokratů Pospíšil.

Delegátu sněmu také nominovali kandidáty do nejužšího vedení ODS na celostátní úrovni - do Výkonné rady ODS, přičemž nominaci již znovu nezískal dosavadní člen tohoto orgánu z Prostějovska Radim Fiala. 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-