Dobré poledne, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
2012 19_pecovatelkaProstějov/mls Někteří staří lidé mají miliony korun. Přijít o ně mohou velice snadno. O tom svědčí i případ třiasedmdesátileté Věry K., která se po rozvodu přestěhovala z Mostkovi do Prostějova. V trezorku, který schovávala pod matrací, měla 1 130 000 korun! A jak se zdá, peníze se zřejmě propadly do země! 
   

Žena z krádeže trezoru obvinila svoji pečovatelku Ivetu O., která se o ni léta starala. Přitom ona sama své pečovatelce prokazatelně věnovala neuvěřitelných 950 tisíc korun. Zajímavé bylo, že obdarovaná tento fakt na policii nejprve popřela a teprve pak jej připustila. Nicméně to, že by od ženy trezor s penězi převzala a už jí ho nevrátila, se nakonec prokázat nepodařilo. Jediné, o co se soud mohl opřít, byla výpověď okradené. A tu porota v čele se soudkyní Ivonou Otrubovou i na základě znaleckého posudku shledala jako nedůvěryhodnou.

Movitá seniorka přitom podle svých slov měla několik let svoji pečovatelku „za vlastní dceru”. S rodinou totiž nevycházela. S manželem se rozvedla, jeden z jejích synů skončil jako klient ústavu ve Víceměřicích, druhý byl odsouzen za to, že svoji matku okradl. Svá vnoučata prý paní Věra nikdy neviděla. A tak sepsala závěť, ve které své milované pečovatelce chtěla po smrti věnovat veškerý svůj nemalý majetek. Mezi oběma ženami však mělo dojít ke konfliktu. „Bylo to s ní k nevydržení. Když mě fyzicky napadla, rozhodla se naše pečovatelská služba ukončit s ní spolupráci,” vysvětlila důvody rozchodu obou žen Iveta O. Jak to skutečně bylo, není zcela jisté. Státní zástupkyně totiž upozornila na to, že pečovatelka svoji klientku opakovaně pomlouvala. „Tvrdila například, že se léčila na psychiatrii, což nebyla pravda. Je to s podivem, obzvláště když jí paní Věra věnovala 950 tisíc, což ona sama nejprve popřela. Přitom poškozená od všeho měla darovací smlouvy,” upozornila Gabriela Bílková.

Obhajoba naopak upozornila na to, že paní Věra svoji pečovatelku z krádeže obvinila až po tomto konfliktu. Motiv pro obvinění z krádeže pak viděla v pomstě. Především však zdůraznila, že ve výpovědi okradené byla řada zásadních nesrovnalostí. Například v tom, jak dlouho byl trezor u jednoho z přátel okradené či zda od něj tento muž měl, či neměl klíče. Příčinou zřejmě byla mozková mrtvice, která paní Věru postihla. „Žádný jiný důkaz kromě výpovědi poškozené, u které soudní znalkyně konstatovala sníženou věrohodnost, není a nikdy nebyl k dispozici. Proto jsem přesvědčen, že nebylo jednoznačně prokázáno, že trezor vzala moje klientka. Kde skončil, nikdo neví. Může být na mnoha místech,” konstatoval obhájce Ivo Pavlů.

Senát v čele se soudkyní Ivou Otrubovou nakonec dal obhajobě za pravdu a obžalovanou zprostil obžaloby. Rozsudek dosud nenabyl právní moci, státní zástupkyně si ponechala lhůtu pro možnost odvolání.

Kde tedy skončil trezor s více jak milionem korun, který patřil Věře K., zůstává záhadou. Pokud by jej kdokoliv z nás našel, udělalo by mu to jistě náramnou radost! Otázkou je, zda by se našel někdo takový, který by jej seniorce vrátil…   

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments