Dobré ráno, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
2012 19_pecovatelkaProstějov/mls Někteří staří lidé mají miliony korun. Přijít o ně mohou velice snadno. O tom svědčí i případ třiasedmdesátileté Věry K., která se po rozvodu přestěhovala z Mostkovi do Prostějova. V trezorku, který schovávala pod matrací, měla 1 130 000 korun! A jak se zdá, peníze se zřejmě propadly do země! 
   

Žena z krádeže trezoru obvinila svoji pečovatelku Ivetu O., která se o ni léta starala. Přitom ona sama své pečovatelce prokazatelně věnovala neuvěřitelných 950 tisíc korun. Zajímavé bylo, že obdarovaná tento fakt na policii nejprve popřela a teprve pak jej připustila. Nicméně to, že by od ženy trezor s penězi převzala a už jí ho nevrátila, se nakonec prokázat nepodařilo. Jediné, o co se soud mohl opřít, byla výpověď okradené. A tu porota v čele se soudkyní Ivonou Otrubovou i na základě znaleckého posudku shledala jako nedůvěryhodnou.

Movitá seniorka přitom podle svých slov měla několik let svoji pečovatelku „za vlastní dceru”. S rodinou totiž nevycházela. S manželem se rozvedla, jeden z jejích synů skončil jako klient ústavu ve Víceměřicích, druhý byl odsouzen za to, že svoji matku okradl. Svá vnoučata prý paní Věra nikdy neviděla. A tak sepsala závěť, ve které své milované pečovatelce chtěla po smrti věnovat veškerý svůj nemalý majetek. Mezi oběma ženami však mělo dojít ke konfliktu. „Bylo to s ní k nevydržení. Když mě fyzicky napadla, rozhodla se naše pečovatelská služba ukončit s ní spolupráci,” vysvětlila důvody rozchodu obou žen Iveta O. Jak to skutečně bylo, není zcela jisté. Státní zástupkyně totiž upozornila na to, že pečovatelka svoji klientku opakovaně pomlouvala. „Tvrdila například, že se léčila na psychiatrii, což nebyla pravda. Je to s podivem, obzvláště když jí paní Věra věnovala 950 tisíc, což ona sama nejprve popřela. Přitom poškozená od všeho měla darovací smlouvy,” upozornila Gabriela Bílková.

Obhajoba naopak upozornila na to, že paní Věra svoji pečovatelku z krádeže obvinila až po tomto konfliktu. Motiv pro obvinění z krádeže pak viděla v pomstě. Především však zdůraznila, že ve výpovědi okradené byla řada zásadních nesrovnalostí. Například v tom, jak dlouho byl trezor u jednoho z přátel okradené či zda od něj tento muž měl, či neměl klíče. Příčinou zřejmě byla mozková mrtvice, která paní Věru postihla. „Žádný jiný důkaz kromě výpovědi poškozené, u které soudní znalkyně konstatovala sníženou věrohodnost, není a nikdy nebyl k dispozici. Proto jsem přesvědčen, že nebylo jednoznačně prokázáno, že trezor vzala moje klientka. Kde skončil, nikdo neví. Může být na mnoha místech,” konstatoval obhájce Ivo Pavlů.

Senát v čele se soudkyní Ivou Otrubovou nakonec dal obhajobě za pravdu a obžalovanou zprostil obžaloby. Rozsudek dosud nenabyl právní moci, státní zástupkyně si ponechala lhůtu pro možnost odvolání.

Kde tedy skončil trezor s více jak milionem korun, který patřil Věře K., zůstává záhadou. Pokud by jej kdokoliv z nás našel, udělalo by mu to jistě náramnou radost! Otázkou je, zda by se našel někdo takový, který by jej seniorce vrátil…   

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments