Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

metanolKomu není rady, tomu ještě může být pomoci! V prostějovské nemocnici leží od pondělního odpoledne osmačtyřicetiletý muž s příznaky otravy metanolem. V krvi měl 0,8 promile jedu. Jeho stav je vážný, díky péči lékařů a podávanému etanolu by však měl být už mimo přímé ohrožení života. Jeho kolega, se kterým nad flaškami alkoholu bez "rodného listu" proflámoval víkend, byl převezen do olomoucké nemocnice. I on svoji hloupost zřejmě přežije.

Po profllámovaném víkendu vyhledal osmačtyřicetiletý muž z Prostějovska lékařskou pomoc. „V pondělí odpoledne jsme v prostějovské nemocnici přijali muže s příznaky otravy metanolem. Nejprve byl na jednotce intenzivní péče, následně jej lékaři přeložili na anestezologicko resuscitačním oddělení. Vzhledem k tomu, že během víkendu část metanolu v jeho těle metabolizovala, nenasadili lékaři Fomezipol, ale zahájili léčbu dialýzou. Zároveň mu byl podáván čistý etanol.  Stav pacienta zůstává vážný, je však stabilní a mimo přímé ohrožení života. Podle jeho slov také došlo k mírnému zlepšení zraku,” uvedla tisková mluvčí prostějovské nemocnice Hana Szotkowská.

Osmačtyřicetiletý muž celý víkend pil s kolegou, který skončil v olomoucké nemocnici. „Prostřednictvím policejního šetření byl nalezen v pondělí večer další člověk, u kterého se taktéž potvrdil methylalkohol v krvi. Tento muž byl následně převezen do Fakultní nemocnice Olomouc," dodala Hana Szotkowská. Rovněž osmačtyřicetiletý muž je v současnosti mimo přímé ohrožení života, výraznější známky otravy metanolem se u něj neprojevily. „Lékaři u pacienta nezjistili žádné známky trvalého poškození zdraví. V tuto chvílie je však nelze ani vyloučit," reagoval mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

Jedná se o vůbec první dva případy otravy metanolem na Prostějovsku. Přišly téměř měsíc po zrušení prohibice. Na otravu metanolem už v září zemřeli čtyři lidé na sousedním Přerovsku.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-