Dobré odpoledne, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zatímco ve vzdálené Kanadě v sobotu bojovali biatlonisté, v okolí Konice se letos již potřetí utkali zimní triatlonisté. Jelikož sníh stihl kompletně roztát, tak na rozdíl od loňska museli vyměnit běžky za horská kola. Běh i střelba však i tentokrát zůstaly stejné.

Loni účastníci čím dál populárnějšího závodu Konický Yeti odstartovali na běžkách z prostoru bývalé vojenské posádky nacházející se mezi Ponikví a Ladínem. Letos však mohli sníh sledovat pouze při televizních záběrech svých kolegů – biatlonistů závodících v kanadském Canmore. Místo bílé stopy tak na ně čekalo přes 20 kilometrů na horských kolech po trase, která je zavedla přes Jesenec, Šubířov a Skřípov zpět do Konice. Ještě předtím absolvovali pětikilometrový běh a na závěr si v „Radošovec aréně“ zastříleli na šest panáků o různé velikosti. Kdo netrefil, oběhl si 180 metrů dlouhé trestné kolo.
Patronkou závodu se i letos stala úspěšná biatlonistka Gabriela Soukalová, která se dokonce ve své téměř životní leč pouze „2D“ podobě objevila i na startu. Do samotného závodu (tentokrát) nezasáhla, přestože jinak nepochybně všem účastníkům držela palce.
Na sportovce i letos na trase čekaly mnohé záludnosti. „Letos se poběží i přes Březsko, kde se koná oblíbený masopust. Jenom doufáme, že se nám závodníci nespolčí s maškarami a že si rozlévanou slivovici nespletou s ionťákem. To bychom tady na ně taky mohli čekat až do večera a stejně bychom se asi nedočkali,“ žertovala Jitka Komínková, která měla na starosti prezenci.
K ničemu podobnému ovšem nakonec nedošlo. Přestože žízeň byla veliká, víceméně disciplinovaní závodníci se zhluboka napili až v cíli, kde na ně čekala pivní odměna.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments