Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 policajtLetošní Dušičky se některým málo opatrným jedincům mohou pořádně prodražit a návštěvou hřbitova mohou být pěkně otráveni. Řeč je hlavně o těch, kteří přijedou uctít památku zesnulých autem a po zaparkování v něm nechají cenné věci…

„Při příjezdu na parkoviště hřbitova, nebo také k jeho blízkosti, je potřeba respektovat dopravní značení a parkovat pouze na vyhrazených místech. Chtěla bych pak hlavně apelovat na občany, aby se vždy ujistili, že na sedadlech, nebo jiných odkládacích plochách ve vozidle, nemají viditelně odložené cenné věci, kabelky, kufříky a jiná zavazadla, mobilní telefony, fotoaparáty, notebooky, doklady od vozidla, peněženky nebo osobní doklady,“ upozorňuje Marta Vlachová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci.

Každoročně registruje i prostějovská policie několik případů vykradených aut během Dušiček, a to přímo na parkovišti u městského hřbitova. „I zdánlivě bezcenná věc může pachatele nalákat. Auto není trezor a ani zavazadlový prostor vozidla není vhodný pro úschovu cenných věcí,“ připomíná mluvčí krajské policie.

Také prostějovští strážci zákona hodlají prevencí předejít případům vykradených aut. „Společně s kolegy z Policie ČR budeme hlídkovat na parkovištích u městského hřbitova. Zároveň budeme majitele aut upozorňovat na chyby, kterých se trestuhodně dopouštějí a vystavováním cenností na viditelných místech v autě dávají příležitost zlodějům,“ sdělila Večerníku Jana Adámková z Městské policie v Prostějově. 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-