Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Člověk začne chápat život teprve tehdy, když myslí na smrt. Pravdivost této myšlenky na vlastní kůži bolestně zakouší teprve čtyřiadvacetiletá Miriam Marčišinová. Jak zjistil server pvnovinky.cz, pohledné dívce pocházející z Pěnčína se během několika měsíců obrátil svět zcela naruby. Doktoři totiž u modelky na prahu kariéry objevili rychle rostoucí a silně zhoubný nádor na mozku!

V současné době tak trpí nesnesitelnými bolestmi hlavy, ochrnula jí polovina tváře a bez pomoci svých nejbližších by nebyla schopna ani chodit. Pomůžete i vy?

Bývala to krásná a energií plná holka. Fotila pro prestižní modelingové agentury, pracovala jako modelka či hosteska. Přitom se čím dál častěji stavěla i na druhou stranu fotoaparátu a sama vytvářela kvalitní ateliérové fotky. Do jejího života však v létě 2014 naprosto neočekávaně a především hodně krutě zasáhla smrtelná nemoc...

„Do té doby jsem byla normální zdravá a bezstarostná holka. Vše začalo tím, že mě občas bolela hlava. Tomu jsem nepřikládala větší důraz. Postupně mi však slábla levá ruka, zhoršilo se mi vidění a začala jsem ztrácet cit v chodidle, což mi komplikovalo pohyb. Navštívila jsem tedy lékaře, který mi řekl, že je to hodně vážné a můžu zemřít,“ ohlédla se za prvními projevy nemoci Miriam Marčišinová.

Od té chvíle vše nabralo rychlý spád... „V současnosti trpím svíravými bolestmi hlavy, sama vůbec nemůžu chodit, motám se, špatně vidím. Přestože jsem v únoru podstoupila chemoterapii, po které mi vypadaly vlasy, situace se nijak nezlepšila. Naopak mi posléze polovina tváře zcela ochrnula,“ popsala mladá dívka aktuální problémy, vedle nichž jsou ty naše tak malé...

Důvodem jejího stavu jsou dva zhoubné nádory na mozku. „Jeden se podařilo částečně vyoperovat, ovšem o druhém mi řekli, že operovat nelze, protože je na špatném místě. Po chemoterapii se mi vytvořil další nádor a ten, který tam už byl, se ještě zvětšil,“ dodala sympatická žena, jejíž dědeček rovněž onemocněl nádorovým onemocněním. A zemřel ve čtyřiceti letech...

Jaká je prognóza modelky, před níž se otevíral takřka celý svět? „Čeká mě další chemoterapie, ale doktoři mluví o tom, že pokud by byla úspěšná, byl by to zázrak,“ konstatovala smutně Miriam, která proto zkouší i alternativní způsoby léčby. „Například vitamínem C, ale i další metody. Je to však velmi finančně náročné. Dostávám nyní osm tisíc korun invalidního důchodu a z toho mi po odečtení nákladů zůstávají na život necelé dva tisíce. S tím se moc dělat nedá. Zkoušeli jsme nejrůznější fondy, ale ty nám nepomohly. Budu přitom ráda za každou pomoc ať už finanční, či jinou,“ vzkázala čtenářům Večerníku Miriam Marčišinová.     

Zdravotní stav čtyřiadvacetileté ženě bohužel neumožňuje dělat to, co ji v poslední době bavilo ze všeho nejvíc a v čem navzdory všemu stále vidí vlastní budoucnost. A to je práce fotografky. „Do letošního února jsem silou vůle stále fungovala. Ale jak se motám, tak jsem při jednom focení v ateliéru málem spadla na těhotnou ženu! Musela jsem si proto říct dost, takhle to dál nejde. Nakoupila jsem si sice ještě velikonoční pozadí na focení, ale letos jsem ho již nevyužila. Modelka, kterou jsem chtěla být dříve, už ze mě určitě nikdy nebude, stále však doufám, že se k focení jiných lidí ještě někdy dostanu,“ neztrácí naději Marčišinová, která zároveň moc děkuje svým nejbližším za pomoc. „Nedokážu si představit, jak bych to bez své maminky, přítele a také jeho maminky sama zvládala,“ uzavřela se slzami v očích. 


Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-