Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Přestože slunce ještě pořádně nehřeje, tak budoucnost koupaliště v Nezamyslicích je už nyní hodně žhavé téma. Svědčí o tom i bouřlivé reakce na nedávný článek z Večerníku, který jste mohli najít v rubrice „Starý případ“. No, a teď je z něj tak trochu nový...

Vedení Nezamyslic důrazně upozorňuje, že stále existuje naděje, že se jedno z posledních koupališť na Prostějovsku podaří zachránit. A to i přesto, že osm milionů korun, za které je areál nabízen realitní kanceláří, je pro zastupitelstvo nepřijatelná cena a provozování restaurace považuje dokonce za úplně nereálné. Vedení obce si na druhou stranu pochvaluje spolupráci s majiteli areálu během loňského pronájmu. „Majitelé nám vyšli maximálně vstříc, když nám areál bez restaurace pronajali zadarmo. Je pravda, že jsme museli koupit jedno čerpadlo a pár mřížek, ale s jejich pomocí se nám podařilo koupaliště zprovoznit. Navíc i některé větší opravy hradili sami,“ uvedl starosta Nezamyslic Vlastimil Michlíček. Na obci zůstal celý provoz, jako jsou energie, chemie, plavčík, brigádníci ke vstupnému a podobně. „S tím jsme ovšem počítali. I díky vzájemné vstřícnosti a ochotě se podařilo sezónu zachránit a všichni návštěvníci tak mohli být spokojeni,“ dodal Michlíček.

V současné době zastupitelé jednají s majiteli o dalším postupu. „Není pravda, že požadavky majitelky už nikdo nechce akceptovat. Jednání stále probíhají a jsou vstřícná zejména z jejich strany,“ tvrdí dnes starosta. „Doufám, že se na tom nic nezmění!“

Podobně to vidí i samotný majitel. „Budu jen rád, pokud bude koupaliště dál provozovat obec, která by jej v ideálním případně mohla i odkoupit,“ svěřil se Večerníku Vladimír Jaroš.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-