Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

K sérii krádeží mělo nedávno dojít ve Veleslavínské ulici v Prostějově. Někteří obyvatelé nedlouhé spojnice mezi Olomouckou ulicí a sídlištěm E. Beneše to přičítají i na vrub nedostatečnému osvětlení. Zároveň už netrpělivě vyhlíží plánovanou rekonstrukci.

„Chodník před naším domem se neustále propadá. Také je v celé ulici jediná lampa, která rozhodně nestačí. Nelze se divit, že nedávno tu vykradli téměř všechny domy. A některé opakovaně. Zajímalo by mě, kdy to tu hodlají konečně opravit,“ postěžoval si Večerníku jeden z obyvatelů Veleslavínské ulice.

Jeho slova o kompletním vykradení celé ulice se nám však potvrdit nepodařilo. „V průběhu uplynulého půl roku evidujeme ve Veleslavínské ulici kromě jednoho vloupání do domu ještě vloupání na pozemek přiléhající k domu a do garáže sousedního domu,“ nahlédl do statistik tiskový mluvčí Policie ČR pro Územní odbor Prostějov František Kořínek s tím, že k oběma vloupáním mělo dojít v průběhu noci.

Večerník dále zajímalo, kdy proběhne připravovaná rekonstrukce celé ulice, která by zde měla zajistit i lepší osvětlení a snad také snížit riziko krádeží. „Opravu Veleslavínské ulice skutečně plánujeme, práce by se měly rozjet letos na podzim. V první řadě musí proběhnout výměna kabelů vedoucích elektřinu a internet, následně se pustíme do samotných oprav chodníků,“ reagoval na náš dotaz Zdeněk Fišer (ČSSD), náměstek prostějovské primátorky.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-