Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Celkem pětadevadesát vzorků se letos sešlo na Véšovském koštu, který se konal uplynulou sobotu na zámku ve Výšovicích. Setkání přátel nad sklenkami domácích pálenek se na tomto místě uskutečnilo již poosmé a ani tentokrát u toho nechyběl PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

Zajištění soutěžních vzorků se tentokrát neobešlo bez značného úsilí organizátorů. „Původně jsme se dokonce báli, že jich mnoho neseženeme. Vzorky z Prostějovska jsme museli doplnit těmi od známých z jižní Moravy,“ potvrdil Zdeněk Šťáva, který společně s kamarády ze Společenství kvalitní pálenky akci pořádá. Že by se snad v regionu přestávalo pálit? „Spíš se nám bohužel potvrzuje fakt, že Hanáci jsou lakomí. Málokdo se chce podělit o svoji slivovici a dát ji jako soutěžní vzorek. Raději slivovici vypije doma a myslí si, že stejně má tu nejlepší a nikdo mu do toho nemá co kecat,“ hledal s úsměvem příčiny tohoto stavu Šťáva.

Z čeho však organizátoři rozhodně mohli mít radost, tak to byly výsledky. V konkurenci téměř stovky vzorků vybrala nezávislá degustační komise za Šampiona koštu rynglovici Jiřího Čermáka z Výšovic, který zvítězil i v nejpočetněji zastoupené kategorii slivovic. Pálenka Zdeňka Šťávy se pak ve stejné kategorii umístila na druhém místě. Vítězství ve svých kategoriích braly také hruškovice Lubomíra Sýkory z Pivína, višňový likér Hany Šťávové a vínovice Romana Rybníkáře ze Strážnice.

„Přestože se podobných soutěží účastníme poměrně pravidelně, tak jsme toho zatím mnoho nevyhráli. Proto si tohoto úspěchu vážíme,“ komentoval výsledky Zdeněk Šťáva. Ten prostřednictvím Večerníku ještě jednou poděkoval všem pěstitelům za jejich přízeň projevenou dodáním soutěžních vzorků, které si museli doslova „utrhnout od huby“...

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-