Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na autobusovém nádraží, terminálu u nemocnice i jinde v ulicích Prostějova se brzy objeví takzvané inteligentní zastávky. Půjde o světelné tabule upozorňující čekající cestující o zpoždění spojů, jejich příjezdu a odjezdu a na další informace. 

 

Vybudování inteligentních zastávek městské hromadné dopravy a příprava a podání žádosti o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu, to vše bylo tématem jednání rady města v úterý 29. března. „Žádosti o dotace jsou přijímány do konce června tohoto roku, minimální výše celkových způsobilých výdajů na projekt činí pět milionů korun a výše dotace může dosáhnout až do výše 85 procent,“ vyčíslil první náměstek primátorky Zdeněk Fišer (ČSSD) a dodal, že předmětem projektu je modernizace zastávek městské hromadné dopravy formou inteligentních zastávek prostřednictvím označníků, které budou informovat o nejbližších spojích a o předpokládaném skutečném příjezdu spoje. „Systém bude monitorovat polohy autobusů a po vyhodnocení předpokládaného příjezdu na zastávku bude tato informace aktuálně zobrazována čekajícím cestujícím. Projekt budeme řešit v rámci tří etap. V první etapě budou modernizovány označníky na hlavních trasách, další dvě etapy budou řešit osazení inteligentními označníky zbývajících zastávek ve městě,“ poznamenal Fišer.

Do projektu bude v Prostějově zahrnuto celkem třiapadesát zastávek s osmadevadesáti označníky a dvěma informačními tabulemi. Předpokládané náklady jsou vyčísleny na dvanáct milionů korun.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-