Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zatím je tu ještě obyčejné pole, ale už brzy zde vyroste odpočinková zóna. Před lety totiž zemědělskou půdu o rozloze několika hektarů vedle jižního kvadrantu v Okružní ulici odkoupil od soukromých majitelů prostějovský magistrát, který zde nyní plánuje nový park. V budoucnu by navíc mohly přibýt i domy pro seniory či jiná sociální zařízení.

„Zadali jsme vypracování projektové dokumentace pro akci s názvem Nový park- jih, a to ve stupni studie formou výzvy jednomu zájemci. Jedná se o prostějovskou architektonickou kancelář, která se pustí do vypracování projektu a v oblasti vznikne městský park s doprovodnými aktivitami pro využití volného času občanů,“ potvrdil Zdeněk Fišer (ČSSD), první náměstek primátorky Statutárního města Prostějov. „Lokalitu čeká výsadba zeleně, vytvoření komunikačního systému pro pěší a údržbu, vytvoření oddechových zón a drobné architektury. Součástí návrhu bude také propojení na stávající okolní zástavbu a technickou infrastrukturu a návaznost na již povolované stavby a stavby budoucí. To vše podle platného územního plánu,“ objasnil záměry Fišer. Podle jeho vyjádření je městem nabídnutá cena za zpracování projektové dokumentace více než 153 000 korun a zahrnuje i vypracování vizualizací. „Součástí řešeného území bude i navazující část jižního parku a návrh umístění objektů, vytvoření průchodu do parku, včetně napojení na komunikace pro pěší severně od ulice Okružní,“ dodal náměstek primátorky.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-